Bukowina Tatrzańska

Wyprawa w Tatry

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj
od 757 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna wcześnie rano i przejazd do Bukowiny Tatrzańskiej. W czasie przejazdu 2 godzinny postój w Częstochowie, spacer do Klasztoru na Jasnej Górze. Przyjazd do obiektu ok. godz. 17:30, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd do Palenicy Białczańskiej, gdzie spotkamy się z przewodnikiem górskim i udamy się na 6 godzinna wycieczkę pieszą do Morskiego Oka. Po niespełna godzinie wędrówki dotrzemy do jednego z ciekawszych punktów – Wodogrzmoty Mickiewicza - kilka wodospadów powstałych na potoku Roztoka, z których największy ma 10 metrów wysokości. Wodogrzmoty podziwiamy z wysokości położonego nad potokiem mostku. Idąc dalej podziwiamy masyw Opalonego z charakterystycznym Żlebem Żandarmerii, mijamy Małe Morskie Oko. Docieramy do Morskiego Oka, czas wolny. Powrót do Bukowiny Tatrzańskiej
Opcje spędzenia popołudnia:
I Opcja: wizyta w kompleksie term Bukowina. Wejście na 2,5 h do kompleksu składającego się zarówno z basenów wewnętrznych jak i zewnętrznych, rekreacyjnych oraz pływackich, jacuzzi oraz setki metrów szalonych, wodnych zjeżdżalni. Wszystkie wypełnione są wodą termalną, której temperatura się waha od 30 do aż 38°C. Strefa saun za dodatkową opłatą ( 28 zł/os – dla chętnych). Powrót do obiektu.
II Opcja: wycieczka do Jaskini Bielańskiej (Belianska jaskyňa), która jest jedną z najczęściej odwiedzanych udostępnionych jaskiń na Słowacji. Oprócz dziwacznych form skalnych jest znana dzięki bogactwu występowania kalcytowej sintrowej ornamentyki. Powrót do obiektu.
Czas wolny na relaks, wieczorem obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do Kątów, gdzie ma siedzibę Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich. Stąd rozpoczniemy ok. 2 godzinną przygodę na Dunajcu – Spływ tratwami, który zakończymy w Szczawnicy (długość trasy ok. 18 km). Następnie przejazd do Zakopanego. Spacer po Krupówkach, czas wolny na zakup pamiątek. Możliwość wjazdu na Gubałówkę (20 zł góra – dół), spacer. Powrót do Bukowiny Tatrzańskiej. Czas wolny, możliwość skorzystania z lokalnych propozycji:
- Termy Bukowina - pobyt 2,5 h na basenach – 69 zł ( dla chętnych dopłata za strefę saun 28 zł/os),
- spacery po licznych ścieżkach spacerowych w okolicy.
Obiadokolacja w formie ogniska: kiełbaski, boczek, pieczywo, ketchup, musztarda, napoje niegazowane, herbata + stół góralski: półmisek wędlin (karczek pieczony, boczek, kiełbasa swojska, kabanos), deski serów regionalnych (oscypki, korboce), smalec z ogórkiem i swojskim pieczywem, moskole z masłem czosnkowym). Nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu. Indywidualna piesza wycieczka na Wierch Przedomiański (Trasę 3,5 km. rozpoczynamy na ul. Kościuszki. Szlak bardzo łatwy, Czas przejścia to 1 godz.) lub Wierch Niski (trasę rozpoczynamy z ronda w Bukowinie Tatrzańskiej w kierunku Wysokiego Wierchu. Szlak ten jest łatwy nadający się zarówno do wędrówek pieszych jak i rowerowych, z krótkimi, ale dość stromymi zejściami i podejściami. Czas przejścia 1 godz. 45 min. Długość trasy 6,6km). Wyjazd z Bukowiny Tatrzańskiej ok. godz. 12:00 i przejazd do Krakowa. Czas wolny na starówce, indywidualny spacer po krakowskiej starówce i okolicy. Ok. godz. 16:00 wyjazd do Olsztyna. Planowane zakończenie wycieczki ok. godz. 02:00 w nocy.

Propozycja zakwaterowania: Pensjonat ORLIK w Bukowinie Tatrzańskiej

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 3 noclegi w pok. 2-, 3-, 4- osobowych, 3 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiadokolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek + stół góralski, korzystanie z zaplecza rekreacyjnego w obiekcie, opiekę pilota, przewodnika górskiego podczas wycieczki do Morskiego Oka, bilety wstępu: 1 x Tatrzański Park Narodowy, wstęp do Term Bukowina ( 1 x 2,5 h) lub wycieczka do jaskini, spływ Dunajcem na tratwach , ubezpieczenie NNW + KL (zagranica).

przy 45 os. od 757 zł
przy 40 os. od 787 zł
przy 35 os. od 817 zł

dopłata za pok. 1-osobowy: 280 zł

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty