Berlin - Tropical Islands

OFERTA ARCHIWALNA

Turystyczne atrakcje Niemiec

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) wcześnie rano i przejazd do Kórnika, gdzie zwiedzimy z przewodnikiem zamek kórnicki, którego właścicielem był m.in.: Władysław Zamoyski. To właśnie on w testamencie przekazał cały swój majątek narodowi, w tym dobra Kórnickie. Zamek obecnie jest wybudowany w formie romantycznej rezydencji w stylu neogotyku angielskiego. Oprócz zamku zwiedzimy również Arboretum, w którym zebrano bogatą kolekcję drzew i krzewów pochodzących z umiarkowanej strefy półkuli północnej. Szczególnie liczne gatunki reprezentują flory drzewiaste wschodniej Azji i Ameryki Północnej. Liczba gatunków i odmian w kolekcjach arboretum wynosi obecnie około 3500. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd do Berlina. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Dzielnica rządowa: Reichstag i pomnikiem zwycięstwa Siegessaule. Pomnik Holocaustu poświęcony pamięci sześciu milionów żydowskich ofiar hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy. Plac Poczdamski- jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Zwiedzanie traktu spacerowego Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, Opery Berlińskiej oraz Neue Wache- Pomnika Nieznanego Żołnierza z wzruszającą rzeźbą matki trzymającej w rękach umierającego syna. Zwiedzanie katedry berlińskiej- protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku. Muzeum Pergamonu, w którym znajduje się jeden z najbardziej monumentalnych dzieł kultury antycznej- słynny ołtarz z Pergamonu oraz babilońska brama Isztar. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do Tropical Islands. Pobyt w największym w Europie tropikalnym świecie rozrywki: 8000 m2 pokrytych białym, delikatnym piaskiem – największa na świecie plaża pod dachem, 4000 m2 wody, zjeżdżalnie wodne, miejsca do wspinania; Egzotyczne parki i ogrody z orchideami to doznania dla wszystkich zmysłów. W tropikalnej wiosce można zobaczyć domki typowe dla Tajlandii, Bali, Borneo, Polinezji, Amazonii i Kongo. Obiadokolacja na terenie Tropikal Islands. Wieczorem wyjazd do kraju.

DZIEŃ 4:

Planowane zakończenie wycieczki we wczesnych godzinach porannych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport, 2 noclegi w hotelu **/*** w pok. 2-, 3-osobowych na terenie Polski, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, przewodnika podczas zwiedzania zamku i arboretum w Kórniku, przewodnika w Berlinie, bilety wstępu do zamku i arboretum, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW+KL

biletów wstępu do strefy tropikalnej w Tropikal Islands (33 - 42 EUR – w zależności od dnia wizyty) oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów w Berlinie – ok. 16 EUR

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty