Bratysława – Wiedeń

OFERTA ARCHIWALNA

Słowacja - Austria

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z kraju w godzinach wieczornych i nocny przejazd do Bratysławy.

DZIEŃ 2:

Przyjazd do Bratysławy – przerwa na toaletę oraz śniadanie we własnym zakresie. Zwiedzanie miasta: parlamentu z panoramą Bratysławy oraz Zamku Królewskiego, centrum starówki: konkatedry św. Marcina, ul. Michalskiej, ul. Venturskiej – najstarszych ulic miasta; pałaców: Palfich, de Pauliho, komory austro – węgierskiej; Bramy Michalskiej, rynku, ratusza, kościoła Franciszkańskiego, kościoła Jezuicki, pałacu Arcybiskupa, Teatru Narodowego, placu Hviezdoslava, deptaka przy Dunaju. Czas wolny, przejazd tramwajem do hotelu w Bratysławie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do Wiednia i zwiedzanie: Wzgórza Kahlenberg z kościołem św. Józefa, miejsca z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń; Schonbrunn – letniej rezydencji Marii Teresy, spacer po parku. RING – objazd autobusem dookoła sławnego Ringu, gdzie zobaczymy: park miejski, pomnik Johana Straussa – syna, Operę, Muzeum Sztuki Naturalnej, Muzeum Historii Sztuki, parlament, nowy ratusz – wzorowany na ratuszu w Brukseli, teatr dramatyczny, kościół Wotywny, bulwar wiedeński… Dalej pieszo przez Hofburg w kierunku starówki, po drodze przystanki przy: kościele św. Augustyna, kościele św. Piotra, kolumnie św. Trójcy. Przejście po deptaku aż po katedrę św. Stefana. Czas wolny. Powrót do hotelu w Bratysławie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wyjazd do kraju z krótką przerwą na obiad.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport, 2 noclegi, pok. 2-, 3-os. z łazienkami, wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej, przewodnika w Bratysławie, Wiedniu, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota.

biletów komunikacji miejskiej, lokalnych przewodników oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 65 EUR.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty