Góry Świętokrzyskie

OFERTA ARCHIWALNA

Kielce - Chęciny - Tokarnia - Nowa Słupia

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) wcześnie rano i przejazd do Kielc. Spotkanie z przewodnikiem na Rynku w Kielcach i zwiedzanie miasta: Rynek - zwany też "kielecką starówką", Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – barokowa bazylika, z pozostałościami stylu romańskiego. Na miejscu wejście do Skarbca Katedralnego. Pałac Biskupów Krakowskich - barokowy pałac w Kielcach, była rezydencja biskupów krakowskich, Muzeum Narodowe. Ulica Sienkiewicza - reprezentacyjna ulica Kielc. Przejazd do obiektu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do miejscowości Chęciny, gdzie zwiedzimy: Jaskinię Raj - jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich, Zamek w Chęcinach - zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, Park Etnograficzny - skansen w Tokarni koło Chęcin. Przejazd do obiektu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i wejście na Święty Krzyż - symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samym ich sercu. Najstarsze polskie sanktuarium – pobenedyktyński klasztor znajdujący się na wysokości 595 m. n.p.m. W Klasztorze znajduje się Muzeum Misyjne Zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, z pamiątkami przywiezionymi z wypraw misyjnych, oraz Muzeum Przyrodniczo Leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Świętym Krzyżu jest pochowanych wiele znakomitych osobistości, m.in. książę Jeremi Wiśniowiecki. Zejście do Nowej Słupi tzw. Drogą Królewską - gdzie na długości ok. 4 km należy pokonać różnicę wzniesień dochodzącą do 300 m. Wyjazd do w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach późno wieczornych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 2 noclegi w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 zł.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty