Góry Świętokrzyskie

Kielce - Chęciny - Tokarnia - Nowa Słupia

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj
od 567 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) wcześnie rano i przejazd do Kielc. Spotkanie z przewodnikiem na Rynku w Kielcach i zwiedzanie miasta: Rynek - zwany też "kielecką starówką", Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – barokowa bazylika, z pozostałościami stylu romańskiego. Na miejscu wejście do Skarbca Katedralnego. Pałac Biskupów Krakowskich - barokowy pałac w Kielcach, była rezydencja biskupów krakowskich, Muzeum Narodowe. Ulica Sienkiewicza - reprezentacyjna ulica Kielc. Przejazd do obiektu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i przejazd do miejscowości Chęciny, gdzie zwiedzimy: Jaskinię Raj - jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich, Zamek w Chęcinach - zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, Park Etnograficzny - skansen w Tokarni koło Chęcin. Przejazd do obiektu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i wejście na Święty Krzyż - symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samym ich sercu. Najstarsze polskie sanktuarium – pobenedyktyński klasztor znajdujący się na wysokości 595 m. n.p.m. W Klasztorze znajduje się Muzeum Misyjne Zakonu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, z pamiątkami przywiezionymi z wypraw misyjnych, oraz Muzeum Przyrodniczo Leśne Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Na Świętym Krzyżu jest pochowanych wiele znakomitych osobistości, m.in. książę Jeremi Wiśniowiecki. Zejście do Nowej Słupi tzw. Drogą Królewską - gdzie na długości ok. 4 km należy pokonać różnicę wzniesień dochodzącą do 300 m. Wyjazd do w drogę powrotną – po drodze obiad w restauracji. Zakończenie wycieczki w godzinach późno wieczornych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 2 noclegi w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 zł

przy 45 os. od 567 zł
przy 40 os. od 587 zł
przy 35 os. od 607 zł
dopłata za pok. 1-osobowy: 120 zł

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty