BIAŁORUŚ

Kraj wielu kultur

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj, zagranica
od 999 zł przy 45 uczestnikach

1 dzień:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) godz.05:00 na Białoruś.  Przejazd do Bohatyrowiczów, odwiedzenie grobu Cecylii i Jana Bohatyrowiczów oraz mogiły powstańców z Powstania Styczniowego 1863 roku. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

2 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant. Wycieczka Wasiliszki – Nowogródek – Lida
Przejazd do Wasiliszek – rodzinnej wsi Czesława Niemena. Zwiedzanie mini muzeum Czesława Niemena w jego domu rodzinnym.

Przyjazd do Nowogródka, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, w programie zwiedzanie: Muzeum, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, Pomnik Adama Mickiewicza, Zwiedzanie kościoła Farnego tzw. Fary Witoldowej, ruiny średniowiecznego zamku.
Zwiedzanie z zewnątrz zamku w Lidzie (Zamek z XVI wieku i Kościół katolicki)
Powrót do obiektu noclegowego, kolacja i nocleg.

3 dzień:

Śniadanie + suchy prowiant. Przejazd do Mira. Zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku z przewodnikiem. Przejazd do Nieświeża. W kościele p.w. Bożego Ciała, w  kryptach grobowych,  pochowani są członkowie rodu Radziwiłłów. Zespół pałacowy był przebudowywany i odbudowywany wiele razy na przestrzeni wieków - w duchu klasycyzmu, neogotyku, modernizmu. W Zaosiu zwiedzimy  rodzinny dworek Adama Mickiewicza. Powrót do obiektu noclegowego, kolacja i nocleg.

4 dzień:

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Grodna, spotkanie z przewodnikiem: muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, dolny i górny Zamek Stefana Batorego, Kościół Farny pw. Św. Franciszka Ksawerego, Cerkiew kołożska z XII wieku, Sobór Opieki Matki Bożej w Grodnie, zabytkowa żydowska synagoga inaczej Wielka Synagoga w Grodnie, zwana Nową lub Chóralną w Grodnie. Wyjazd do kraju. Powrót do Olsztyna ok. 23:00.

 

Uwaga! 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie, 1 wniosekwizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z dwoma wolnymi stronami.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport autokarem z Olsztyna, 3 noclegi w pokojach 2-osobowych z łazienkami, wyżywienie (3  śniadania, 2  suche prowianty, 3 obiadokolacje), usługi lokalnych przewodników, bilety wstępu: Muzeum E. Orzeszkowej w Grodnie, Muzeum Cz. Niemena, Wasiliszki,  Muzeum A. Mickiewicza w Nowogródku, Zamek w Mirze,  Muzeum A. Mickiewicza w Zaosiu, Pałac w Nieświeżu, ubezpieczenie KL i NNW, koszt grupowej wizy białoruskiej oraz obsługi wizowej, obsługa pilota.

999 zł/osoba przy 45 uczestnikach;

1099 zł/osoba przy 40 uczestnikach;

 

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty