Praga – Wiedeń

OFERTA ARCHIWALNA

Zachwycające metropolie

  • liczba dni:
    5
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna ( lub innego miasta) w godzinach rannych. Przyjazd do Pragi, obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pragi, min.: Hradczany - Zamek Praski, katedra św. Wita, Pałac Królewski, spacer Złotą Uliczką, Loreta, Strahovski Klasztor, przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana. Następnie oglądanie kościoła św. Mikołaja i Wyspy Kampa, spacer po średniowiecznym Moście Karola. W godzinach popołudniowych 2- godzinny rejs statkiem po Wełtawie z obiadem (fakultatywnie) lub czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wykwaterowanie. Dalsze zwiedzanie miasta z pilotem, min.: Plac Wacława, spacer po Rynku Starego Miasta, oglądanie m. in.: Parlamentu, Muzeum Narodowego, Kościoła Matki Bożej Śnieżnej, ratusza staromiejskiego ze słynnym zegarem "Orloj", pałacu Goltz-Kinskych i kościoła Tyńskiego, pomnika Jana Husa, Nowego Ratusza. Przejazd do Wiednia. Objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. obiadokolacja. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie, wykwaterowanie i dalsze zwiedzanie miasta: katedry św. Szczepana, przejazd i zwiedzanie: pałacu Schoenbrunn - dawnej letniej rezydencji cesarskiej, Belweder, pobyt w kościółku św. Józefa na Kahlenbergu, przejazd do wioski winiarzy Grinzing. Obiadokolacja. (fakultatywnie możliwość kolacji w jednej z winiarni). Po kolacji odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd przez Czechy do Polski.

DZIEŃ 5:

Planowane zakończenie wycieczki w godzinach rannych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport, 3 noclegi w hotelach położonych poza centrum, w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, przewodnika w Pradze i Wiedniu, opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW+KL.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 1100 Kc i 55 EUR, imprez wymienionych w programie jako fakultatywne: rejs statkiem po Wełtawie z obiadem ok. 95 zł, kolacja z winem na Grinzingu ok. 50 zł

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty