KOMUNIKAT - SEZON 2020

Zespół

Poznajcie zespół Szarpie Travel – grono do zadań specjalnych! Różnią nas charaktery, wiek i kierunki wykształcenia. Łączy znacznie więcej: zamiłowanie do turystyki, wieloletnie doświadczenie w branży i pragnienie, aby spełniać Wasze marzenia. W naszym biurze spotkacie specjalistów z różnych dziedzin: miłośników geografii, znawców ekonomii, socjologów, fachowców od kultury, którzy dając cząstkę siebie, razem zaplanują dla Was niezapomniane wakacje. Kolonie i obozy młodzieżowe 2020, które dzieci będą długo wspominać, wycieczki firmowe i klasowe z bogatym programem zwiedzania czy Zielone Szkoły, gdzie nauka nabiera zupełnie innego wymiaru – zawsze możecie na nas liczyć! Ludzie to nasza siła!

Andrzej Kindler

współwłaściciel

Spec od zarządzania finansami firmy, choć w pomnażaniu zysków bardziej od pieniędzy ceni satysfakcję z osiąganych celów. Poranne golenie doprowadza go do wściekłości. Ale śniadanie podane do łóżka i widok żony, zwanej małżowinką, gwarantują poprawę humoru. Bo czas - ten spędzony z żoną i dziećmi - jest dla niego najcenniejszy. Kiedy potrzebuje chwili relaksu, zabiera syna na quady. Natomiast w weekendy kierownicę pojazdu wymienia na uchwyt od kosiarki. Po zmroku najbardziej lubi... snuć teorie spiskowe na temat świata. Ale nocne Polaków rozmowy prowadzi tylko w kręgu bliskich przyjaciół. Bo oni doskonale wiedzą, że pod surową powłoką kryje się wrażliwy facet, który - jak donoszą nieoficjalne źródła - wzrusza się na serialach. Lecz zapytany o ulubiony film, zawsze odpowie: „Psy”.

Wojciech Śmieszek

współwłaściciel

Osobowość przywódcza i mózg programowy firmy. Od kiedy zdobył Mont Blanc, jego życie toczy się z górki. Wypoczywa grając w siatkówkę albo wyjeżdżając w miejsca, w których w głębinach morza może oglądać kolorowe rybki. Ma cięty język, refleks i poczucie humoru, choć niektórzy biorą go za smutasa. Może dlatego, że bywa oszczędny. W słowach, naturalnie. Tiszerty zużywa w kosmicznym tempie - skubie z nich nitki do chwili, aż odpruje się rękaw. Załatwił tak pewnie ze 132 sztuki, obecnie pracuje nad kolejną. Ma sentyment do starych seriali wojennych: „Czterech pancernych i psa” oraz „Stawki większej niż życie”. Lubi słoneczne dni, muzykę Jeana-Michela Jarre’a i bliskość żony, przy której zawsze zaostrza mu się apetyt.

Mariusz Bółkowski

dyrektor strategiczny, kierownik Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Człowiek czynu. Wprawdzie lubi długie dyskusje, ale lubi też szybko je ucinać i przechodzić od słów do czynów. Przeważnie ugodowy – do czasu, gdy stwierdzi, że ma rację. Nie należy mu wówczas wchodzić w drogę, a tym bardziej w nią wjeżdżać, bo prawo o ruchu drogowym ma w małym palcu. Zna każdy z czterdziestu tysięcy metrów kwadratowych Kulki i wie, jak zadbać, by nasi goście byli najedzeni i wygodnie się wyspali. Założyciel kilku drużyn harcerskich, wśród nich jednej, która okazała się najważniejsza w życiu wielu osób. Nie odmawia słodyczy, zwłaszcza do kawy, którą budzi wszystkich do życia rano, w południe i wieczorem.

Robert Zienkiewicz

dyrektor operacyjny, kierownik Działu Realizacji Mazury

Człowiek renesansu – zarządza, pisze, działa w harcerstwie, tłumaczy piosenki z dowolnego języka świata, śpiewa, podróżuje, gra na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej. Kolejność dowolna. Urodził się dokładnie trzynaście do kwadratu lat po Adamie Mickiewiczu, dostając w spadku po wieszczu drugie imię, a po babci talent literacki. Wybrał jednak studia matematyczne i choć ukończył zupełnie inne, to literackie dzieło życia tworzy w arkuszu kalkulacyjnym. Żadnej pracy się nie boi, był elektrykiem, szklarzem, dziennikarzem. Pasjonuje go porządkowanie chaosu na każdym szczeblu, ale dla równowagi w szufladzie ma twórczy bałagan. Uwielbia muzykę rockową z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, koncerty starych gwiazd, a upływające lata odlicza premierami filmów Almodóvara, Allena i Koterskiego. Marzy o własnej trasie koncertowej, może być po Ameryce Południowej.

Ewa Iwaniak

kierownik biura, organizacja kolonii i obozów oraz wycieczek zakładowych i szkolnych

Za młodu startowała w olimpiadach geograficznych, a od ponad 10 lat krajoznawcze pasje realizuje w turystyce. Jako filolog polski, przykłada wielką wagę do poprawności językowej ofert, a jako humanistka i kierownik biura dba o dobre relacje między pracownikami i wzajemną życzliwość. Na pozór rzeczowa i poukładana, w głębi duszy bywa spontaniczna, a czasem nieco szalona. W wolnych chwilach tańczy, wykonuje biżuterię, podróżuje, jeździ na rowerze i pływa. Interesuje się wizażem i stylizacją. Oparcie znajduje w ramionach męża i gronie licznej rodziny. Marzy o zabytkowym domu w Toskanii, do którego mogłaby uciekać, aby pisać książki i przyjmować przyjaciół. Jeśli się wzrusza, to zwykle podczas filmów i zawsze, kiedy ogląda „List w butelce”. Obok kina z przesłaniem, lubi też nastrojową muzykę. Zna na pamięć wszystkie piosenki Czerwonych Gitar i Seweryna Krajewskiego.

Małgorzata Adamczyk

kierownik Działu Sprzedaży

Zamiłowanie do sztuki nie przeszkadzało jej ukończyć podyplomowo reklamy i promocji. Na co dzień doskonale realizuje się w kontaktach z klientami i koordynacją projektu - od powstania oferty, aż po finalną realizację. Gdyby jednak mogła powtórnie się narodzić, to nadal nie wie, czy wolałaby lepić garnki na odległej tropikalnej wyspie, czy jednak zamieszkać w centrum Mediolanu i być słynną projektantką wnętrz. Jedno jest pewne - nie boi się zmian. Nawet w mieszkaniu nieustannie przesuwa meble albo maluje ściany na coraz to inne kolory. Chyba że przyjdzie pora na relaks, wtedy funduje sobie domowe spa przy świecach albo uprawia sporty: aerobik, narty lub rower, choć kiełkuje w niej chęć na mocniejsze przeżycia - może spadochrony? Pasjonują ją Włochy - kultura, kuchnia i język, ale w podróż życia wybierze się do Indii. Ma spory apetyt na życie i kokosowe Rafaello. Jednak te ostatnie dawkuje sobie z umiarem.

Wioletta Besaraba

organizacja kolonii i obozów oraz wycieczek zakładowych i szkolnych

Jest niezwykle ciepłolubna, najchętniej sprawiłaby, aby temperatura nigdy nie spadała poniżej 15 stopni. Stąd z uśmiechem organizuje imprezy turystyczne do słonecznych miejsc. Jako doświadczony organizator turystyki wie, że podróżowanie z mężem i córeczką to najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego. Nawet wtedy, gdy podróż musi ograniczyć tylko do wspomnień wyjazdów palcem po mapie. Pielęgnuje też ciepło rodzinne. W weekendy gotuje najbliższym pyszne obiady i realizuje się plastycznie oraz sportowo. Zamykając wieczorem oczy przenosi się w świat Ameryki lat pięćdziesiątych, pokonując bezdroża różowym cadillakiem, zawsze w sukience pin-up.

Ewa Ławniczak

organizacja i sprzedaż kolonii, obozów oraz biwaków na Mazurach

Krynica spokoju. Bez zbędnych emocji, choć słonecznie, doradzi, dopasuje, zoptymalizuje ofertę, bo turystyka i przygoda to spodnia warstwa jej natury. Relaksuje się między słowami, słowami, słowami... choć niekoniecznie w wykonaniu Szekspira. Jak przystało na prawdziwą kobietę, ma nieodgadnione wnętrze - ciem boi się całkiem według przyjętych standardów (o myszach danych nie ujawnia), za to w szał nie wpada już całkiem nieprzepisowo, a kobiecą dociekliwość badacza syci awanturniczymi historiami Vlada Palownika. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że choć jak każde dzienne zwierzę kocha słońce, zawsze odpowie, że najbardziej lubi „Zmierzch”. Doniesień o wampirzych atakach jeszcze nie zanotowano...

Joanna Stebnicka

sprzedaż kolonii i obozów na Mazurach

Ma niepohamowany apetyt na życie – po swoim pierwszym skoku spadochronowym zapragnęła od razu następnego i jeśli coś ją przed tym powstrzymało, to chyba tylko zaplanowany kolejny seans filmu kryminalnego, które uwielbia oglądać wieczorami. W związku z tym rano nienawidzi budzika, ale to jedna z niewielu rzeczy, do których czuje niechęć, gdyż jest bardzo pozytywnie nastawiona do całego świata i wszystkich ludzi. Wolne chwile w domu spędza na niesprzątaniu, rozwiązywaniu krzyżówek, słuchaniu starego rocka oraz obserwowaniu swoich szalonych kotów i przyglądaniu się, jak rośnie jej zdolna (to po mamie!) córka. Kiedyś zamieszka w Indonezji i będzie tam opiekować się bezdomnymi zwierzętami. Ale nie pająkami, które ją przerażają bardziej niż ulubione horrory.

Wioleta Czapiewska

sprzedaż kolonii i obozów na Mazurach

Jak każda matka uwielbia swoje dzieci i umie robić trzy rzeczy jednocześnie, nawet przed wypiciem pierwszej kawy, bez której nie umie dotrwać do południa. No, chyba że ktoś opowie dobry żart... Turystyką zajmuje się nie tylko zawodowo, pasjonuje ją chodzenie po górach, najchętniej zostałaby alpinistką, a jeszcze chętniej zamieszkałaby w Alpach na stałe, uprawiając na przemian sporty zimowe, sztuki walki i lekkoatletykę. Nie wiadomo jednak na jak długo, bo monotonia ją przeraża. Lubi relaks na świeżym powietrzu i piękną pogodę, a gdy aura się pogarsza, zanurza się w lekturze jakiegoś szwedzkiego kryminału, czemu towarzyszą dźwięki dobrego rocka, niekoniecznie skandynawskiego.

Beata Kamińska

sprzedaż kolonii krajowych i Zielonych Szkół, pion wsparcia - archiwum

Specjalistka do spraw pierwszego starcia klienta z wielkim światem… Pasjonatka nieodkrytych przestrzeni pamiętna słów Remarque'a, że „wszystko, co można dostać za pieniądze, jest tanie”, przed wszystkim oferuje bezcenne, bo nienabywalne, uśmiech i gwarancję zadowolenia z wybranej oferty. Dopiero przepełniona euforyczną wonią porannej kawy gotowa jest zmagać się z deficytem miejsc parkingowych. Z chęcią podpatrywałaby Maxwella szeleszcząc turniurą, ale dopóki nie ma wehikułu czasu, wycisza się fotografowaniem współczesności, albo... czytaniem trzech książek jednocześnie, bo przecież nie warto tracić czasu...p>

Piotr Piekarski

zastępca kierownika Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Nie ma takiej rzeczy, której nie rozłoży na części pierwsze, nie złoży ponownie i nie sprawdzi czy działa. Zazwyczaj działa... Zna się na hydraulice jak mało kto, ale wody nie leje. Ani w przenośni, ani dosłownie, bo z harcerstwa wyniósł nie tylko zdolności organizacyjne, ale i zamiłowanie do przyrody. Lubi męskie kino, męską przyjaźń i męskie przygody, ale rzuci wszystko, by spędzić czas z córką. Osoba, dzięki której wszystko na Kulce działa na okrągło!

Sylwia Matwiejuk

organizacja imprez i Zielonych Szkół na Mazurach

Choć uważa, że największy sukces ma jeszcze przed sobą, to może pochwalić się dobrymi efektami w pracy z przedszkolakami. Krzywda dzieci to coś, co porusza ją do głębi i motywuje do działania. I choć odpowiada jej życie tu i teraz, to niestraszne jej nowe wyzwania, które przyjmuje z uśmiechem na twarzy. W słuchaniu muzyki nie przeszkadza jej czytanie książki, a najlepiej kilku jednocześnie, bo ma ogromny apetyt na wszystko, nie tylko ulubione słodycze. Równie mocno jak książki kocha pomalowane paznokcie... te u stóp przez 12 miesięcy w roku.

Marta Jakubkiewicz

organizacja imprez i Zielonych Szkół na Mazurach

Rozsądna w pracy i romantyczna prywatnie. Pierwsze widać po wynikach, drugie po oglądanych filmach opowiadających o świecie przyszłości i czytanych książkach, najchętniej przy zapalonych świecach. Jako osoba młoda uważa, że największy sukces ma dopiero przed sobą. Zamierza go osiągnąć w Olsztynie, który, odkąd tu przybyła, uważa za swoje miejsce na ziemi. Tu, i nie tylko tu, ma swoich przyjaciół, z którymi lubi spędzać wolny czas. Przyjaciół lubi, ale nie cierpi mieć za dużo wolnego czasu, bo jej pasją jest praca, dzięki której się rozwija i doskonali swe umiejętności. Uwielbia, gdy zrealizuje zaplanowane cele. Cieszy ją każdy dzień, który może spędzić na koloniach z dziećmi. Jest zawsze uśmiechnięta, uchodzi za osobę spokojną i opanowaną w najtrudniejszych sytuacjach. Nie ocenia ludzi pochopnie, zawsze stara się zrozumieć ich punkt widzenia. Ma wielki apetyt na życie na wysokich obrotach, ale przed mostami zawsze zwalnia.

Katarzyna Kuźniewska

specjalistka do spraw realizacji programu

Mistrzyni nawiązywania kontaktów. Rzeczy niemożliwe załatwia od ręki, cuda zajmują jej kilka dni. Podobno całą dobę nie śpi, bo telefony odbiera o każdej porze dnia i nocy. Rano żałuje, że znów zaspała, ale nigdy się nie spóźnia. Prędzej zapomni zjeść niż sprawdzić e-maila, co widać. Twardo stąpa po ziemi odkąd dowiedziała się, że mama jelonka Bambi nie żyje tylko w bajce, ale rzuca wszystko, gdy na horyzoncie pojawi się szalony pomysł na sześć zer na koncie, choćby wyczytany w horoskopie. Z włażenia na drzewa już wyrosła, ale lubi spacery po lesie z psem. Dzień podsumowuje herbatą w coraz to innym kubku i z książką o Osieckiej lub starą polską komedią. Oczami wyobraźni przenosi się wówczas do tatrzańskiego schroniska, gdzie widzi się w roli gaździny. Fantazję ma zresztą bujną, jest w stanie wyobrazić sobie każdą niebezpieczną sytuację i... jak jej uniknąć. Lubi każdą muzykę z mądrym tekstem. Sama też kiedyś występowała, ale w grupie teatralnej.

Martyna Fankulewska

specjalistka do spraw realizacji programu

Jako instruktorka harcerska łączy w sobie miłość do pracy z dziećmi, bycie sprawną organizatorką i umiejętność pracy w zespole, zarówno jako przełożona, jak i podwładna. Lubi piesze wędrówki, oczywiście w lesie, bo tam relaksuje się najlepiej. Chce dużo podróżować i poznawać nowych ludzi, bo nie lubi samotności, ale najchętniej wraca do rodzinnego domu. I dlatego pracuje nad wynalezieniem teleportera, by móc równie często być w Olsztynie, jak i miejscowości, z której pochodzi i w której czeka na nią ukochana siostrzenica. Bycie świetną ciocią w unikalny sposób łączy z zamiłowaniem do punk rocka. Łączy też teorię z praktyką – świetnie przygotuje każdą niezbędną dokumentację programową posługując się w tym celu jakąś podłogą o dużej powierzchni, na której rozłoży cały plan, jak i poprowadzi każde zajęcia – samodzielnie lub z całym zespołem. Ma wtedy ogromną satysfakcję, bo lubi panować nad wszystkim, co zostało jej powierzone.

Rafał Bałdyga

specjalista do spraw realizacji programu

Z zamiłowania kibic piłkarski. Uwielbia sport oraz podróże w nietypowe miejsca, podczas których stara się wtopić w społeczeństwo i przeżyć niezapomniane chwile jako rdzenny mieszkaniec odwiedzanej krainy, co przychodzi mu z łatwością, bo jest mistrzem charakteryzacji. Autor wielu publikacji naukowych wydanych w kraju oraz za granicą z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Absolwent szkoły policyjnej. Wolne chwile poświęca na służbę w ratownictwie wodnym, nurkowanie oraz działalność społeczną. Pasjonat kultury włoskiej a planowane miejsce do zamieszkania na bardzo odległej emeryturze to Sycylia. Miłośnik włoskich oper i filmów gangsterskich.

Anna Janczyk

pion wsparcia, zaopatrzenie

Praca wypełnia jej życie. I choć rano ciężko jej wstać, to właśnie w pracy najchętniej spędza weekendy i w drodze do niej nawet czarny kot jej niestraszny. Najwyżej zrobi trzy kroki w tył. Czarodziejskich różdżek, jako duch niezależny od ludzkich słabostek, nie zamierza używać. Zadowolona ze swojego tu i teraz, w wolnych chwilach z upodobaniem popada w pracoholizm z lekturą Kodeksu pracy w tle.

Małgorzata Wielgolewska

główna księgowa

Jej ulubiony sposób na weekendy to aktywnie spędzony czas podczas jednodniowej wycieczki, najchętniej w dobrym towarzystwie, więc w dobry humor wprawia ją zawsze ładna pogoda i świecące słońce. Dobre towarzystwo to oczywiście znajomi i rodzina, w takim czuje się najlepiej. Wspólnie z nimi przypomina sobie wówczas wesołe sytuacje sprzed lat i śmieje się równie głośno, jak podczas oglądania ulubionych komedii. Lubi odkrywać nowe miejsca, szukać ich w terenie lub w książkach. W czasie lektury sięga leniwie po wygazowaną colę. Jest tak pozytywnie nastawiona do ludzi, że nie przeszkadzają jej nawet osoby, które podstępnie opowiadają zakończenia filmów lub książek. Może dlatego, że lubi książki oparte na faktach? Chciałaby mieszkać w ciepłym klimacie i być większą optymistką.

Marzena Wilga

księgowa

Rachunkowością w turystyce zajmuje się od lat i czyni to z powodzeniem. Jak na prawdziwą księgową przystało, nigdy nie wpada w szał, cechuje ją dokładność, a pracowitość ma głęboko zakorzenioną w naturze. A jednak jej świat nie ogranicza się jedynie do rzędów cyfr i bilansu zysków. Na pierwszym planie jest rodzina, z którą spędza każdą wolną chwilę. Poza tym lubi dobre sensacje, powieści przygodowe, piesze wycieczki i słońce na niebie. Przeraża ją panująca na świecie bieda, dlatego jeśli może, chętnie przychodzi innym z pomocą. Miewa chwile wielkiej słabości, kiedy zapomina o całym świecie. A stan ten zwykle wywołuje... zapach smażonych pączków.

Kadra kolonii i obozów

Praca z dziećmi i młodzieżą pozwala podzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i pasją, dając wiele satysfakcji i radości. To praca ciekawa, ale i wymagająca. Do podołania temu zadaniu nie wystarcza sam zapał, potrzebny jest także profesjonalizm, dobre przygotowanie i rzetelna wiedza. Na naszych koloniach i obozach pracuje kompetentna kadra z udokumentowanym przygotowaniem pedagogicznym, a także bogatą wiedzą praktyczną na temat odpowiedzialności, psychologii oraz współpracy w grupie, która z zaangażowaniem opiekuje się młodymi podopiecznymi, dbając zarówno o ich bezpieczeństwo, jak i rozwijanie zainteresowań oraz dobrą zabawę.

społeczność

certyfikaty