Zespół

Poznajcie zespół Szarpie Travel – grono do zadań specjalnych! Różnią nas charaktery, wiek i kierunki wykształcenia. Łączy znacznie więcej: zamiłowanie do turystyki, wieloletnie doświadczenie w branży i pragnienie, aby spełniać Wasze marzenia. W naszym biurze spotkacie specjalistów z różnych dziedzin: miłośników geografii, znawców ekonomii, socjologów, fachowców od kultury, którzy dając cząstkę siebie, razem zaplanują dla Was niezapomniane wakacje. Kolonie i obozy młodzieżowe 2020, które dzieci będą długo wspominać, wycieczki firmowe i klasowe z bogatym programem zwiedzania czy Zielone Szkoły, gdzie nauka nabiera zupełnie innego wymiaru – zawsze możecie na nas liczyć! Ludzie to nasza siła!

Andrzej Kindler

współwłaściciel

Spec od zarządzania finansami firmy, choć w pomnażaniu zysków bardziej od pieniędzy ceni satysfakcję z osiąganych celów. Poranne golenie doprowadza go do wściekłości. Ale śniadanie podane do łóżka i widok żony, zwanej małżowinką, gwarantują poprawę humoru. Bo czas - ten spędzony z żoną i dziećmi - jest dla niego najcenniejszy. Kiedy potrzebuje chwili relaksu, zabiera syna na quady. Natomiast w weekendy kierownicę pojazdu wymienia na uchwyt od kosiarki. Po zmroku najbardziej lubi... snuć teorie spiskowe na temat świata. Ale nocne Polaków rozmowy prowadzi tylko w kręgu bliskich przyjaciół. Bo oni doskonale wiedzą, że pod surową powłoką kryje się wrażliwy facet, który - jak donoszą nieoficjalne źródła - wzrusza się na serialach. Lecz zapytany o ulubiony film, zawsze odpowie: „Psy”.

Wojciech Śmieszek

współwłaściciel

Osobowość przywódcza i mózg programowy firmy. Od kiedy zdobył Mont Blanc, jego życie toczy się z górki. Wypoczywa grając w siatkówkę albo wyjeżdżając w miejsca, w których w głębinach morza może oglądać kolorowe rybki. Ma cięty język, refleks i poczucie humoru, choć niektórzy biorą go za smutasa. Może dlatego, że bywa oszczędny. W słowach, naturalnie. Tiszerty zużywa w kosmicznym tempie - skubie z nich nitki do chwili, aż odpruje się rękaw. Załatwił tak pewnie ze 132 sztuki, obecnie pracuje nad kolejną. Ma sentyment do starych seriali wojennych: „Czterech pancernych i psa” oraz „Stawki większej niż życie”. Lubi słoneczne dni, muzykę Jeana-Michela Jarre’a i bliskość żony, przy której zawsze zaostrza mu się apetyt.

Mariusz Bółkowski

dyrektor strategiczny, kierownik Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Człowiek czynu. Wprawdzie lubi długie dyskusje, ale lubi też szybko je ucinać i przechodzić od słów do czynów. Przeważnie ugodowy – do czasu, gdy stwierdzi, że ma rację. Nie należy mu wówczas wchodzić w drogę, a tym bardziej w nią wjeżdżać, bo prawo o ruchu drogowym ma w małym palcu. Zna każdy z czterdziestu tysięcy metrów kwadratowych Kulki i wie, jak zadbać, by nasi goście byli najedzeni i wygodnie się wyspali. Założyciel kilku drużyn harcerskich, wśród nich jednej, która okazała się najważniejsza w życiu wielu osób. Nie odmawia słodyczy, zwłaszcza do kawy, którą budzi wszystkich do życia rano, w południe i wieczorem.

Robert Zienkiewicz

dyrektor operacyjny, kierownik Działu Realizacji Mazury

Człowiek renesansu – zarządza, pisze, działa w harcerstwie, tłumaczy piosenki z dowolnego języka świata, śpiewa, podróżuje, gra na gitarze klasycznej, akustycznej, elektrycznej i basowej. Kolejność dowolna. Urodził się dokładnie trzynaście do kwadratu lat po Adamie Mickiewiczu, dostając w spadku po wieszczu drugie imię, a po babci talent literacki. Wybrał jednak studia matematyczne i choć ukończył zupełnie inne, to literackie dzieło życia tworzy w arkuszu kalkulacyjnym. Żadnej pracy się nie boi, był elektrykiem, szklarzem, dziennikarzem. Pasjonuje go porządkowanie chaosu na każdym szczeblu, ale dla równowagi w szufladzie ma twórczy bałagan. Uwielbia muzykę rockową z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, koncerty starych gwiazd, a upływające lata odlicza premierami filmów Almodóvara, Allena i Koterskiego. Marzy o własnej trasie koncertowej, może być po Ameryce Południowej.

Ewa Iwaniak

kierownik biura, organizacja kolonii i obozów oraz wycieczek zakładowych i szkolnych

Za młodu startowała w olimpiadach geograficznych, a od ponad 10 lat krajoznawcze pasje realizuje w turystyce. Jako filolog polski, przykłada wielką wagę do poprawności językowej ofert, a jako humanistka i kierownik biura dba o dobre relacje między pracownikami i wzajemną życzliwość. Na pozór rzeczowa i poukładana, w głębi duszy bywa spontaniczna, a czasem nieco szalona. W wolnych chwilach tańczy, wykonuje biżuterię, podróżuje, jeździ na rowerze i pływa. Interesuje się wizażem i stylizacją. Oparcie znajduje w ramionach męża i gronie licznej rodziny. Marzy o zabytkowym domu w Toskanii, do którego mogłaby uciekać, aby pisać książki i przyjmować przyjaciół. Jeśli się wzrusza, to zwykle podczas filmów i zawsze, kiedy ogląda „List w butelce”. Obok kina z przesłaniem, lubi też nastrojową muzykę. Zna na pamięć wszystkie piosenki Czerwonych Gitar i Seweryna Krajewskiego.

Małgorzata Adamczyk

kierownik Działu Sprzedaży

Zamiłowanie do sztuki nie przeszkadzało jej ukończyć podyplomowo reklamy i promocji. Na co dzień doskonale realizuje się w kontaktach z klientami i koordynacją projektu - od powstania oferty, aż po finalną realizację. Gdyby jednak mogła powtórnie się narodzić, to nadal nie wie, czy wolałaby lepić garnki na odległej tropikalnej wyspie, czy jednak zamieszkać w centrum Mediolanu i być słynną projektantką wnętrz. Jedno jest pewne - nie boi się zmian. Nawet w mieszkaniu nieustannie przesuwa meble albo maluje ściany na coraz to inne kolory. Chyba że przyjdzie pora na relaks, wtedy funduje sobie domowe spa przy świecach albo uprawia sporty: aerobik, narty lub rower, choć kiełkuje w niej chęć na mocniejsze przeżycia - może spadochrony? Pasjonują ją Włochy - kultura, kuchnia i język, ale w podróż życia wybierze się do Indii. Ma spory apetyt na życie i kokosowe Rafaello. Jednak te ostatnie dawkuje sobie z umiarem.

Wioletta Besaraba

organizacja kolonii i obozów oraz wycieczek zakładowych i szkolnych

Jest niezwykle ciepłolubna, najchętniej sprawiłaby, aby temperatura nigdy nie spadała poniżej 15 stopni. Stąd z uśmiechem organizuje imprezy turystyczne do słonecznych miejsc. Jako doświadczony organizator turystyki wie, że podróżowanie z mężem i córeczką to najlepszy sposób na spędzanie czasu wolnego. Nawet wtedy, gdy podróż musi ograniczyć tylko do wspomnień wyjazdów palcem po mapie. Pielęgnuje też ciepło rodzinne. W weekendy gotuje najbliższym pyszne obiady i realizuje się plastycznie oraz sportowo. Zamykając wieczorem oczy przenosi się w świat Ameryki lat pięćdziesiątych, pokonując bezdroża różowym cadillakiem, zawsze w sukience pin-up.

Ewa Ławniczak

organizacja i sprzedaż kolonii, obozów oraz biwaków na Mazurach

Krynica spokoju. Bez zbędnych emocji, choć słonecznie, doradzi, dopasuje, zoptymalizuje ofertę, bo turystyka i przygoda to spodnia warstwa jej natury. Relaksuje się między słowami, słowami, słowami... choć niekoniecznie w wykonaniu Szekspira. Jak przystało na prawdziwą kobietę, ma nieodgadnione wnętrze - ciem boi się całkiem według przyjętych standardów (o myszach danych nie ujawnia), za to w szał nie wpada już całkiem nieprzepisowo, a kobiecą dociekliwość badacza syci awanturniczymi historiami Vlada Palownika. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że choć jak każde dzienne zwierzę kocha słońce, zawsze odpowie, że najbardziej lubi „Zmierzch”. Doniesień o wampirzych atakach jeszcze nie zanotowano...

Beata Kamińska

sprzedaż kolonii krajowych i Zielonych Szkół, pion wsparcia - archiwum

Specjalistka do spraw pierwszego starcia klienta z wielkim światem… Pasjonatka nieodkrytych przestrzeni pamiętna słów Remarque'a, że „wszystko, co można dostać za pieniądze, jest tanie”, przed wszystkim oferuje bezcenne, bo nienabywalne, uśmiech i gwarancję zadowolenia z wybranej oferty. Dopiero przepełniona euforyczną wonią porannej kawy gotowa jest zmagać się z deficytem miejsc parkingowych. Z chęcią podpatrywałaby Maxwella szeleszcząc turniurą, ale dopóki nie ma wehikułu czasu, wycisza się fotografowaniem współczesności, albo... czytaniem trzech książek jednocześnie, bo przecież nie warto tracić czasu...p>

Piotr Piekarski

zastępca kierownika Ośrodka Wypoczynkowego Kulka

Nie ma takiej rzeczy, której nie rozłoży na części pierwsze, nie złoży ponownie i nie sprawdzi czy działa. Zazwyczaj działa... Zna się na hydraulice jak mało kto, ale wody nie leje. Ani w przenośni, ani dosłownie, bo z harcerstwa wyniósł nie tylko zdolności organizacyjne, ale i zamiłowanie do przyrody. Lubi męskie kino, męską przyjaźń i męskie przygody, ale rzuci wszystko, by spędzić czas z córką. Osoba, dzięki której wszystko na Kulce działa na okrągło!

Sylwia Matwiejuk

organizacja imprez i Zielonych Szkół na Mazurach

Choć uważa, że największy sukces ma jeszcze przed sobą, to może pochwalić się dobrymi efektami w pracy z przedszkolakami. Krzywda dzieci to coś, co porusza ją do głębi i motywuje do działania. I choć odpowiada jej życie tu i teraz, to niestraszne jej nowe wyzwania, które przyjmuje z uśmiechem na twarzy. W słuchaniu muzyki nie przeszkadza jej czytanie książki, a najlepiej kilku jednocześnie, bo ma ogromny apetyt na wszystko, nie tylko ulubione słodycze. Równie mocno jak książki kocha pomalowane paznokcie... te u stóp przez 12 miesięcy w roku.

Martyna Fankulewska

specjalistka do spraw realizacji programu

Jako instruktorka harcerska łączy w sobie miłość do pracy z dziećmi, bycie sprawną organizatorką i umiejętność pracy w zespole, zarówno jako przełożona, jak i podwładna. Lubi piesze wędrówki, oczywiście w lesie, bo tam relaksuje się najlepiej. Chce dużo podróżować i poznawać nowych ludzi, bo nie lubi samotności, ale najchętniej wraca do rodzinnego domu. I dlatego pracuje nad wynalezieniem teleportera, by móc równie często być w Olsztynie, jak i miejscowości, z której pochodzi i w której czeka na nią ukochana siostrzenica. Bycie świetną ciocią w unikalny sposób łączy z zamiłowaniem do punk rocka. Łączy też teorię z praktyką – świetnie przygotuje każdą niezbędną dokumentację programową posługując się w tym celu jakąś podłogą o dużej powierzchni, na której rozłoży cały plan, jak i poprowadzi każde zajęcia – samodzielnie lub z całym zespołem. Ma wtedy ogromną satysfakcję, bo lubi panować nad wszystkim, co zostało jej powierzone.

Rafał Bałdyga

specjalista do spraw realizacji programu

Z zamiłowania kibic piłkarski. Uwielbia sport oraz podróże w nietypowe miejsca, podczas których stara się wtopić w społeczeństwo i przeżyć niezapomniane chwile jako rdzenny mieszkaniec odwiedzanej krainy, co przychodzi mu z łatwością, bo jest mistrzem charakteryzacji. Autor wielu publikacji naukowych wydanych w kraju oraz za granicą z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Absolwent szkoły policyjnej. Wolne chwile poświęca na służbę w ratownictwie wodnym, nurkowanie oraz działalność społeczną. Pasjonat kultury włoskiej a planowane miejsce do zamieszkania na bardzo odległej emeryturze to Sycylia. Miłośnik włoskich oper i filmów gangsterskich.

Anna Janczyk

pion wsparcia, zaopatrzenie

Praca wypełnia jej życie. I choć rano ciężko jej wstać, to właśnie w pracy najchętniej spędza weekendy i w drodze do niej nawet czarny kot jej niestraszny. Najwyżej zrobi trzy kroki w tył. Czarodziejskich różdżek, jako duch niezależny od ludzkich słabostek, nie zamierza używać. Zadowolona ze swojego tu i teraz, w wolnych chwilach z upodobaniem popada w pracoholizm z lekturą Kodeksu pracy w tle.

Marzena Wilga

księgowa

Rachunkowością w turystyce zajmuje się od lat i czyni to z powodzeniem. Jak na prawdziwą księgową przystało, nigdy nie wpada w szał, cechuje ją dokładność, a pracowitość ma głęboko zakorzenioną w naturze. A jednak jej świat nie ogranicza się jedynie do rzędów cyfr i bilansu zysków. Na pierwszym planie jest rodzina, z którą spędza każdą wolną chwilę. Poza tym lubi dobre sensacje, powieści przygodowe, piesze wycieczki i słońce na niebie. Przeraża ją panująca na świecie bieda, dlatego jeśli może, chętnie przychodzi innym z pomocą. Miewa chwile wielkiej słabości, kiedy zapomina o całym świecie. A stan ten zwykle wywołuje... zapach smażonych pączków.

Kadra kolonii i obozów

Praca z dziećmi i młodzieżą pozwala podzielić się swoimi umiejętnościami, wiedzą i pasją, dając wiele satysfakcji i radości. To praca ciekawa, ale i wymagająca. Do podołania temu zadaniu nie wystarcza sam zapał, potrzebny jest także profesjonalizm, dobre przygotowanie i rzetelna wiedza. Na naszych koloniach i obozach pracuje kompetentna kadra z udokumentowanym przygotowaniem pedagogicznym, a także bogatą wiedzą praktyczną na temat odpowiedzialności, psychologii oraz współpracy w grupie, która z zaangażowaniem opiekuje się młodymi podopiecznymi, dbając zarówno o ich bezpieczeństwo, jak i rozwijanie zainteresowań oraz dobrą zabawę.

społeczność

certyfikaty