Okno z widokiem na archipelag

OFERTA ARCHIWALNA

Atrakcje południowej Szwecji

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) i przejazd na terminal w Gdyni. Wejście na pokład, zakwaterowanie w kabinach 2-, 3-osobowych wewnętrznych. O godzinie 21:30 wypłynięcie z portu. Kolacja na promie (danie dnia+sok+kawa) na pokładzie promu. Czas na wypoczynek, zakupy w sklepie i wspólną zabawę uczestników rejsu w pokładowych barach i dyskotece.

DZIEŃ 2:

Śniadanie na pokładzie promu. Widoki na szkierowe wysepki Archipelagu Karlskrony. Zejście na ląd, przejazd autokarem do centrum Karlskrony, miasta położonego na ponad 30 wyspach, które powstało w XVII w. jako główna baza szwedzkiej floty i do dziś imponuje swoją wojskową architekturą. Na życzenie wizyta w Muzeum Morskim, największej atrakcji Karlskrony (m. in. kolekcja figur dziobowych, tunel podwodny i udział w bitwie morskiej przeciwko duńskim okrętom). Przejazd z Karlskrony do Pukeberg (ok. 90 km), jednej z tradycyjnych hut szkła w regionie Smaland, gdzie do dzisiaj ręcznie produkuje się szkło artystyczne i użytkowe. Możliwość spróbowania swoich sił w wydmuchiwaniu szkła lub grawerowaniu na szkle – w końcu każdy ma w sobie jakieś ukryte zdolności! Wyjazd do Kalmaru (ok. 30 km), w średniowieczu jednego z najważniejszych miast Szwecji, a dziś popularnego celu wyjazdów urlopowych. Wizyta w renesansowym zamku na wyspie, który w pewnym momencie należał do … Polski (wejście na dziedzińce i wały obronne). Spacer z przewodnikiem w centrum Kalmaru i wizyta w XVII-wiecznej katedrze. Ew. czas wolny i chwila na zakupy albo słynną szwedzką przerwę na kawę. Przejazd 6-kilometrowym mostem na wyspę Olandię. Jeśli wystarczy czasu, przystanek z widokiem na most a następnie powrót na ląd stały. Powrót na terminal promowy w Karlskronie (ok 90 km). Powrotny wieczór na pokładzie promu – na początek kolacja serwowana w postaci bufetu. Rozrywka w barach, na dyskotece oraz w pokładowym kasynie do białego rana.

DZIEŃ 3:

Wschód słońca na morzu dla tych, którzy właśnie wracają do kabin z dyskoteki, widoki polskiego wybrzeża z Helem i Zatoką Gdańską. Śniadanie na promie w trakcie wpływania do portu w Gdyni. Zejście na ląd o przejazd do miejscowości. Planowane zakończenie wycieczki ok. 11:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transfer Olsztyn – Gdynia – Olsztyn, transport podczas wycieczki, 2 noclegi na promie w kabinach 2-, 3-osobowych wewnętrznych, 2 śniadania, 2 kolacje, program turystyczny, opieka pilota, ubezpieczenie NNW +KL.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty