Wiedeń

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica
od 797 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna wcześnie rano i przejazd do Wiednia. W czasie przejazdu obiadokolacja. Planowany przyjazd do Wiednia ok. godz. 21:00, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu przejazd do centrum Wiednia, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Austrii: rozpoczniemy od objazdu autokarem: staromiejski bulwar, zwanym "Ringiem" - zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego, Opery Wiedeńskiej. Tego dnia w programie: spacer pięknymi uliczkami starówki - Graben i Kohlmarkt, zwiedzanie perły gotyku - katedry św. Szczepana, słynnej z kolorowych dachówek. Czas wolny na wiedeńskiej starówce, gdzie można napić się kawy i skosztować słynnego na całym świecie tortu Sachera lub przejście do Hofburgu, spacer z możliwością indywidualnego zwiedzania skarbca i oglądania komnat. Przejazd na Kahlenberg – miejsce Odsieczy Wiedeńskiej i „bitwy pod Wiedniem” dowodzonej przez Króla Polski Jana III Sobieskiego – gdzie znajduje się kościółek św. Józefa prowadzony przez polskich misjonarzy. Następnie przejazd do wioski winiarzy Grinzing. Krótki spacer przez wioskę do restauracji, w której będzie obiadokolacja z muzyką i winem. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Wiednia. przejazd do dawnej letniej, barokowej rezydencji Habsburgów Schoenbrunn - poznamy historię rodu Habsburgów, zwiedzimy komnaty cesarskie. Czas wolny w ogrodach kompleksu. Następnie w programie: przejazd do barokowego kompleksu Belwedere - pałacu, należącego niegdyś do wybitnego wodza Austrii Księcia Eugeniusza Sabaudzkiego - spacer ogrodami oraz Park Miejski z pomnikiem „Króla Walca”- Straussa syna. Wyjazd do kraju. W czasie przejazdu obiadokolacja.

DZIEŃ 4:

Przyjazd do Olsztyna w godzinach rannych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport, 2 noclegi w obiekcie w ok. Wiednia w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, przewodnika w Wiedniu ( 2 x 4h), ubezpieczenie NNW + KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz zestawu słuchawkowego: łącznie ok. 55 EUR

od 797 zł przy 45 os.
od 837 zł przy 40 os.
od 887 zł przy 35 os.
dopłata za pok. 1-osobowy: 140 zł

Cena uzależniona jest m.in.: od terminu wycieczki, standardu obiektu noclegowego, miejsca wyjazdu, liczby uczestników.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty