Zamki Bawarii

Norymbergia, Monachium, Prien, Salzburg

  • liczba dni:
    6
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica
od 1 547 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach wieczornych i nocny przejazd do Norymbergii.

DZIEŃ 2:

Przyjazd do Norymbergii ok. 10:00, spacer po starym mieście: kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny z „Piękną Fontanną” i kościołem Frauenkirche, Stary Ratusz, Kościół św. Sebalda, w którym znajduje się kilka dzieł Wita Stwosza, zamek cesarski (z zewnątrz). Czas wolny, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do Monachium, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, min.: wjazd na wieżę olimpijską, zamek Nyphenburg – spacer po ogrodach oraz zwiedzanie wnętrz. Spacer po starym mieście z kościołem NMP, Ratuszem, rezydencją Wittelsbachów, kościołem św. Michała. Czas wolny na starówce, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu przejazd do słynnego na całym świecie zakątka Bawarii – Schwangau, gdzie odwiedzimy najbardziej znany zamek Ludwika Bawarskiego - Neuschwanstein oraz zamek Hohenschwangau, który należał do rodziców Ludwika II. Przejazd do Garmisch – Partenkirchen, najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach. Miejscowość położona u stóp najwyższej góry alp niemieckich Zugspitze. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Po śniadaniu przejazd do Prien nad jezioro Chiemsee, gdzie przeprawimy się stateczkiem na wyspę Herreninsel, na której znajduje się największy z zamków Ludwika Bawarskiego, będący kopią pałacu wersalskiego, Spacer po parku. Powrót na ląd stały i przejazd do Salzburga, miasta w Alpach austriackich. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem , min.: Stare Miasto, katedra św. Ruprechta, Kościół św. Piotra, twierdza Hohensalzburg - podziwianie panoramy miasta (bez zwiedzania wnętrz). Przejazd na nocleg i obiadokolację do Czech.

DZIEŃ 6:

Po śniadaniu wyjazd do Polski. Planowane zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 3 noclegi w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami na terenie Niemiec (1 x Norymberga, 2 x ok. Monachium), 1 nocleg w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami w ok. Czeskich Budziejowic, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, opiekę pilota, przewodnika w Norymbergii, Monachium, Salzburgu, ubezpieczenie NNW+KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 80 Euro (zamek Nyphenburg, Neuschwanstein, Hohenschwangau, Herrenchiemsee, rejs na Herreninsel, wjazd na wieżę olimpijską).

1547 zł*/osoba przy 45 uczestnikach;

1587 zł*/osoba przy 40 uczestnikach;

1637 zł*/osoba przy 35 uczestnikach;

 

dopłata za pok. 1-osobowy: 320zł

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty