Wilno – Troki – Kowno

OFERTA ARCHIWALNA

Z wizytą u sąsiadów

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) wcześnie rano, przejazd d o Wilna. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, klasztor bazylianów i Cela Konrada, Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, zaułek Skapo, Muzeum A. Mickiewicza, zakątek gotycki (kościół św. Anny, kościół św. Franciszka i Bernarda, pomnik Mickiewicza). Obiadokolacja. Przejazd do obiektu , zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie miasta. W tym dniu zwiedzimy Górę Trzech Krzyży, kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Przejazd z przewodnikiem do Trok, miejscowości położonej w odległości 30 km od Wilna. Zwiedzanie zamku na wyspie, Starówki Trockiej kościoła parafialnego z pocz. XV w. ze słynnym obrazem Matki Bożej trockiej, kienessy karaimskiej (jeśli bedzie udostępniona). Czas wolny, który można wykorzystać na obiad lub spacer nad brzegami jezior trockich, pływanie statkiem lub kupienie pamiątek z Litwy. Powrót do Wilna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu i przejazd do Kowna, drugiego pod względem wielkości miasta Litwy. Zwiedzanie Starówki kowieńskiej: zamku, kościoła św. Jerzego, seminarium duchownego, Placu Ratuszowego, domu, w którym mieszkał Mickiewicz, kościoła Witolda, katedry kowieńskiej. Czas wolny, który można przeznaczyć na obiad. Przejazd do Pożajścia i zwiedzanie klasztoru pokamedułskiego z XVII w., położonego nad Morzem Kowieńskim (sztucznym zbiornikiem wody), zwiedzanie klasztoru i kościoła. Wyjazd do kraju. Planowane zakończenie wycieczki ok. 23:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport, 2 noclegi w Wilnie, w pok. 2-, 3- osobowych z łazienkami , 2 śniadania, 2 obiadokolacje, przewodnik w Wilnie, Trokach i Kownie, opieka pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW+KL.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 24 EUR oraz dobrowolnej ofiary składanej w klasztorze w Pożajściu.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty