Praga Express

OFERTA ARCHIWALNA

Niezwykła stolica

  • liczba dni:
    3
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach rannych. Przejazd do Czech. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje na terenie Polski oraz obiadokolacja. Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzania Pragi, które rozpoczniemy od Hradczan: klasztor na Strachowie z piękną barokową biblioteką, Zamek Praski, czyli Hrad, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę: zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra Św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski, bazylika Św. Jerzego oraz Złota Uliczka, zawdzięczająca swą nazwę mieszkającym tu w średniowieczu złotnikom, zabudowana niewielkimi domkami, w których obecnie znajdują się sklepiki z pamiątkami. Następnie przez Małą Stronę, dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice, przejdziemy do średniowiecznego mostu Karola. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Pragi: zapraszamy na Vaclawskie Namesti - aleję z ciekawą zabudową secesyjną. Starymi uliczkami dotrzemy do Rynku Staromiejskiego: przepiękne kamienice, Ratusz, kościół Marii Panny przed Tynem, pomnik Jana Husa. oraz kościół Św. Mikołaja. Następnie będziemy spacerować przez dzielnicę Żydowską Josefov: Staro-nowa Synagoga, zbudowana w XIII wieku, Synagoga Wysoka, cmentarz to ślady dawnego getta żydowskiego. Wyjazd w drogę powrotną,w czasie przejazdu obiadokolacja na terenie Polski. Planowane zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.
FAKULTATYWNIE:
rejs statkiem po Wełtawie – płatny dodatkowo ok. 350 KC, możliwość organizacji w 2 dniu kolacji z folklorem z dopłatą ok. 90 zł/os.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 2 noclegi w hotelu w Pradze w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW i KL, przewodnika, opiekę pilota.

przejazdów metrem po Pradze, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 450 KC i programu fakultatywnego.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty