Sankt Petersburg

Miasto cara Piotra Wielkiego

  • liczba dni:
    6
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica
od 1497 zł przy 45 uczestnikach

DZIEŃ 1:

Zbiórka i wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach rannych. Przejazd do stolicy Łotwy – Rygi, przyjazd ok. godz. 16.00, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, Katedra Luterańska, Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd do Petersburga, po drodze postój w Pskowe, z którego rozciąga się panoramiczny widok na mury Kremla. Przyjazd do Petersburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Sankt Petersburga, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż; po południu dalsze zwiedzanie miasta: Gmachu Admiralicji, Gmachu Sztabu Generalnego, Pałacu Marmurowego (bez zwiedzania wnętrz), a także Cypla Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeża Uniwersyteckiego i Pałacowego, Placu Senackiego ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, Krążownika Aurora, Placu św. Izaaka, Soboru św. Izaaka (wnętrza), Newskiego Prospektu. Obiadokolacja. Nocleg. FAKULTATYWNIE: dla chętnych udział w wieczorze folklorystycznym w Pałacu Mikołajewskim – koszt 46 Euro

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin) – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, następnie przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady! Powrót do Petersburga, obiadokolacja i nocleg. FAKULTATYWNIE: Dla chętnych wieczorny lub nocny rejs statkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga zwanego Wenecją Północy - koszt 15 Euro.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie: Twierdza Pietropawłowska z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów rosyjskich, min.: Piotra I Wielkiego i Katarzyny II Wielkiej. Wyjazd w drogę powrotną. W czasie przejazdu obiadokolacja.

DZIEŃ 6:

Przyjazd do kraju. Planowane zakończenie wycieczki w godzinach przedpołudniowych.

Uwaga: 30 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie, 1 wniosek i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z dwoma wolnymi stronami.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport, 4 noclegi w hotelach *** w Rydze i Sankt Petersburgu w pokojach 2-osobowycvh z łazienką, 4 śniadania i 5 obiadokolacji (w restauracjach w hotelu lub w mieście), przewodnika polskojęzycznego w St Petersburgu, Rydze, program turystyczny, ubezpieczenie NNW+KL, opiekę pilota.

kosztu wizy rosyjskiej (360 zł) – obowiązkowo płatne przy wykupie wycieczki, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( ok. 97 Euro), udziału w wieczorze folklorystycznym (ok. 46 Euro), rejs statkiem po rzekach Petersburga (ok. 15 Euro).

Terminy:


marzec - maj, wrzesień 2019
przy 45 os. od 1497 zł
przy 40 os. od 1527 zł

Białe Noce 01.06–15.07.2019
przy 45 os. od 1677 zł
przy 40 os. od 1707 zł

15.07–31.08.2014, 29.04-05.05.2019
przy 45 os. od 1577 zł
przy 40 os. od 1607 zł
 

dopłata za pok. 1-osobowy: 600 zł

 

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty