Sankt Petersburg

OFERTA ARCHIWALNA

Miasto Cara Piotra Wielkiego

  • liczba dni:
    7
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Zbiórka i wyjazd z Kętrzyna w godzinach rannych . Przejazd do Estonii, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ok. Tartu – drugie co do wielkości miasto w Estonii, uznane za intelektualna i kulturalną stolice kraju.

DZIEŃ 2:

Śniadanie, wyjazd do Petersburga. Objazd miasta, podczas którego zobaczymy m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki. Wizyta w Muzeum okrętu Aurora – indywidualne zwiedzanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Sankt Petersburga, m.in.: Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (Spas na Krwi), spacer po Newskim Prospekcie – głównej arterii miasta zaplanowanej przez Piotra Wielkiego, wizyta w soborze Kazańskiej Ikony Matki Bożej, który zgodnie z życzeniem cara został wykonany na podobieństwo rzymskiej bazyliki św. Piotra , zwiedzanie soboru św. Izaaka – największa prawosławna świątynia w Petersburgu i druga co do wielkości w Rosji, Plac św. Izaaka, czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie miasta: zwiedzanie Pałacu Jusupowych z ekspozycją poświęconą zabójstwu Rasputina, gdzie poznamy wiele szczegółów z życia Rasputina oraz z historii imperialnej Rosji. Zwiedzanie wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych i najbogatszych muzeów świata – Ermitaż, zwany Luwrem na Newą, Są tu dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana; Obiadokolacja, nocleg.

FAKULTATYWNIE: dla chętnych udział w wieczorze folklorystycznym w Pałacu Mikołajewskim z drobnym poczęstunkiem w antrakcie   – koszt 60 € (przy udziale całej grupy)

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Peterhofu – byłej letniej rezydencji carskiej, zwiedzanie Parku Dolnego, gdzie zgromadzone są najbardziej atrakcyjne fontanny i kaskady! Następnie przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin) – zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, następnie przejazd Powrót do Petersburga, obiadokolacja i nocleg.

FAKULTATYWNIE: dla chętnych wieczorny rejs statkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga zwanego Wenecją Północy – nocny rejs odbywa się o godz. 00.30 , mosty podnoszą o 01.15, 01.20 i 01.40  - 28 € (przy udziale całej grupy)

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie miasta: Twierdza Pietropawłowska z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów rosyjskich, min.: Piotra I Wielkiego i Katarzyny II Wielkiej oraz więzienie Trubeckiego. Przejazd na teren Łotwy, okolice Siguldy, zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Po śniadaniu  przejazd do Turaidy, zwiedzanie zamku,  w którym znajduje się muzeum regionalne. Przejazd do Kętrzyna. W czasie przejazdu przerwa na posiłek ( płatny indywidualnie). Planowane zakończenie wycieczki ok.  20.00

FAKULTATYWNIE :

- udział w wieczorze folklorystycznym w Pałacu Mikołajewskim – cena ok. 60 €,
- rejs statkiem po rzekach Petersburga – zwodzone mosty - cena ok. 28 €

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport, 6 noclegów w hotelach w Estonii (1), w St. Petersburgu (4) oraz na Łotwie (1) w pokojach 2-osobowych z łazienką, 6 śniadań i 6 obiadokolacji (w restauracjach w hotelu lub w mieście), przewodnika polskojęzycznego w St Petersburgu (łącznie ok. 24 h ), pośrednictwo wizowe, ubezpieczenie NNW + KL, opiekę pilota.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (okręt Aurora, sobór Zmartwychwstania Pańskiego, sobór Kazański, sobór św. Izaaka, Pałac Jusupowych, Ermitaż, Peterhof, Pałac Katarzyny  z Bursztynową Komnatą, Twierdza Pietopawłowska, zamek w Turiadzie) – ok. 160 €

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty