BALTIC TOUR: Litwa - Łotwa - Estonia - Finlandia

OFERTA ARCHIWALNA

Tallin – Helsinki – Ryga - Rundale

  • liczba dni:
    5
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

1 dzień:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do estońskiej stolicy – Tallina w godzinach wieczornych. Kolacja. Nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Tallina z przewodnikiem (4h); Zobaczymy gotycką katedrę Najświętszej Marii Panny, sobór Aleksandra Newskiego, kościół pw. św. Olafa, którego ponad stumetrowa gotycka wieża była prawdopodobnie jedną z najwyższych budowli w Europie i na świecie, ratusz, baszty Megede i Kiek in de Kök, basztę Gruba Małgorzata oraz Bramę Morską. Udamy się także na platformę widokową, skąd rozpościera się panorama portu morskiego i dolnego miasta. Przejazd do Pałacu Kadriorog – jednego z najpiękniejszych, barokowych zabytków Europy. W murach pałacu gościł car Mikołaj I oraz caryce Katarzyna i Elżbieta. Przez wiele lat pałac służył rosyjskim władzom jako letnia rezydencja. Dodatkową atrakcją są przepiękne, zadbane ogrodowe labirynty wokół rezydencji. W 1921 roku pałac stał się siedzibą Estońskiego Muzeum Sztuki, aktualnie mieści się tu jego wydział ze zbiorami malarstwa i rzeźby. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja , nocleg.

3 dzień:

Wycieczka promowa do Helsinek – stolicy Finlandii, zabranie suchego prowiantu i przeprawa promowa.

Zwiedzanie Helsinek z pilotem/ przewodnikiem, gdzie zobaczymy: port południowy z nabrzeżem, Kauppatori - tradycyjny fiński targ, Plac Senacki – oficjalne centrum Helsinek z pomnikiem cara Aleksandra II, mnóstwo klasycystycznych budynków wokół;  śnieżnobiałą  katedrę luterańską (Tuomiokirkko), Sobór Uspieński z bogatym ikonostatesm, Pałac Prezydencki; stadion olimpijski i kościół Temppeliaukkio wykuty w skale,  główną aleję spacerową Esplanadi, Stockmann - największy dom towarowy w Skandynawii, gmach dworca kolejowego, Ateneum (galeria sztuki), teatr narodowy, parlament. Dla chętnych obiad (płatny indywidualnie).

Fakultatywnie:
Zwiedzanie Twierdzy Suomenlinna - za dopłatą 12 EUR
Przepłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinna. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach , aby ochronić miasto przed atakiem z morza. Ta zabytkowa forteca wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Do dziś mieści się tu baza marynarki wojennej. Przeprawa promowa do Tallina. Podczas rejsu kolacja.

Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Rygi (ok. 300 km); spacer z przewodnikiem po łotewskiej stolicy, nawiązującej historią i wyglądem do dumnych tradycji hanzeatyckich. Będziemy mogli podziwiać starówkę, gdzie znajdują się: gotycki kościół św. Piotra, ratusz (siedziba władz miejskich), dom Bractwa Czarnogłowych, zespół średniowiecznych kamieniczek (tzw. „Trzej Bracia”) będących symbolem miasta, Wielka i Mała Gildia, katedra Najświętszej Marii Panny - największy kościół w krajach bałtyckich. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i  wyjazd do Rundale; zwiedzanie barokowego kompleksu pałacowego – zwanego „łotewskim Wersalem” , wybudowanego w 1740 roku wg projektu włoskiego architekta Francesco Rastrell (autor mi.in. Pałacu Zimowego w St. Petersburgu) porównywanego do pałaców Petersburga. Następnie przejazd do Kowna. Obiad. Powrót do Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach nocnych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport, 4 noclegi. w pokojach 2,3 os., wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, prom z wyżywieniem (śniadanie i kolacja)  na trasie Tallin – Helsinki – Tallin, usługi przewodników w Rydze, Tallinie, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota.

Biletów wstępu do Pałacu Rundale -krótka trasa ok 4 EUR.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty