Paryż

OFERTA ARCHIWALNA

Miasto marzeń

  • liczba dni:
    7
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Paryża.

DZIEŃ 2

Kontynuacja podróży przejazd przez Niemcy i Belgię. Przyjazd do Paryża. Obiadokolacja w restauracji. Zakwaterowanie w hotelu w Paryżu ok. 21:00.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: wyspa Cité z Katedrą Notre Dame, ratusz, Centrum Pompidou z fontanną na placu Strawińskiego, Luwr - jedno z najstarszych i najważniejszych muzeów na świecie z najbogatszymi zbiorami sztuki francuskiej i światowej. Przejazd do Dzielnicy Łacińskiej (Sorbona, Panteon, Ogród Luksemburski). Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Po kolacji dzielnica Montmartre: bazylika Sacre Coeur, plac Artystów (Place du Tertre), kabaret Moulin Rouge (z zewnątrz) oraz plac Pigalle. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Wersalu. Zwiedzanie pałacu i powrót do Paryża. Spacer przez plac Opery ze słynną Operą Garnier, plac Vendome z hotelem Ritz oraz domem, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin oraz kolumną z posągiem Napoleona. Wielkie Bulwary. Następnie muzeum d’Orsay z obrazami największych impresjonistów. Wejście na Łuk Triumfalny. Hôtel des Invalides z grobowcem Napoleona. Wjazd na wieżę Eiffla. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Wieczorna przejażdżka statkiem po Sekwanie*. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard. Dzielnica Defense i najpiękniejsze place Paryża: Plac Bastylii z nowoczesnym gmachem opery, plac Republiki, plac Zgody (Place de la Concorde) z 3200-letnim obeliskiem z Luksoru. Przejazd na cmentarz Pere Lachaise, miejsca spoczynku Fryderyka Chopina i Edith Piaf. Czas wolny na zakupy. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 6

Po śniadaniu przejazd do Brukseli. Na trasie krótki postój w Waterloo. W Brukseli spacer po "Najpiękniejszym Placu Świata" - Grand Place z jego cudownymi kamieniczkami, bogato zdobionymi siedzibami Cechów, Ratuszem i Pałacem Królewskim, spacer do Maaneken Pis - symbolu miasta, figurki przedstawiającej siusiającego chłopczyka oraz Dzielnicy Europejskiej. Obiadokolacja. Wyjazd z Brukseli ok. godz. 15:00 do Polski. Jazda non stop do kraju.

DZIEŃ 7

Ciepły posiłek w Polsce. Zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem, 4 noclegi w hotelu 2**/3*** (na obrzeżach Paryża), pokoje 2 osobowe z łazienkami, 4 śniadania kontynentalne (francuskie - na słodko: kawa, rogalik, dżem), 4 dwudaniowe kolacje w restauracji samoobsługowej w Paryżu, 1 kolacja dwudaniowa po trasie, ciepły posiłek na terenie Polski, program turystyczny, opiekę pilota i przewodnictwo na wycieczce, wjazd na wieżę Eiffel-a na II piętro (rezerwacja i bilet), ubezpieczenie NNW+KL.

karty muzealnej 2-dniowej w cenie ok. 57 EUR (wstępy do muzeów w Paryżu i Wersalu), rejsu po Sekwanie w cenie ok. 17 EUR, kosztu biletów na metro ok. 7 EUR.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty