Wieliczka – Kraków – Oświęcim

OFERTA ARCHIWALNA

Małopolska zaprasza

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach porannych i przejazd do Wieliczki. Planowany przyjazd do Kopalni Soli o godz. 14:30. Zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce i Muzeum Żup Krakowskich: zwiedzanie wyrobisk solnych pod ziemią w czasie przejścia z przewodnikiem po określonej trasie turystycznej w kopalni. Czas zwiedzania to ok. 3h. Przejazd w okolice Krakowa, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem. W tym dniu planujemy zwiedzanie Traktu Królewskiego + Wawel: Plac Matejki, Barbakan, Brama Floriańska, ulica Floriańska, Rynek Główny z Kościołem Mariackim, Ratuszem, Sukiennicami, ulica Grodzka, Wawel: (Dziedziniec, Muzeum Katedralne, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Smocza Jama), Uniwersytet Jagielloński z Collegium Maius. Kopiec Kościuszki. Czas wolny na starówce. Wieczorem kolacja, powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Krakowa. W tym dniu przejdziemy szlakiem zabytków Żydowskich: spacer po Kazimierzu, Stara Synagoga, Synagoga Remuh, Stary Cmentarz Żydowski, Kościoły Kazimierza. Czas wolny na starówce. Wieczorem kolacja, powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Oświęcimia, gdzie zwiedzimy wystawę stałą w Auschwitz I oraz teren obozu macierzystego; najważniejsze relikty poobozowe w Birkenau: teren byłego obozu, baraki mieszkalne, rampa wyładowcza, ruiny komór gazowych i krematoriów II i III. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną ok. godz. 15:00 , planowane zakończenie wycieczki ok. godz. 23:30 w nocy.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport, 3 noclegi w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami, 3 śniadania, 3 kolacje, 1 obiad, opiekę pilota, przewodnika w Wieliczce, Krakowie i Oświęcimiu, ubezpieczenie NNW.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (koszt ok. 130 zł/os.).

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty