DREZNO I SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

Wrocław - Drezno - Szwajcaria Saksońska

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj, zagranica
od 857 zł przy 45 uczestnikach

1 dzień:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach rannych, przejazd do Wrocławia, spotkanie z przewodnikiem i krótkie zwiedzanie miasta (ok. 3h): Ostrów Tumski, Katedra p.w. św. Jana Chrzciciela, Kościół p.w. św. Idziego, Kościół kolegiacki św. Krzyża, Kościół p.w. św. Marcina, Wyspa Piaskowa, Biblioteka Uniwersytecka na Piasku, Hala Targowa, Domek Romański, Plac Nankiera, Ossolineum, Uniwersytet Wrocławski, Stare Jatki, Kościół pw. św. Elżbiety, Rynek, Plac Solny, Ratusz. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Drezna. Panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger – Dziedziniec, Kąpielisko Nimf, Galeria Malarstwa Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany. Plac Teatralny z Operą Sempera. Zamek Drezdeński: Skarbiec – Zielone Sklepienie, Zbrojownia, Komnata Turecka. Hofkirche i Frauenkirche Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Stolpen – zwiedzanie średniowiecznego zamku warownego, w którym większość swego życia spędziła hrabina Cosel, następnie zwiedzanie nigdy nie zdobytej Twierdzy Konigstein. Wraz z imponującym zespołem budowli obronnych tworzy przykład kunsztu budowy twierdz. W drodze powrotnej punkt widokowy na Rezerwat Skał Piaskowych Bastei z ponad 200 metrowymi pionowymi ścianami, niezapomniane widoki na przełom Łaby  z mostów i platform zawieszonych na skałach. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Moritzburga - zwiedzanie najpiękniejszego pałacu w Saksonii otoczonego wodą, zbudowanego przez księcia Moritza jako posiadłość myśliwska a za czasów Augusta letnia rezydencja królewska. Wyjazd w kierunku Olsztyna. W czasie przejazdu obiadokolacja. Planowane zakończenie wycieczki ok. 22:00

Przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu w pok. 2,3 os., 3 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW + KL, opieka pilota oraz przewodnika.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 65 zł i 58 EUR.

od 857 zł/osoba przy 45 uczestnikach;

od 877 zł/osoba przy 40 uczestnikach;

od 897 zł/osoba przy 35 uczestnikach;

 

Dopłata do pokoju 1-os. 180 zł.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty