DREZNO I SZWAJCARIA SAKSOŃSKA

OFERTA ARCHIWALNA

Wrocław - Drezno - Szwajcaria Saksońska

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    kraj, zagranica

1 dzień:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach rannych, przejazd do Wrocławia, spotkanie z przewodnikiem i krótkie zwiedzanie miasta (ok. 3h): Ostrów Tumski, Katedra p.w. św. Jana Chrzciciela, Uniwersytet Wrocławski, Stare Jatki, Kościół pw. św. Elżbiety, Rynek, Plac Solny, Ratusz. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Drezna. Panoramiczny objazd miasta, zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger – Dziedziniec, Kąpielisko Nimf, Galeria Malarstwa Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany. Plac Teatralny z Operą Sempera. Zamek Drezdeński: Skarbiec – Zielone Sklepienie, Zbrojownia, Komnata Turecka. Hofkirche i Frauenkirche Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Po śniadaniu przejazd do Stolpen – zwiedzanie średniowiecznego zamku warownego, w którym większość swego życia spędziła hrabina Cosel, następnie zwiedzanie nigdy nie zdobytej Twierdzy Konigstein. Wraz z imponującym zespołem budowli obronnych tworzy przykład kunsztu budowy twierdz. W drodze powrotnej punkt widokowy na Rezerwat Skał Piaskowych Bastei z ponad 200 metrowymi pionowymi ścianami, niezapomniane widoki na przełom Łaby  z mostów i platform zawieszonych na skałach. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Moritzburga - zwiedzanie najpiękniejszego pałacu w Saksonii otoczonego wodą, zbudowanego przez księcia Moritza jako posiadłość myśliwska a za czasów Augusta letnia rezydencja królewska. Wyjazd w kierunku Olsztyna. W czasie przejazdu obiadokolacja. Planowane zakończenie wycieczki ok. 22:00

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu w pok. 2,3 os., 3 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie NNW + KL, opieka pilota oraz przewodnika.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 65 zł i 58 EUR.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty