Budapeszt i zakole Dunaju

OFERTA ARCHIWALNA

Polak, Węgier, dwa bratanki...

  • liczba dni:
    5
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

Dzień 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innej miejscowości) w godzinach rannych, przejazd na zakwaterowane i nocleg.

Dzień 2:

Po śniadaniu przejazd na spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie  stolicy Węgier : Plac Bohaterów, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad, zobaczymy kompleks basenów i term Szechenyi Furdo, a także Muzeum Historii Sztuki. Wizyta w  Bazylice św. Stefana - zwiedzanie wnętrz tego największego kościoła Budapesztu. Krótki spacer reprezentacyjną aleją Andrássy’ego pod Węgierską Operę Państwową. Czas wolny m.in. na zakupy w wielkiej hali targowej Vásárcsarnok oraz na ulicy Vaci. Obiadokolacja. Nocleg.

Fakultatywnie:
- kolacja z winem i muzyką cygańską w Czardzie w Budapeszcie – dopłata ok. 20-24 EUR
- wieczorny rejs statkiem po Dunaju – podziwianie panoramy miasta znad Dunaju przy wieczornym oświetleniu – płatny dodatkowo 14 EUR.
- wstęp na baseny termalne (konieczny strój kąpielowy i czepek)- płatny dodatkowo ok. 5400 HUF

Dzień 3:

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania z przewodnikiem: spacer po Wyspie Małgorzaty. Przejazd na Wzgórze Zamkowe, gdzie zobaczymy z zewnątrz m.in. Kościół Koronacyjny Macieja, Baszty Rybackie, stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski. Przejazd na Wzgórze Gellerta, gdzie zobaczymy mury Cytadeli oraz Pomnik Wolności – podziwianie panoramy miasta i przepięknego widoku na Dunaj. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4:

Po śniadaniu krótki pobyt w Szentendre – miasteczku cyganerii węgierskiej znanego z wielu małych galerii, a także z wyrobów marcepanowych. Koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Marcepana.  Przejazd do Esztergom – pierwszej stolicy Węgier, znanej z największej na Węgrzech Bazyliki oraz rekonstrukcji Zamku Królewskiego Arpadów. Obiad. Około 15:00 wyjazd w kierunku kraju.

Dzień 5:

Przyjazd do Olsztyna (lub innej miejscowości) w godzinach rannych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transport, 3 noclegi, 3 śniadania, 1 obiad, 2 obiadokolacje, przewodnika w Budapeszcie, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 4000 HUF oraz programu fakultatywnego.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty