Historia

Firma Szarpie Travel zrodziła się z naszych prywatnych pasji do podróży. Zaczynaliśmy od wyjazdów harcerskich organizowanych w gronie przyjaciół: wyprawa na Mont Blanc, objazd Afryki Wschodniej, podczas którego zdobyliśmy Kilimandżaro, podróż do Indii i Nepalu oraz wiele innych. Moglibyśmy godzinami o tym opowiadać...

1996

Rok powstania Biura Podróży Szarpie Travel. Nie mieliśmy wielkich środków finansowych, ale za to ogromną chęć, by zaszczepiać w innych bakcyla odkrywania najpiękniejszych zakątków świata. Na początku zajęliśmy się organizacją kolonii i obozów młodzieżowych. Nasze zaangażowanie i podejście spotkało się z fantastycznym odzewem.

1997

Już rok później otworzyliśmy lokal w centrum miasta, a po kilku kolejnych miesiącach wydaliśmy pierwszy katalog z ofertą wyjątkowych wakacji dla dzieci. Zostaliśmy też przyjęci do prestiżowego grona, jakim jest Polska Izba Turystyki.

2000

Dzięki ciekawym pomysłom i profesjonalnemu przygotowaniu zdobywaliśmy coraz mocniejszą pozycję na rynku. Poszerzyliśmy nasz pakiet usług o spływy kajakowe, które pozwoliły spełnić nasze marzenie o szerzeniu idei aktywnego wypoczynku. Propozycja spodobała się zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Wiedzieliśmy, że idziemy w dobrym kierunku.

2002

Niezwykle ważny dla nas rok, w którym mogliśmy zaprosić pierwszych gości do własnego Ośrodka Kulka na Mazurach. Unikalne atrakcje i przepiękne położenie podbiły Wasze serca. Obecnie to miejsce odwiedza każdego roku kilkanaście tysięcy osób z całej Polski. Dzieci z Warszawy, Gdańska, Poznania, Katowic, Wrocławia i wielu innych miast przyjeżdżają do nas, żeby bawić się na okrągło!

2003

Tego roku weszliśmy na rynek ogólnopolski, a oferta Szarpie Travel za pośrednictwem agentów trafiła do kilkunastu miast w Polsce. Jednocześnie w trosce o wysoką jakość wypoczynku uczestników kolonii i obozów młodzieżowych, do czego niezbędna jest doskonała kadra wychowawcza, założyliśmy Warmińsko-Mazurskie Studium Kształcenia Pozaszkolnego.

2005

Mając na względzie wygodę naszych Klientów, wprowadziliśmy sprzedaż przez Internet.

2006

Nasze biuro zyskało nowy wystrój, zmieniliśmy logo firmy. Zadbaliśmy też o najważniejsze, czyli poszerzyliśmy ofertę o programy specjalistycznych kolonii, stając się liderem w branży.

2008

Jako jedyna firma z Warmii i Mazur otrzymaliśmy odznakę honorową „Za zasługi dla turystyki”. Wtedy też przejęliśmy na kilka lat kolejny ośrodek na Mazurach w Młyniku koło Sorkwit.

2009

Zostaliśmy członkiem Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

2010

W tym roku zdobyliśmy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008 (następnie ISO 9001:2015), który potwierdził najwyższą jakość naszych usług i spełnianie najlepszych standardów.

2011

Rok przyniósł kolejne zaszczytne laury. Zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości.

2012

Rok później znaleźliśmy się już na podium Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości. Cieszyliśmy się ze statuetki w kategorii „Mikro i Małe Organizacje Produkcyjne i Usługowe”. Tego roku uzyskaliśmy też Złote Godło w Konkursie Najwyższej Jakości QI 2012 w kategorii QI Services – usługi najwyższej jakości.

2013

Nasz katalog „Mazury – kolonie i obozy 2013” wygrał w ogólnopolskim plebiscycie „Róża Kolumba” na najlepszy katalog biura podróży.

2014

Z sukcesem zakończyliśmy modernizację Ośrodka Kulka. Największe inwestycje dotyczyły rozbudowy budynku mieszkalnego nr 2, który zyskał jedno piętro oraz powiększenia i unowocześnienia kuchni i stołówki.

2015

Przebudowa Ośrodka w Kulce oraz nieustanna praca nad podnoszeniem jakości realizowanych programów zaowocowały uzyskaniem certyfikatu „Produkt Warmia Mazury” za Zielone Szkoły w Kulce.

2016

Ten rok był dla nas niezwykle ważny z dwóch powodów. Z dumą obchodziliśmy 20-lecie powstania firmy, a Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska zdecydowała o przyznaniu nam nagrody w XXVI. edycji konkursu na najlepsze produkty i usługi za kolonie, obozy młodzieżowe i Zielone Szkoły na Mazurach.

2017

Z rąk marszałka województwa warmińsko-mazurskiego otrzymaliśmy laur Najlepszym z Najlepszych, którym zostaliśmy uhonorowani za wkład, jaki działalność naszego biura wnosi w promocję Warmii i Mazur w Polsce i za granicą.

2018

Rok intensywnego rozwoju oferty krajowej i zagranicznej. Nowością na koloniach krajowych w górach i nad morzem było wprowadzenie w wielu programach zajęć aktywnych.

2019

Początek dużych zmian w Ośrodku Kulka. Zakończyliśmy modernizację budynku mieszkalnego nr 1, przebudowaliśmy park linowy z nowym systemem asekuracji, powiększyliśmy stołówkę, dodaliśmy kolejne zadaszenia przy głównych atrakcjach, wybudowaliśmy dwa pawilony programowe. Rozpoczęliśmy dobudowę piętra w budynku mieszkalnym nr 3 i wiele kolejnych inwestycji.

2020

W ten rok weszliśmy z solidnie zmodernizowanym Ośrodkiem Kulka. Budynek mieszkalny nr 3 został całkowicie przebudowany i powiększony o piętro. Wszystkie pokoje uczestników zostały wyposażone w nowe funkcjonalne łóżka oraz inny sprzęt. Bez przeszkód, z pełnym bezpieczeństwem uczestników, zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane na ten rok turnusy kolonijne w Kulce.

2021

Kolejny rok, w którym przeprowadziliśmy bez przeszkód kolonie w naszym Ośrodku Kulka. To również rok finalizowania ważnych inwestycji w Kulce, zarówno programowych (Strefa UFO, gwiezdne kino, hala koncertowa), jak i związanych z bazą noclegową (modernizacja ostatniego budynku mieszkalnego).

2022

Przełomowy rok w historii Kulki. Uruchomiliśmy zupełnie nowe atrakcje w ramach cyklu Kosmiczne Mazury: Strefa UFO z multimedialną salą odpraw, spodek kosmitów, wypełnione kosmiczną technologią Laboratorium, najnowocześniejsze gwiezdne kino, Mobilne Centrum Kosmiczne. Nasz ośrodek odwiedziły dwie ogólnopolskie telewizje.

2023

Kolejny świetny rok Ośrodka Kulka na Mazurach. W koloniach wzięła udział rekordowa liczba 3350 uczestników. Widzowie ogólnopolskiej telewizji mogli oglądać nakręcony u nas kosmiczny odcinek konkursu młodych talentów wokalnych.

Biuro Podróży Szarpie Travel to od lat jeden z największych organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w Polsce. W 2023 roku w naszych koloniach i Zielonych Szkołach uczestniczyło łącznie 11 966 osób. Zespół Szarpie Travel to ponad 20 pracowników oraz około 200 wychowawców, kierowników kolonii i instruktorów pracujących w sezonie.


społeczność

certyfikaty