Historia

Firma zrodziła się z naszej prywatnej pasji do podróży. Nasze początki to wyjazdy harcerskie organizowane w gronie przyjaciół: wyprawa na Mont Blanc, zwiedzanie Afryki Zachodniej, podczas którego zdobyliśmy Kilimandżaro, Indie, Nepal i wiele innych… Moglibyśmy godzinami o nich opowiadać.

W 1996 roku powstało Biuro Podróży Szarpie Travel. Nie mieliśmy wielkich nakładów finansowych, ale za to ogromne przekonanie, że chcemy zaszczepiać w innych bakcyla do odkrywania najpiękniejszych zakątków świata. Na początku zajęliśmy się organizacją kolonii i obozów młodzieżowych. Nasze zaangażowanie i podejście spotkało się z fantastycznym odzewem. Już rok później otworzyliśmy lokal w centrum miasta, a za kilka miesięcy wydaliśmy pierwszy katalog z ofertą na wyjątkowe wakacje dla dzieci. Zostaliśmy też przyjęci do prestiżowego grona, jakim jest Polska Izba Turystyki.

Dzięki ciekawym pomysłom i profesjonalnemu przygotowaniu zdobywaliśmy coraz mocniejszą pozycję na rynku. W 2000 roku poszerzyliśmy nasz pakiet usług o spływy kajakowe, które pozwoliły spełnić nasze marzenie o szerzeniu idei aktywnego wypoczynku. Propozycja spodobała się zarówno młodzieży, jak i dorosłym. Wiedzieliśmy, że idziemy w dobrym kierunku.

Niezwykle ważny był dla nas rok 2002, kiedy mogliśmy zaprosić pierwszych Gości na Mazury do naszego własnego Ośrodka Wypoczynkowego Kulka. Unikalne atrakcje i przepiękne położenie podbiły Wasze serca. Obecnie miejsce odwiedza każdego roku kilka tysięcy osób z całej Polski. Dzieci z Warszawy, Gdańska, Poznania, Katowic, Wrocławia i wielu innych miast przyjeżdżają do nas, żeby bawić się na okrągło!

Jednocześnie w trosce o jakość wypoczynku uczestników kolonii i obozów młodzieżowych założyliśmy Warmińsko-Mazurskie Studium Kształcenia Pozaszkolnego, w którym doskonalimy kadrę wychowawczą.

2003

W 2003 roku weszliśmy na rynek ogólnopolski, a oferta Szarpie Travel za pośrednictwem agentów trafiła do kilkunastu miast w Polsce. Dwa lata później, mając na względzie wygodę naszych Klientów, wprowadziliśmy sprzedaż przez Internet (on-line).

2006

W 2006 roku zadbaliśmy o nowy wystrój naszego biura, zmieniliśmy logo i założyliśmy Premium Club, którego członkowie otrzymują od nas m.in. darmowe zdjęcia z wakacji. Zadbaliśmy też o najważniejsze, czyli poszerzyliśmy ofertę o programy specjalistycznych kolonii, stając się liderem w branży.

2008

W 2008 roku jako jedyna firma z Warmii i Mazur otrzymaliśmy odznakę honorową "Za zasługi dla turystyki". Wtedy też przejęliśmy kolejny ośrodek na Mazurach w Młyniku k. Sorkwit.

2010

W 2010 roku zdobyliśmy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008, który potwierdza najwyższą jakość naszych usług i spełnianie najlepszych standardów. To dla nas motywacja, aby wprowadzać dalsze ulepszenia, które spełniają oczekiwania naszych Klientów. Wiemy, że dla Państwa warto się starać.

2011

Rok 2011 to kolejne zaszczytne laury. Zostaliśmy wyróżnieni Warmińsko-Mazurską Nagrodą Jakości. Rok później znaleźliśmy się na podium konkursu. Cieszyliśmy się ze statuetki w kategorii Mikro i Małe Organizacje Produkcyjne i Usługowe.

2012

W 2012 roku uzyskaliśmy Złote Godło w Konkursie Najwyższej Jakości QI 2012 w kategorii QI Services – usługi najwyższej jakości. Rok później nasz katalog „Mazury – kolonie i obozy 2013” wygrał w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszy katalog biura podróży „Róża Europy”.

2014

W roku 2014 z sukcesem zakończyliśmy modernizację Ośrodka Wypoczynkowego Kulka. Największe inwestycje dotyczyły rozbudowy pawilonu nr 2, który zyskał jedno piętro oraz powiększenia i unowocześnienia kuchni i stołówki.

2015

Modernizacja Ośrodka Wypoczynkowego w Kulce oraz nieustanna praca nad podnoszeniem jakości realizowanych programów w 2015 roku zaowocowały uzyskaniem certyfikatu „Produkt Warmia Mazury” za Zielone Szkoły w Kulce.

2016

Natomiast rok 2016 jest dla nas niezwykle ważny z dwóch powodów: 20-lecia istnienia biura oraz decyzji Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” o przyznaniu nagrody w XXVI edycji konkursu na najlepsze produkty i usługi za kolonie, obozy młodzieżowe i zielone szkoły na Mazurach.

Dzisiejsze Szarpie Travel to jeden z największych organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. W samym tylko 2016 roku obsłużyliśmy 17 679 klientów. Zespół Szarpie Travel to prawie 30 pracowników i ponad 400 wychowawców i kierowników kolonii pracujących w okresie wakacji. Właściwy dobór kadry jest naszym priorytetem.

 

Nie spoczywamy na laurach, w rozwoju biura podróży nadrzędne znaczenie ma oferta. Korzystając z 20 lat doświadczeń przy organizacji kolonii i obozów staramy się, aby nasze programy były ciekawe, ambitne i nowoczesne. Wiele z nich jest chętnie podpatrywanych przez inne biura, z dumą oferujemy te oryginalne.

 

Również dla Was - naszych klientów, wychodzimy z założenia, że na drodze rozwoju nigdy nie ma przystanku końcowego. Zawsze można pójść o krok dalej.


społeczność

certyfikaty