Wilno – Ryga – Tallin

OFERTA ARCHIWALNA

Bałtyckim szlakiem: Litwa - Łotwa - Estonia

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) wcześnie rano i przejazd do Wilna. Ok. 13:00 spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta: Ostra Brama, kościół św. Teresy, cerkiew św. Ducha, klasztor bazylianów i Cela Konrada, Plac Ratuszowy, Uniwersytet Wileński, Pałac Prezydencki, zaułek Skapo, Muzeum A. Mickiewicza, zakątek gotycki (kościół św. Anny, kościół św. Franciszka i Bernarda, pomnik Mickiewicza). Obiadokolacja. Przejazd do obiektu , zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu i dalsze zwiedzanie miasta. W tym dniu zwiedzimy Górę Trzech Krzyży, kościół św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie. Przejazd do Rygi, gdzie zobaczymy katedrę św. Piotra – symbol chrześcijaństwa na Łotwie, panorama miasta widoczna ze szczytu wieży kościoła (wejście po 360 stopniach), zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Obiadokolacja. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu i dalsze zwiedzanie miasta, min: zamek ryski powstały w latach 1330-1353 i fragmenty murów obronnych, dzielnica secesyjnych kamienic, zespół gildii kupieckich. Przejazd do Tallina, gdzie zobaczymy Górne i Dolne Stare Miasto, cerkiew Aleksandra Newskiego , 2 średniowieczne wieże : „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata”. Obiadokolacja. Przejazd do obiektu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie z obiektu i dalsze zwiedzanie Tallina: kościół luterański, ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, kościół protestancki św. Ducha. Czas wolny. Ok. godz. 14:00 wyjazd do kraju. Planowane zakończenie wycieczki ok. 04:00 rano dnia następnego.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport, 1 nocleg w Wilnie, 1 nocleg w Rydze, 1 nocleg w Tallinie, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, przewodnika w Wilnie, Rydze i Tallinie, opiekę pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW+KL.

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok 24 EUR.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty