Włochy

OFERTA ARCHIWALNA

Florencja - Rzym - Wenecja

  • liczba dni:
    6
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) w godzinach południowych i przejazd w kierunku Włoch.

DZIEŃ 2

Przyjazd do stolicy Toscanii - Florencji ok. godz. 13:00, zwiedzanie miasta – Palazzo della Signoria z fontanną Neptuna, Bazylika Santa Croce – słynna świątynia franciszkańska, Most Złotników – najstarszy most w mieście, Piazza del Duomo, Baptyserium. Przejazd do obiektu w ok. Florencji, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do Rzymu (po Rzymie poruszamy się metrem), spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie wiecznego miasta: Plac Republiki, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol – centrum starożytnego Rzymu, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Colosseum, Bazylika San Giovanni na Lateranie. Obiadokolacja w Rzymie, Przejazd na nocleg w ok. Rzymu. Fakultatywnie: Proponujemy uroczystą kolacje w restauracji Le Terme del Colosseo. Kolacja z muzyka i śpiewem na żywo – dopłata 130 zł

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Rzymu (po Rzymie poruszamy się metrem), przejście do Watykanu: audiencja generalna u Ojca Świętego (tylko w środę i jeżeli Ojciec Święty jest w Rzymie), Plac i Bazylika św. Piotra, nowe groty watykańskie, grób św. Jana Pawła II. Czas wolny na placu, w czasie którego można wysłać pozdrowienia do bliskich za pośrednictwem poczty watykańskiej. Następnie spacer kolumnadą do Zamku Św. Anioła, most św. Anioła, dalej spacerem: Piazza Navona, Pantheon do Fontanny di Terevi i placu hiszpańskiego ze słynnymi schodami. Przejazd do Chianciano Terme na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Transfer kanałem Giudecca do Placu Św. Marka, gdzie zwiedzimy Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, słynny Most Westchnień, Wieżę Zegarową, dzwonnicę Bazyliki św. Marka- Campanila, Ponte di Rialto. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja , powrót tramwajem wodnym do miejsca postoju autokaru. Wyjazd do kraju ok. 23:00.

DZIEŃ 6

W czasie przejazdu śniadanie i obiad na trasie. Planowane zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych, ok.20:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

transport autokarem, 3 noclegi we Włoszech w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami ( w ok. Florencji, w ok. Rzymu, w ok. Chianciano Terme), 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota/przewodnika podczas całej wycieczki, zestaw słuchawkowy w Rzymie i Watykanie, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie, bilet na tramwaj wodny w Wenecji, wjazdy do miast, ubezpieczenie NNW+KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – ok. 67 EUR, propozycji fakultatywnej.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty