Szwecja – Dania

OFERTA ARCHIWALNA

Karlskrona - Kopenhaga - Karlskrona

  • liczba dni:
    4
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1

Wyjazd z Olsztyna (lub innego miasta) o godz. 17:00 i przejazd na terminal w Gdyni. Wejście na pokład, zakwaterowanie w kabinach 2-, 3-osobowych wewnętrznych. O godzinie 21:00 wypłynięcie z portu. Kolacja na promie (danie dnia+sok+kawa) na pokładzie promu. Podczas rejsu – dyskoteka.

DZIEŃ 2

Rano bufet śniadaniowy na promie. Zejście na ląd i zwiedzanie Karlskrony – miasta położonego na ponad 30 wyspach, założonego w XVII w. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: punkt widokowy Bryggareberget, Kościół Admiralicji, Nabrzeże Królewskie, Bjokholmen (dzielnica kolorowych, drewnianych domków), Rynek, Targ Rybny; możliwość wejścia do bardzo ciekawego Muzeum Marynarki Wojennej (40 zł/os).Przejazd przez regiony Blekinge i Sk?ne, za oknami autokaru urozmaicone szwedzkie krajobrazy. Lunch w zabytkowej suszarni chmielu w Näsum w połowie drogi do Kopenhagi. (Opcjonalnie lunch w suszarni lub na zamku w Backaskog w cenie 70 zł/os). Przejazd do Lund – wizyta w imponującej romańskiej katedrze i spacer przez najstarszą część uniwersytetu w Lund. Przejazd 8-kilometrowym mostem ?resundsbron ze Szwecji i Danii (imponujące widoki z wysokości 70 m nad lustrem wody!) - cała przeprawa przez cieśninę składa się z mostu, sztucznej wyspy i tunelu. Przyjazd do Kopenhagi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w mieście w restauracji. Po kolacji możliwość odwiedzenia słynnych ogrodów Tivoli (dodatkowo płatne 88 zł/os, otwarte w zależności od pory roku) lub bliższego poznania wieczornych atrakcji stolicy Danii, np: rejs po kanałach Kopenhagi (dodatkowo płatny: 28zł/os.)

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Kopenhagi z przewodnikiem: m.in. pałace królewskie Amalienborg, zamek Christiansborg, port Nyhavn, i słynna kopenhaska syrenka. Na koniec zwiedzania wizyta w starym browarze Carlsberg. Wystawa pokazująca dawne metody warzenia piwa i możliwość skosztowania różnych odmian najsłynniejszego duńskiego trunku. Czas wolny – spacer po deptaku Str?get, pamiątkowe zdjęcia na tle kopenhaskich zabytków lub szansa kupienia upominków dla najbliższych. Wyjazd w drogę powrotną późnym popołudniem ponownie przez most ?resundsbron. Przejazd do Karlskrony. Wieczorem odprawa pasażerska i rejs do Gdyni. Zakwaterowanie na promie w kabinach 2-, 3-osobowych wewnętrznych. Na promie kolacja w formie obfitego bufetu (napoje, wino i piwo bez ograniczeń). Podczas rejsu otwarty będzie pokładowy sklep, dyskoteka, kasyno i bary. Możliwy lunch w centrum Kopenhagi - dopłata 110zł.

DZIEŃ 4

Śniadanie w formie bufetu, za oknami widoki na Hel, Zatokę Gdańską i gdyński port. Przypłynięcie do portu w Gdyni. Przejazd do miejscowości. Planowane zakończenie wycieczki ok. 11:00.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

Transfer do i z Gdyni, transport podczas wycieczki, 2 noclegi na promie w kabinach 2-, 3-osobowych wewnętrznych, 1 nocleg w Kopenhadze w pok. 2-, 3-osobowych z łazienkami, 3 śniadania, 3 kolacje (2 na promie , 1 w Kopenhadze), lunch w zabytkowej suszarni, wizyta w browarze, program turystyczny, opieka pilota, ubezpieczenie NNW+KL.

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

społeczność

certyfikaty