Wiedeń i Dolina Wachau

OFERTA ARCHIWALNA

Via Imperialis

  • liczba dni:
    5
  • grupa wiekowa:
    dorośli
  • kierunek:
    zagranica

DZIEŃ 1:

Wyjazd z Olsztyna lub innego miasta w godzinach wieczornych. Nocny przejazd do Austrii.

DZIEŃ 2:

Przyjazd do Wiednia; zwiedzanie miasta- przejazd autokarem staromiejską obwodnicą zwaną "Ringiem"- zobaczymy budynki Muzeum Histori i Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Zamkowego i kościoła Wotywnego. Tego dnia proponujemy zwiedzanie Opery Państwowej lub Musikverein - Towarzystwa Przyjaciół Muzyki, skąd transmitowany jest Koncert Noworoczny. Następnie Hofburg - rezydencja zimowa Habsburgów – spacer dziedzińcami oraz piękne ulice starówki - Kärtnerstrasse, Graben i Kohlmarkt prowadzącymi do gotyckiej Katedry Św. Szczepana (Stephansdom), słynnej z swych kolorowych dachówek. Zwiedzanie katedry indywidualnie. Zapoznamy Państwa także z Galerią Malarstwa Muzeum Historii Sztuki Wiednia- jedną z najważniejszych galerii sztuki Europy. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie przejazd do Belwedere- barokowego kompleksu pałacowego. Krótki spacer ogrodami. Wieczorem obiadokolacja, przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu przejazd do dawnej letniej rezydencji Habsburgów- Schönbrunn. Zwiedzanie komnat i powozowni karet. Czas wolny w ogrodach kompleksu. Tego dnia proponujemy także spacer i zapoznanie się z pracami artysty Hundertwassera; słynny „kolorowy dom” oraz centrum Kalke Village. Po południu Park Miejski z pomnikiem „Króla Walca” Johanna Straussa Syna, przejazd do naddunajskiej dzielnicy XXI, z siedzibą ONZ oraz na wzgórze Kahlenberg, które jest znane każdemu Polakowi jako miejsce początku potężnej szarży husarii króla Polski Jana III Sobieskiego. Na zakończenie programu przejazd do „winnej” części Wiednia – Grinzing; obiadokolacja regionalna w gospodzie Heuriger. Powrót na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4:

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do malowniczej Doliny Wachau, regionu wpisanego na Listę UNESCO, słynącego z upraw winorośli oraz sadów morelowych. Podróżować będziemy wzdłuż Dunaju tzw. Via Imperialis (Drogą Cesarską): zwiedzimy bajeczny zamek Kreuzenstein - odbudowany przez hrabiego Wilczka. Następnie udamy się do Melku, gdzie zobaczymy barokowe opactwo Benedyktynów. Kolejny punkt programu to rejs statkiem i niezapominane widoki na winnice, Dunaj oraz ruiny zamków. Statkiem dotrzemy do Dürnstein - średniowiecznego miasteczka, gdzie można zakupić pamiątki i udać się na degustację lokalnych wyrobów morelowych - konfitury, nalewki i inne specjały regionu. Obiadokolacja. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.

DZIEŃ 5:

Przyjazd do Olsztyna w godzinach porannych.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych, drogowych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów.

przejazd autokarem, 2 noclegi w obiekcie w ok.Wiednia w pok. 2-, 3-osobowych z łazienką, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, przewodnik w Wiedniu (2 x 4h), ubezpieczenie NNW + KL.

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz zestawu słuchawkowego: łącznie 92 EUR

Cena wycieczki uzależniona jest od liczby uczestników, miejsca wyjazdu, standardu miejsca noclegowego i terminu.

* Zgodnie z Ustawą z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz.U. z 2017r. poz. 2361 oraz z 2018r. poz. 650) – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

społeczność

certyfikaty