Kolonie i obozy - blog

Wyjazd na wakacje to ważne wydarzenie w życiu nie tylko uczestnika, ale i jego rodziców. Co roku z tej okazji rodzi się wiele pytań i wątpliwości… Kolonie z programem aktywnym, fabularyzowanym czy może kosmicznym? Obóz pod namiotami czy kolonie w pokojach? Jak wyposażyć dziecko na kolonie, ile dać mu pieniędzy? Czy i jakie dokupić zajęcia i wycieczki fakultatywne? O tym wszystkim piszemy w naszym blogu, którego tematem są przede wszystkim kolonie i obozy młodzieżowe.

Znajdziecie tu również informacje na temat najważniejszych wydarzeń w życiu Biura Podróży Szarpie Travel, nagród, nowości w ofercie itp.

Obozy na Mazurach – idealne miejsce na wypoczynek!

Czemu obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci organizowane na Mazurach cieszą się taka popularnością? Od zawsze wiadomo, że Mazury – cud natury to świetne miejsce aby odpocząć od zgiełku wielkich miast.  Kraina Wielkich Jezior to również kraina wielkiej przestrzeni, która jako zielone płuca Polski stanowią ciekawą bazę wypoczynkową. Góry i morze, często zatłoczone, nie będą nigdy tak urokliwie naturalne i  piękne jak Mazury.

2015.04.09 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy Paintballowe

Nie od dziś wiadomo, że mali i duzi chłopcy lubią bawić się w "wojnę". Któż z nas Panowie, nie miał w dzieciństwie ulubionego żołnierzyka, pistoletu czy czołgu? Od kilku lat na koloniach i obozach króluje "wojna na niby", czyli Paintball. Ta zabawa przyszła do nas z zachodu i bardzo szybko znalazła miejsce w czołówce zabaw rekreacyjnych, a obozy paintballowe cieszą się stale rosnącą popularnością.

2015.03.26 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Bezpieczna podróż na kolonie - 10 pytań rodziców o transport

Marzec to czas wyboru oraz rezerwacji kolonii i obozów zarówno zagranicznych jak i krajowych. Rodzice kierują do nas wiele pytań o szczegóły transportu na kolonie do Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji czy Grecji. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, stworzyliśmy listę dziesięciu najczęściej pojawiających się pytań dotyczących transportu dzieci i młodzieży do miejsc letniego wypoczynku.

2015.03.20 Zespół Szarpie Travel Porady Czytaj więcej

Smyki na wakacjach, czyli kolonie dla dzieci

Coraz młodsze dzieci wybierają się na kolonie, coraz więcej ofert wakacyjnego wypoczynku skierowana jest właśnie do maluszków. Jak siedmiolatek poradzi sobie na wakacjach? W jaki sposób zorganizować wypoczynek dla najmłodszych aby był dla niego atrakcyjny?

2015.03.15 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Co łączy Paryż, Eurodisneyland i Camp Nou?

Paryż- stolica i zarazem największe miasto Francji, położone nad rzeką Sekwaną w centrum rozległej niziny zwanej Basenem Paryskim. Przez wiele osób uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast świata oraz stolicę światowej mody, które odwiedza każdego roku ponad 20 mln turystów. Stanowi ważny punkt  wielu wycieczek, kolonii i obozów oraz indywidualnych wypraw. Wraz z grupą przyjaciół postanowiliśmy sprawdzić, czy słynne miasto nad Sekwaną, naprawdę kryje w sobie tyle uroku?

2015.03.12 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe – czyli jak sprostać oczekiwaniom nastolatka

Obóz młodzieżowy to forma wakacyjnego wypoczynku dla młodzieży w przedziale wiekowym między 14 a nawet 18 rokiem życia. Jak podaje Wikipedia „Obóz” to miejsce tymczasowego pobytu (zwykle pod namiotami).

2015.03.07 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Grecja - Z chaosu do raju?

Na początku był Chaos, z którego wyłonili się pierwsi bogowie Gaja – ziemia i Uranos – niebo, a dalej to już jakoś poszło. O bogach i bohaterach greckich opowiadają mity greckie, które służą dziś jako bardzo dobry materiał do fabuły kolonii i obozów organizowanych w Grecji. O walorach estetycznych przeczytać można na wielu portalach turystycznych.

2015.03.05 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

SUMMER CHALLENGE – wakacyjne wyzwania w organizowaniu kolonii i obozów

Czy 15 lat to dużo? W turystyce dziecięcej i młodzieżowej na pewno! Co zmieniło się w ofercie kolonii i obozów? Jak wyglądały kolonie kiedyś a jak dziś?

2015.02.28 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Wywiad z wychowawcą - Barbara Breś

Barbara Breś – wulkan pozytywnej energii, właścicielka zarażającego uśmiechu. Aktywna studentka prawa, instruktorka tańca, miłośniczka podróży. Praca z dziećmi na koloniach to jej ulubione wakacyjne zajęcie, w czasie którego realizuje się w 100%.

2015.01.28 Łukasz Ślężak Wywiady Czytaj więcej

Wywiad z wychowawcą - Mateusz Gabryś. Kim jest wychowawca kolonii Twojej pociechy?

Mateusz Gabryś - z zawodu logopeda, z wykształcenia pedagog a z pasji wychowawca na kolonii. Jakie najważniejsze zadania stoją przed wychowawcą kolonii według Ciebie?

2015.01.28 Łukasz Ślężak Wywiady Czytaj więcej

społeczność

certyfikaty