Ciekawostki - blog kolonijno-obozowy

Kulka nie stoi w miejscu

O zmianach w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka na Mazurach, najlepszym miejscu na Zielone Szkoły oraz na kolonie i obozy młodzieżowe, mówi Andrzej Kindler, członek zarządu Biura Podróży Szarpie Travel, które jest właścicielem ośrodka.

2019.04.02 Robert Zienkiewicz Aktualności, Wywiady, Ciekawostki Czytaj więcej

Kulka jedyna w swoim rodzaju

Czym wyróżnia się Kulka na Mazurach i jak powstają najlepsze Zielone Szkoły oraz obozy i kolonie? Na te i inne pytania odpowiada Wojciech Śmieszek, członek zarządu Biura Podróży Szarpie Travel, właściciela Ośrodka Wypoczynkowego Kulka.

2018.04.03 Zespół Szarpie Travel Aktualności, Wywiady, Ciekawostki Czytaj więcej

Dzieci i młodzież rozwijają swe pasje na koloniach letnich

Każdego roku organizatorzy kolonii starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych klientów, dlatego sezon 2018 to nie tylko kolonie i obozy z fabułą i znanymi bohaterami, ale również więcej obozów aktywnych z takimi atrakcjami, jak: slackline, segway, skoki na eurobungee oraz wiele innych.

2018.01.26 Zespół Szarpie Travel Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Wakacje w nowoczesnym wydaniu

Co robiłeś w czasie wakacji? – Miałem wspaniałe kolonie w górach! Strzelałem z łuku, jeździłem segwayem, grałem w niesamowite mega gry. – Nieeeźle! A ja przeszedłem prawdziwe szkolenie survivalowe, nauczyłem się chodzić po linie i spróbowałem niesamowitych akrobacji na eurobungee.

2018.01.03 Zespół Szarpie Travel Aktualności, Ciekawostki Czytaj więcej

Góry czy morze? Odpowiedź – obóz młodzieżowy w Chorwacji

W góry? Nad morze? W góry? Nad morze? Jak często zadajemy sobie pytanie co wybrać. Co jest bardziej atrakcyjne? Które kolonie lub obóz młodzieżowy spełni nasze marzenia? Czy miejscem bardziej sprzyjającym wakacyjnemu wypoczynkowi jest krajobraz górzysty wymagający od nas pewnego wysiłku fizycznego czy prawdziwy relaks przyniesie nam błogie lenistwo na plaży?

2017.02.24 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Hiszpańska Samba

Znawcy oraz wielbiciele tańca z pewnością zareagują zdziwieniem, bo SAMBA to narodowy taniec Brazylii a nie Hiszpanii. I mimo kilku wspólnych cech łączących obydwa kraje jak choćby przepiękne, piaszczyste plaże oraz ludzie – uśmiechnięci na co dzień, potrafiący cieszyć się życiem mimo przeciwności losu to użycie określenia hiszpańska samba wydaje się pewnym nadużyciem. Czy jednak na pewno?

2017.01.26 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Odkrywamy Tajemnice Karpacza

Pusta butelka pod wodzie, leżąca swobodnie piłka, ale również samochód lub autokar z wyłączonym silnikiem toczą się samodzielnie – wbrew prawom fizyki – w stronę szczytu wzniesienia. Isaac Newton powiedziałby: „Niemożliwe”. A jednak na świecie jest kilka miejsc, gdzie prawo grawitacji „nie działa”. Prowincja Gansu w Chinach, Gold Hill w Kanadzie czy Languedoc we Francji, a wśród nich najsłynniejszy kurort Karkonoszy – KARPACZ. Niewielkie miasto u stóp Śnieżki kryje w sobie wiele atrakcji i tajemnic. Kolonie i obozy 2016 pozwolą odkryć kilka z nich.

2016.04.22 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obóz młodzieżowy za granicą – wspomnienia z Bella Italia!

Za oknem mróz i śnieg a ja wracam wspomnieniami do skąpanego słońcem i przepełnionego muzyką obozu młodzieżowego we Włoszech Adriatyckich. Przypominam sobie niesamowity klimat panujący na kolonii, wesołe zabawy w gronie nowopoznanych, życzliwych ludzi i krajobrazy zapierające dech w piersiach. Ale zacznijmy od początku…

2015.12.17 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe czyli młodzież na obozie

Obozy młodzieżowe organizowane za granicą jak i w Polsce to świetny pomysł na wakacje nastolatka, który nie jest już dzieckiem ale dorosłym jeszcze się nie stał.  Zwykła kolonia nie będzie dobrym rozwiązaniem gdyż nasz nastolatek chce się czuć trochę „poważniej” i przebywać w gronie rówieśników. Ważna jest świadomość dla uczestników jak rodziców, że obóz młodzieżowy rządzi się zupełnie innymi prawami niż zwykła kolonia.

2015.04.15 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy na Mazurach – idealne miejsce na wypoczynek!

Czemu obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci organizowane na Mazurach cieszą się taka popularnością? Od zawsze wiadomo, że Mazury – cud natury to świetne miejsce aby odpocząć od zgiełku wielkich miast.  Kraina Wielkich Jezior to również kraina wielkiej przestrzeni, która jako zielone płuca Polski stanowią ciekawą bazę wypoczynkową. Góry i morze, często zatłoczone, nie będą nigdy tak urokliwie naturalne i  piękne jak Mazury.

2015.04.09 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

społeczność

certyfikaty