Kolonie i obozy - blog

Wyjazd na wakacje to ważne wydarzenie w życiu nie tylko uczestnika, ale i jego rodziców. Co roku z tej okazji rodzi się wiele pytań i wątpliwości… Kolonie z programem aktywnym, fabularyzowanym czy może kosmicznym? Obóz pod namiotami czy kolonie w pokojach? Jak wyposażyć dziecko na kolonie, ile dać mu pieniędzy? Czy i jakie dokupić zajęcia i wycieczki fakultatywne? O tym wszystkim piszemy w naszym blogu, którego tematem są przede wszystkim kolonie i obozy młodzieżowe.

Znajdziecie tu również informacje na temat najważniejszych wydarzeń w życiu Biura Podróży Szarpie Travel, nagród, nowości w ofercie itp.

Dobre praktyki organizatorów kolonii

Każdy touroperator kolonijny zobowiązany jest do przestrzegania ustawy, która reguluje wymogi i sposoby organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Ustawa ta gwarantować ma, że rodzic oddając pod opiekę swoją pociechę może być spokojny o jej bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Z doświadczenia jednak wiemy, że w przepisach zapisane jest tylko minimum.


Dlaczego kolonie i obozy z fabułą są ciekawsze?

Jest to znakomity sposób na spędzenie wakacyjnego wyjazdu przeznaczony nie tylko dla najmłodszych dzieci, rozwijający ich wyobraźnię. W ostatnim czasie na rynku usług turystycznych można zauważyć coraz więcej ofert kolonii i obozów opartych na różnorodnych fabułach. Organizatorzy częściej dostrzegają zalety tych form wypoczynku.


Kolonie aktywne bardziej, dzieci nie chcą się nudzić

Kolonia kiedyś? Nuda, siedzenie w pokojach, kiepskie warunki, brak atrakcji. Tak było dawno temu. Dzisiaj organizatorzy prześcigają się w zapełnieniu czasu dzieci od rana do nocy, ale też dokłada się wszelkich starań, by zajęcia na kolonii to było coś "extra". Coraz częściej touroperatorzy kolonii i obozów oferują aktywne formy wypoczynku. Na czym to polega?


Pierwsza kolonia, czyli jak przeżyć rozłąkę

Dla dziecka pierwsza kolonia jest rozpoczęciem niesamowitej przygody. Jednakże dla rodziców jest to bardzo ciężki okres, wiążący się z kilkunastodniowym zamartwianiem się o swojego brzdąca. By przekonać się, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo można się z nim skontaktować na dwa sposoby: telefonicznie bądź osobiście.

2015.01.12 Łukasz Ślężak Porady Czytaj więcej

Gdzie na kolonie? Może Góry?

Polskie góry to miejsce wyjątkowe. Świetne warunki do uprawiania turystyki, niezwykłe krajobrazy i nienaruszone środowisko naturalne zaprasza. Nie trzeba być pasjonatą, czy alpinistą górskich wypraw, wystarczy być miłośnikiem wędrówek lub po prostu chętnym do odkrywania nieodpartego uroku polskich szczytów turystą. Ten kto chce bez problemu wyszuka wzniesienia dopasowane dla swoich możliwości.

2015.01.07 Łukasz Ślężak O koloniach i obozach Czytaj więcej

Gdzie najlepiej na kolonię?

Pamiętaj, że decyzję o wyjeździe na kolonię i obóz powinieneś podjąć wspólnie ze swoim dzieckiem. Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie wyjazdu do wieku i zainteresowań Twojego dziecka.

2014.12.28 Maciej Micielski O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Andrzej Kindler w zarządzie krajowym PIT

Z przyjemnością informujemy, że dnia 16 grudnia 2014 roku do zarządu krajowego Polskiej Izby Turystyki (PIT) został wybrany współwłaściciel Biura Podróży Szarpie Travel.

2014.12.18 Łukasz Ślężak Aktualności Czytaj więcej

Kiedy puścić dziecko na kolonię? W jakim wieku? Jak je przygotować?

Dziecko chce jechać na kolonię? Nie masz pewności, czy to już ten odpowiedni moment i czy na pewno sobie poradzić? Skąd wziąć sensowne informacje na ten temat? Na te i wiele innych pytań bardzo ciężko jest odpowiedzieć rodzicom dzieci, które wybierają się na swój pierwszy samodzielny wyjazd.

2014.10.06 Zespół Szarpie Travel Porady Czytaj więcej

Co zabrać na kolonie?

Wyjazd na kolonię to stres nie tylko dla dziecka, ale też dorosłego. Jest on odpowiedzialny za przygotowanie dziecka do wyjazdu i martwi się, jak pociecha poradzi sobie w nowym otoczeniu. Jeśli akurat zastanawiasz się nad tym, co zabrać na kolonię powinno Twoje dziecko, to mam dla ciebie kilka wskazówek.

2014.09.17 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Wymarzone kolonie w Grecji!

Wakacyjna przygoda - kolonie w Grecji wraz z SzarpieTravel widziana oczami - a w zasadzie obiektywem Niny :) Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że nie były to ostatnie kolonie z nami.

2014.08.08 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach Czytaj więcej

społeczność

certyfikaty