Smyki na wakacjach, czyli kolonie dla dzieci

2015.03.15 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki

Coraz młodsze dzieci wybierają się na kolonie, coraz więcej ofert wakacyjnego wypoczynku skierowana jest właśnie do maluszków. Jak siedmiolatek poradzi sobie na wakacjach? W jaki sposób zorganizować wypoczynek dla najmłodszych aby był dla niego atrakcyjny?

Maluch na wakacjach?! Teraz to już nic dziwnego. Coraz szybciej dzieciaki zaczynają swoją edukację, coraz szybciej się rozwijają  i coraz chętniej wybierają się na kolonie. Rodzice wiedzą, że jest to dobry sposób na naukę samodzielności i szybkiego dostosowanie się do warunków inne niż domowe. Oczywiście nie powinien to być przymusowy „obóz karny”, ważne aby dziecko też chciało jechać na kolonię.

Najistotniejszym elementem kolonii dla najmłodszych jest temat przewodni czyli konkretna fabuła, która zaangażuje maluszki w zaplanowane zajęcia. Kolonie z najbardziej słynnymi bohaterami bajek to najpopularniejszy sposób „wciągnięcia” dzieci w określone zajęcia. Zwykłe zajęcia z zumby są niezwykłe dlatego, że odbywają się z Królem Julianem, gra terenowa zorganizowana jest w Stumilowym Lesie a rozgrywki na konsolach xbox prowadzą postaci z Angry Birds. Magiczny Świat Bajek to kolonia zbudowana właśnie na fabule konkretnych bajek tj. : Kubuś Puchatek, SpongeBob, Pingwiny z Madagaskaru, Smerfy czy Scooby Doo, dzięki którym dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Bajki to nie jedyny temat pozwalający organizatorowi kolonii zachęcić młodszych kolonistów do zabawy. Istotne też są fabularne filmy dla dzieci tj. Harry Potter czy Gwiezdne Wojny. Obydwie tematyki już od wielu lat cieszą się powodzeniem wśród kolonistów a pokazują to nasze dane. W latach 2011-2014 na kolonie Gwiezdne Wojny do O.W. Kulka  przyjechało łącznie 550 dzieci. Przez 4 lata kolonia ta stanowiła jeden z najpopularniejszych trendów wśród maluchów. Harry Potter natomiast w tym samym okresie też cieszył się sporym zainteresowaniem – mali uczniowie wakacyjnego Hogwartu zajęli łącznie 243 miejsca w Kulce.

Zastanawiając się jak kolonie podobały się najmłodszym trzeba odnieść się do opinii maluchów. Oto trzy krótkie oceny kolonii, które mogą nam coś powiedzieć o tym jak bawili się najmłodsi koloniści, wszystkie opinie na portalu: Opinie - kolonie i obozy z Szarpie Travel

Mateusz, lat 7 – Magiczny Świat Bajek:
„Nie chce wyjeżdżać bo mam dużo kolegów. Atrakcje były bardzo fajne. Podobała mi się plasza”.

Szymon lat 9, Gwiezdne Wojny :
„bardzo bym chciał przyjechać jeszcze raz do kulki. Koledzy mi się bardzo podobali bardzo”.

Sebastian lat 9 – Harry Potter:
„Było bardzo fajnie. Atrakcje były superowe. Instruktorzy i pani byli fajni. Szkoda że już wyjeżdżam”smakowało jedzenie”.

Jak widać nasi najmłodsi uczestnicy kolonii bawili się świetnie i nie chcieli wracać do domu. Na taki sukces składa się nie tylko dobry, fabularyzowany program ale przede wszystkim wyszkolona kadra. To ona tworzą ciepłą, miłą atmosferę dzięki której najmłodsi mogą czuć się pewnie i bezpiecznie. Dzięki temu maluszki nie tęsknią za domem, angażują się w zajęcia i poznają chętnie nowych kolegów i koleżanki a to właśnie jest celem każdej kolonii, zwłaszcza dla najmłodszych.

społeczność

certyfikaty