Kolonie i obozy - blog

Wyjazd na wakacje to ważne wydarzenie w życiu nie tylko uczestnika, ale i jego rodziców. Co roku z tej okazji rodzi się wiele pytań i wątpliwości… Kolonie z programem aktywnym, fabularyzowanym czy może kosmicznym? Obóz pod namiotami czy kolonie w pokojach? Jak wyposażyć dziecko na kolonie, ile dać mu pieniędzy? Czy i jakie dokupić zajęcia i wycieczki fakultatywne? O tym wszystkim piszemy w naszym blogu, którego tematem są przede wszystkim kolonie i obozy młodzieżowe.

Znajdziecie tu również informacje na temat najważniejszych wydarzeń w życiu Biura Podróży Szarpie Travel, nagród, nowości w ofercie itp.

Góry czy morze? Odpowiedź – obóz młodzieżowy w Chorwacji

W góry? Nad morze? W góry? Nad morze? Jak często zadajemy sobie pytanie co wybrać. Co jest bardziej atrakcyjne? Które kolonie lub obóz młodzieżowy spełni nasze marzenia? Czy miejscem bardziej sprzyjającym wakacyjnemu wypoczynkowi jest krajobraz górzysty wymagający od nas pewnego wysiłku fizycznego czy prawdziwy relaks przyniesie nam błogie lenistwo na plaży?

2017.02.24 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Hiszpańska Samba

Znawcy oraz wielbiciele tańca z pewnością zareagują zdziwieniem, bo SAMBA to narodowy taniec Brazylii a nie Hiszpanii. I mimo kilku wspólnych cech łączących obydwa kraje jak choćby przepiękne, piaszczyste plaże oraz ludzie – uśmiechnięci na co dzień, potrafiący cieszyć się życiem mimo przeciwności losu to użycie określenia hiszpańska samba wydaje się pewnym nadużyciem. Czy jednak na pewno?

2017.01.26 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Odkrywamy Tajemnice Karpacza

Pusta butelka pod wodzie, leżąca swobodnie piłka, ale również samochód lub autokar z wyłączonym silnikiem toczą się samodzielnie – wbrew prawom fizyki – w stronę szczytu wzniesienia. Isaac Newton powiedziałby: „Niemożliwe”. A jednak na świecie jest kilka miejsc, gdzie prawo grawitacji „nie działa”. Prowincja Gansu w Chinach, Gold Hill w Kanadzie czy Languedoc we Francji, a wśród nich najsłynniejszy kurort Karkonoszy – KARPACZ. Niewielkie miasto u stóp Śnieżki kryje w sobie wiele atrakcji i tajemnic. Kolonie i obozy 2016 pozwolą odkryć kilka z nich.

2016.04.22 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

TOP-owe wakacje w Hiszpanii

Obóz zagraniczny w Hiszpanii od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży z całej Polski. Kultowy kurort Lloret de Mar, najlepsze dyskoteki w Europie oraz niezawodna, słoneczna pogoda jak magnes przyciągają co roku rzesze turystów z całego świata.

2016.02.08 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach Czytaj więcej

Chorwackie wakacje

Malownicze krajobrazy, przyjemny śródziemnomorski klimat, piękne Parki Narodowe, najczystsze w regionie wody Adriatyku zachęcające do kąpieli. Tak krótko można zareklamować Chorwację. Ten niewielki kraj zauroczył już niejednego turystę. Dziś przedstawiamy wyjazd na obóz młodzieżowy do Chorwacji oczami jednego z wychowawców.

2016.01.13 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach Czytaj więcej

Obóz młodzieżowy za granicą – wspomnienia z Bella Italia!

Za oknem mróz i śnieg a ja wracam wspomnieniami do skąpanego słońcem i przepełnionego muzyką obozu młodzieżowego we Włoszech Adriatyckich. Przypominam sobie niesamowity klimat panujący na kolonii, wesołe zabawy w gronie nowopoznanych, życzliwych ludzi i krajobrazy zapierające dech w piersiach. Ale zacznijmy od początku…

2015.12.17 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe - blisko i z gwarantowaną pogodą

Kolonie i obozy młodzieżowe blisko i z gwarantowaną pogodą nad morzem – gdzie to jest? Na kolonie lub obóz młodzieżowy za granicą? Chętnie! Bo będą piękne plaże, słoneczna pogoda i wiele innych wakacyjnych atrakcji. Tylko dlaczego trzeba tak daleko jechać? Czas dojazdu i powrotu często nas przeraża. Wielogodzinna podróż autokarem nie należy do atrakcji wyjazdu. Jest jednak miejsce osiągalne w znaczne krótszym czasie niż Włochy, Hiszpania, Grecja czy Bułgaria. To miejsce to Chorwacja – mały kraj na WIELKIE WAKACJE.

2015.05.21 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe za granicą – plażowanie czy zwiedzanie?

Obozy młodzieżowe za granicą, to zazwyczaj piękne plaże, z których korzystamy w ciągu dnia oraz wieczorne dyskoteki dla młodzieży. Taka forma letniego wypoczynku wydaje się być idealna. Jednak nie dla każdego. Ci nieco ambitniejsi (a jest ich coraz więcej) chętnie poznają kulturę danego kraju korzystając z wycieczek. Również rodzice, mając znaczące słowo przy wyborze oferty, często sugerują się programem turystycznym.

2015.05.01 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Kolonie nad morzem wciąż na topie

Kolonie i obozy organizowane w nadmorskich miejscowościach należą do tych najchętniej wybieranych. Nad polskim morzem dobrą bazę do organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oferuję między innymi Świnoujście. Dzięki położeniu na wyspach, przeprawie promowej młodzież może poczuć się jak na greckich wyspach. Najpiękniejsza i najszersza plaża w kraju daje możliwość udanego wypoczynku i integracji dzieci i młodzieży.

2015.04.24 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe czyli młodzież na obozie

Obozy młodzieżowe organizowane za granicą jak i w Polsce to świetny pomysł na wakacje nastolatka, który nie jest już dzieckiem ale dorosłym jeszcze się nie stał.  Zwykła kolonia nie będzie dobrym rozwiązaniem gdyż nasz nastolatek chce się czuć trochę „poważniej” i przebywać w gronie rówieśników. Ważna jest świadomość dla uczestników jak rodziców, że obóz młodzieżowy rządzi się zupełnie innymi prawami niż zwykła kolonia.

2015.04.15 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

społeczność

certyfikaty