Porady - blog kolonijno-obozowy

Czy jedzie z nami bagaż?

Czy jedzie z nami bagaż? Wakacyjne wyjazdy to czas na relaks i zabawę, ale trudno będzie o nich mówić bez odpowiednio spakowanej walizki. To, co należy ze sobą zabrać, zależy zawsze od miejsca, w które się wybieramy i w którym będziemy mieszkać. Las i namiot wymagają od nas innego bagażu niż trzygwiazdkowy hotel w słonecznej Hiszpanii. Zawartość walizki to sprawa indywidualna, natomiast wymiary bagażu są często określane przez organizatora.

2019.12.20 Wioletta Besaraba O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Dzieci i młodzież rozwijają swe pasje na koloniach letnich

Każdego roku organizatorzy kolonii starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych klientów, dlatego sezon 2018 to nie tylko kolonie i obozy z fabułą i znanymi bohaterami, ale również więcej obozów aktywnych z takimi atrakcjami, jak: slackline, segway, skoki na eurobungee oraz wiele innych.

2018.01.26 Zespół Szarpie Travel Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe - blisko i z gwarantowaną pogodą

Kolonie i obozy młodzieżowe blisko i z gwarantowaną pogodą nad morzem – gdzie to jest? Na kolonie lub obóz młodzieżowy za granicą? Chętnie! Bo będą piękne plaże, słoneczna pogoda i wiele innych wakacyjnych atrakcji. Tylko dlaczego trzeba tak daleko jechać? Czas dojazdu i powrotu często nas przeraża. Wielogodzinna podróż autokarem nie należy do atrakcji wyjazdu. Jest jednak miejsce osiągalne w znaczne krótszym czasie niż Włochy, Hiszpania, Grecja czy Bułgaria. To miejsce to Chorwacja – mały kraj na WIELKIE WAKACJE.

2015.05.21 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe za granicą – plażowanie czy zwiedzanie?

Obozy młodzieżowe za granicą, to zazwyczaj piękne plaże, z których korzystamy w ciągu dnia oraz wieczorne dyskoteki dla młodzieży. Taka forma letniego wypoczynku wydaje się być idealna. Jednak nie dla każdego. Ci nieco ambitniejsi (a jest ich coraz więcej) chętnie poznają kulturę danego kraju korzystając z wycieczek. Również rodzice, mając znaczące słowo przy wyborze oferty, często sugerują się programem turystycznym.

2015.05.01 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Bezpieczna podróż na kolonie - 10 pytań rodziców o transport

Marzec to czas wyboru oraz rezerwacji kolonii i obozów zarówno zagranicznych jak i krajowych. Rodzice kierują do nas wiele pytań o szczegóły transportu na kolonie do Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji czy Grecji. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, stworzyliśmy listę dziesięciu najczęściej pojawiających się pytań dotyczących transportu dzieci i młodzieży do miejsc letniego wypoczynku.

2015.03.20 Zespół Szarpie Travel Porady Czytaj więcej

Smyki na wakacjach, czyli kolonie dla dzieci

Coraz młodsze dzieci wybierają się na kolonie, coraz więcej ofert wakacyjnego wypoczynku skierowana jest właśnie do maluszków. Jak siedmiolatek poradzi sobie na wakacjach? W jaki sposób zorganizować wypoczynek dla najmłodszych aby był dla niego atrakcyjny?

2015.03.15 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe – czyli jak sprostać oczekiwaniom nastolatka

Obóz młodzieżowy to forma wakacyjnego wypoczynku dla młodzieży w przedziale wiekowym między 14 a nawet 18 rokiem życia. Jak podaje Wikipedia „Obóz” to miejsce tymczasowego pobytu (zwykle pod namiotami).

2015.03.07 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Dobre praktyki organizatorów kolonii

Każdy touroperator kolonijny zobowiązany jest do przestrzegania ustawy, która reguluje wymogi i sposoby organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Ustawa ta gwarantować ma, że rodzic oddając pod opiekę swoją pociechę może być spokojny o jej bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Z doświadczenia jednak wiemy, że w przepisach zapisane jest tylko minimum.


Dlaczego kolonie i obozy z fabułą są ciekawsze?

Jest to znakomity sposób na spędzenie wakacyjnego wyjazdu przeznaczony nie tylko dla najmłodszych dzieci, rozwijający ich wyobraźnię. W ostatnim czasie na rynku usług turystycznych można zauważyć coraz więcej ofert kolonii i obozów opartych na różnorodnych fabułach. Organizatorzy częściej dostrzegają zalety tych form wypoczynku.


Kolonie aktywne bardziej, dzieci nie chcą się nudzić

Kolonia kiedyś? Nuda, siedzenie w pokojach, kiepskie warunki, brak atrakcji. Tak było dawno temu. Dzisiaj organizatorzy prześcigają się w zapełnieniu czasu dzieci od rana do nocy, ale też dokłada się wszelkich starań, by zajęcia na kolonii to było coś "extra". Coraz częściej touroperatorzy kolonii i obozów oferują aktywne formy wypoczynku. Na czym to polega?


społeczność

certyfikaty