Kolonie nad morzem wciąż na topie

2015.04.24 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach

Kolonie i obozy organizowane w nadmorskich miejscowościach należą do tych najchętniej wybieranych. Nad polskim morzem dobrą bazę do organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oferuję między innymi Świnoujście. Dzięki położeniu na wyspach, przeprawie promowej młodzież może poczuć się jak na greckich wyspach. Najpiękniejsza i najszersza plaża w kraju daje możliwość udanego wypoczynku i integracji dzieci i młodzieży. Rodziców na pewno ucieszy fakt, że kąpielisko w Świnoujściu po raz 9 z rzędu w 2014 r otrzymało odznaczenie Błękitnej Flagi. Ponadto posiada nagłośnienie, więc gdyby jakieś dziecko zagubiło się w tłumie, można nadać komunikat (byliśmy świadkami takich zdarzeń).

Heide ParkPołożenie geograficzne sprawia, że Świnoujście to dobra baza wypadkowa na zwiedzanie Berlina, czy wyjazdy do znanych niemieckich parków rozrywki. Młodzież lubi bawić się w Heide Parku – największym parku rozrywki w Europie, korzystać z relaksu w Termach Bałtyckich czy też  poznawać tajemnicze historie Wikingów podczas wycieczki po regionie.

Pełni wrażeń i przeżyć zebranych podczas wycieczki po Berlinie uczestnicy mogą ochłonąć i zrelaksować się na Wyspie Tropikalnej położonej zaledwie 60 km od Berlina. Tropical Islands to miejsce rodem z Karaibów, gdzie niezależnie od pogody i pory roku znaleźć można piaszczyste plaże, ciepłe baseny, zjeżdżalnie wodne i prawdziwy las tropikalny.

treopical-islandsSpragnioną atrakcji turystycznych młodzież na pewno ucieszy możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Niesłabnącą popularnością od lat cieszy się wycieczka do duńskiego Legolandu.  Podstawowy budulec stosowany w Legolandzie to oczywiście plastikowe klocki. Jest ich tu tyle, że spokojnie można byłoby połączyć nimi Billund (czyli Legoland) z np. włoską Weroną (dystans 1500 km). Z klocków jest tu niemal wszystko, zarówno pomnik słynnego bajkopisarza  J. Ch. Andersena, jak i kosze na śmieci. Zwiedzanie Legolandu zaczyna się zwykle od Minilandu. Tak nazywa się jedna z "krain" na jakie podzielony jest park. Z góry, niczym Guliwer, patrzymy na miniaturowy świat: między domami jeżdżą malutkie samochody, po kanałach pływają statki, na lotnisku kołują samoloty, widać nawet miniaturowych strażaków gaszących pożar. Oglądając to nie sposób wyjść ze zdumienia, jak z klocków można stworzyć coś takiego! Są tu fragmenty duńskich miast, holenderska wieś z wiatrakami (nawet o krowach nie zapomniano), chińskie pola ryżowe i różne słynne budowle typu pałac królewski w Kopenhadze czy bawarski zamek Ludwika Szalonego. Można też wsiąść w łódkę i w ciągu kilku minut popłynąć "dookoła świata", oglądając zrobiony z Lego Akropol, waszyngtoński Biały Dom, czy 9-metrowej wysokości Statuę Wolności. Z klocków są nawet zwierzęta na terenie Lego-Safari: żyrafy, lwy, strusie... Na dzieciaki, które zamiast wozić się w klockowym jeepie wolą same kierować samochodem, czeka z kolei Szkoła Jazdy, jedyna w świecie dająca "prawo jazdy" w wieku zaledwie kilku lat. Są tu jezdnie ze znakami, myjnia i stacja paliw (też z klocków)... Aż miło popatrzeć, jak dzieci angażują się w prowadzenie auta. Jakiej narodowości jest dziecko widać po fladze na szybie samochodu.

Nie da się opisać wszystkich atrakcji Legolandu. Trzeba po prostu tu być i to przeżyć.

Każdy może w ofercie obozów młodzieżowych nad morzem znaleźć dla siebie to co lubi: wspaniałe towarzystwo rówieśników, bogactwo atrakcji turystycznych oraz słońce, plażę i zabawę. Spragnionych aktywnego wypoczynku młodych ludzi na pewno ucieszy wyjście do parku linowego w Świnoujściu. Dysponuje on 3 trasami o różnym stopniu trudności, co pozwoli chętnym na spróbowanie swych sił, a wszystko to pod nadzorem wykwalifikowanej kadry instruktorów.

kolonie-nad-morzem-2Nowością w ofertach kolonii i obozów w Świnoujściu jest program Travel & Fun. Młodzież rozwija swoją zaradność i samodzielność podczas wycieczki autokarowo- promowej do Kopenhagi i Parku Safari Knuthenborg. Odwiedzimy stolicę Danii- Kopenhagę oraz będziemy podziwiać z okien autokaru tygrysy, żyrafy, antylopy, zebry,  nosorożce, wielbłądy, kangury, lamy, strusie czy małpy mieszkające w safari Parku na duńskiej wyspie Lolland. Zwierzęta spacerują tam na wolności, toteż można odnieść wrażenie, że jest się na prawdziwej sawannie. Przejażdżka w takim otoczeniu jest ekscytującym przeżyciem, którego nie zapomina się do końca życia.

Młodzież jest zachwycona wrażeniami z przeprawy promowej z Gedser do Rostoku, która  stanowi nowe doświadczenie, podczas którego uczy się samodzielności i zaradności.

kolonie-nad-morzemDla dzieci i młodzieży, która na koloniach nad morzem szuka także rozwoju swoich zainteresowań biuro Szarpie Travel proponuje program Wakacje na TOP-ie.  W ofercie znaleźć możemy takie atrakcje jak: Zumba, zajęcia artystyczne z  decoupage, lepienie z gliny, tworzenie witraży i biżuterii, wycieczki zagraniczne do Heide Parku  i Cesarskich Kurortów i wiele innych atrakcji, które czekają na uczestników kolonii i obozów w Świnoujściu.

Obozy młodzieżowe nad morzem zapewniają rozwój osobisty i dostarczają atrakcji, które podobają się  młodym ludziom, pozwalają nawiązać przyjaźnie z rówieśnikami, rozwijać pasje podróżnicze, sportowe, artystyczne.  Nowe miejsca i okoliczności pozwalają na kształtowanie siły charakteru, zdobywanie pewności siebie i samodzielności młodego człowieka, a dodatkowo budują wspomnienia. A wspomnienia – to rzecz bezcenna.

Czy wiesz, że...

Świnoujście położone jest na 3 wyspach: Uznam, Wolin, Krasibór, a do jego terytorium wlicza się jeszcze powierzchnię 41 niezamieszkałych wysepek, stąd określenie „Kraina 55 wysp”.

Znani Duńczycy:

Hans Christaian Andersen- najsłynniejszy duński pisarz, znany przede wszystkim jako autor baśni i opowiadań.

Karen Blixen - Duńska poetka i pisarka, autorka książki „Pożegnanie z Afryką” i opowiadania „Uczta Babette”, wyróżniona nagrodą literacką Złote Laury.

społeczność

certyfikaty