TOP-owe wakacje w Hiszpanii

2016.02.08 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach

Obóz zagraniczny w Hiszpanii od kilku sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodzieży z całej Polski. Kultowy kurort Lloret de Mar, najlepsze dyskoteki w Europie oraz niezawodna, słoneczna pogoda jak magnes przyciągają co roku rzesze turystów z całego świata. Na czym polega tajemnica sukcesu obozu młodzieżowego HISZPANIA – Costa Brava? Czytając opinie nastolatków, którzy uczestniczyli w tej kolonii letniej w latach ubiegłych na pierwszy plan wysuwają się dwa elementy: atrakcyjność programu, dużo zwiedzania ciekawych i znanych miejsc o czym pisze 14-letnia Marianna:

Program obozu jest świetny, zwiedziłam bardzo wiele ciekawych miejsc, nie ma chyba innego obozu z takim dobrym programem”, odpoczynek na przepięknych, słonecznych plażach wybrzeża Costa Brava oraz sympatyczna i opiekuńcza kadra wychowawców. Wśród wielu podobnych opinii odnajdujemy wpis 16-letniej Sylwii, który łączy wszystkie te elementy: „Kolonie bardzo mi się podobały było dużo zwiedzania, hotel blisko plaży, mili opiekunowie, dużo atrakcji. Dużo czasu wolnego. Mili i uprzejmi opiekunowie.

parada DisneyW programie kolonii do Hiszpanii na najbliższy sezon czyli LATO 2016 obok dobrze już znanych elementów tj. pobyt w Eurodisneylandzie, zwiedzanie Paryża czy zabawa w wodnym Parku Rozrywki Gardaland we Włoszech znalazły się również nowe propozycje.

Wszyscy uczestnicy obozu zagranicznego będą mogli zwiedzić znane z powieści „Labirynt” Kate Mosse oraz pełne średniowiecznych fortyfikacji Carcassone. Architektura tego francuskiego miasta stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny, w którego skład wchodzą: Cite (warowna część miasta) oraz La Ville Basse (miasto dolne). Dwa pasma murów obronnych z bramami i barbakanami zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

CarcassoneNajważniejsza zmiana dotyczy jednak samego pobytu w Lloret de Mar. W czasie pobytu na hiszpańskim wybrzeżu będzie realizowany wybrany wcześniej przez uczestnika obozu program. Miłośników plażowania, kąpieli morskich oraz zabawy w dyskotekach z pewnością zadowoli SUMMER TIME. Koloniści, którzy zdecydują się na ten program będą mogli spędzić pełne wytchnienia i relaksu chwile na plaży nad morzem lub przy hotelowym basenie, korzystając z dostępnych w obiekcie animacji oraz dyskotek. Odprężenie oraz dobrą zabawę zapewni udział w grach integracyjnych, rozgrywkach sportowych czy różnego rodzaju pokazach, np.: tańca flamenco, magików. Bardziej aktywni z pewnością nie opuszczą zajęć aerobiku oraz gimnastyki. Potwierdzeniem świetnej zabawy i relaksu jeszcze przez długi czas po powrocie do domu będzie piękna opalenizna.

GironaWśród uczestników kolonii w Hiszpanii w 2016 r. z pewnością znajdą się prawdziwi miłośnicy podróży i przygód. Właśnie z myślą o globtroterach został przygotowany program TRAVEL & FUN. Jego realizacja to coś więcej niż relaks na plaży, to odkrywanie Katalonii. Celem podróży będzie zwiedzanie prawdziwych perełek architektury, które znajdziemy w Tossa de Mar, Blanes oraz w Gironie.

nabrzeże BarcelonyW Tossa de Mar na pewno największy zachwyt wywoła malownicza, średniowieczna starówka Vila Vella oraz mury obronne z XII w. Zaś piękna promenada z palmami, ozdobiona klombami i oczkami wodnymi to największe walory położonego nad zatoką miasteczka Blanes. Tu również można podziwiać jeden z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Europie „Marimurtra”. Bogactwo gatunków roślin tropikalnych, śródziemnomorskich i afrykańskich zachwyci nawet największych miłośników przyrody.
Natomiast wizytówką oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Girony są kolorowe fasady domów nad rzeką Onyar. W czasie spaceru po średniowiecznej starówce Girony można podziwiać mury obronne z czasów Karolingów, bardzo dobrze zachowaną dzielnicę żydowską czy gotycką Katedrę NMP (Catedral de Santa Maria).

Uczestnicy wycieczek będą mogli zregenerować swoje siły korzystając z przepięknych plaż i kąpieli w morzu. Nie zabraknie również zabaw sportowych, gier integracyjnych oraz wyjść do lokalnej dyskoteki Tropics, gdzie można spotkać młodzież z całego świata.
BarcelonaKolejny program VIVA ESPANA to niezwykła hiszpańska przygoda z wycieczkami oraz nauką języka hiszpańskiego. Języka, którym posługuje się około 350 milionów ludzi na siedmiu kontynentach. Ale to nie wszystko: gra terenowa w Lloret de Mar, quiz wiedzy o Hiszpanii oraz warsztat tańca flamenco. Kultura, hiszpańskie tradycje i zwyczaje oraz kuchnia są na wyciągnięcie ręki.

wachlarzWypoczynek na wybrzeżu Costa Brava można jeszcze bardziej uatrakcyjnić wykupując wycieczkę do stolicy Katalonii Barcelony. Dzięki tej jednodniowej wycieczce już nie jeden kolonista zakochał się w Hiszpanii. Dodatkowo miłośnicy piłki nożnej oraz zespołu FC Barcelona mają możliwość zwiedzić największy w Europie piłkarski stadion Camp Nou, który może pomieścić 99 354 kibiców.

Dobra zabawa, przyjaźni, uśmiechnięci ludzie, wspaniałe zabytki, niezapomniane krajobrazy i słoneczna pogoda to największe zalety wyjazdu młodzieżowego do Hiszpanii. Oby wspomnienia z obozu jeszcze długo po powrocie wywoływały uśmiech i radość na twarzach jego uczestników.

społeczność

certyfikaty