Hiszpańska Samba

2017.01.26 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki

Znawcy oraz wielbiciele tańca z pewnością zareagują zdziwieniem, bo SAMBA to narodowy taniec Brazylii a nie Hiszpanii. I mimo kilku wspólnych cech łączących obydwa kraje jak choćby przepiękne, piaszczyste plaże oraz ludzie – uśmiechnięci na co dzień, potrafiący cieszyć się życiem mimo przeciwności losu to użycie określenia hiszpańska samba wydaje się pewnym nadużyciem. Czy jednak na pewno?

Hotel SambaZ myślą o dzieciach i młodzieży, którzy latem 2017 r. chcieliby wybrać się na kolonię lub obóz i poczuć niesamowity gorący klimat Hiszpanii oraz wybrzeża Costa Brava, a także poszaleć w najpopularniejszych europejskich parkach rozrywki przygotowany został wyjątkowy program kolonii zagranicznej. W głównej mierze będzie on realizowany w Hotelu Samba w Lloret de Mar.

foto3O sambie przypominamy sobie najczęściej w okresie karnawału, gdy ulice miast zamieniają się w kolorowe, radosne rzeki roztańczonych ludzi. Liczne szkoły samby do udziału w pokazach przygotowują się niemalże cały rok. Efekty tych prac często zapierają dech w piersiach. Oryginalne stroje, specjalne platformy, na których tańczą sławni tancerze oraz klimat zabawy sprawiają, że udział w najbardziej znanych pokazach karnawałowych odbywających się w Rio de Janeiro lub Wenecji jest marzeniem nie tylko sympatyków tańca i zabawy.

Sam taniec samba jest szybki i wymaga od tancerzy ruchów całego ciała. Miękkich, muzykalnych, podkreślających piękną postawę kobiety i mężczyzny. Tak jak gwarancją udanego karnawału jest nauka i przedstawienie szerokiej publiczności nowych kroków i figur samby tak jednym z najważniejszych elementów udanego wakacyjnego wypoczynku jest wybór odpowiedniego hotelu oraz programu kolonii. Hotel Samba -basenHotel Samba w Lloret de Mar jest miejscem, które może spełnić marzenia o wakacyjnym relaksie, ponieważ czeka tam niesamowita zabawa i pyszne jedzenie. Wielkość oraz popularność hotelu wśród grup młodzieży daje możliwość poznania nowych przyjaciół z całego świata. Lokalizacja jest wprost idealna aby spędzić czas na przepięknej plaży z łagodnym zejściem do morza oraz Błękitną Flagą. Do woli można korzystać z kąpieli słonecznych i morskich albo wziąć udział w sportowej rywalizacji w gronie przyjaciół. Bliskość centrum miasta zachęca do licznych spacerów klimatycznymi uliczkami oraz zabawy w popularnych dyskotekach.

Hotel Samba - wyżywienieHotel Samba również zapewnia swoim gościom różnego rodzaju atrakcje: dyskoteki, basen odkryty o powierzchni 340 m2, bezpłatne leżaki i parasole, brodzik dla dzieci. W lobby dostępne jest Wi-Fi gratis.   Niezawodnym sposobem na dobrą zabawę na kolonii lub obozie są rzutki, kręgle, zabawy w basenie, karaoke, pokazy flamenco czy występy magików. Natomiast zwolennicy aktywnego wypoczynku mogą wziąć udział w porannej gimnastyce lub zajęciach aerobiku.

Certyfikat EMASRegenerację sił z pewnością umożliwią pyszne i różnorodne posiłki zakończone orzeźwiającym, lodowym deserem oraz wypoczynek w wygodnych klimatyzowanych pokojach. Warto również zaznaczyć, że Hotel Samba jest pierwszym w Hiszpanii hotelem z certyfikatem ISO i EMAS. Rejestracja w systemie EMAS oznacza spełnienie przez organizację najbardziej wyśrubowanych wymagań ochrony środowiska. To prestiż bycia w gronie firm, prowadzących swoją działalność zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Gdy już Lloret de Mar nie będzie kryło przed kolonistami żadnych tajemnic warto wziąć udział w wycieczkach fakultatywnych. Na szczególną uwagę zasługuje wyjazd do Barcelony. W stosunku do lat poprzednich cena wycieczki została obniżona do 29 Euro, aby mogło z niej skorzystać jak najwięcej kolonistów. Stolica Katalonii urzeka architekturą oraz zabytkami tj. zachwycająca Paseo de Gracia oraz katedra Sagrada Familia. A możliwość wejścia na stadion Camp Nou stanowi prawdziwą gratkę nie tylko dla fanów piłki nożnej. Ukoronowaniem tego dnia będzie pokaz Magicznej Fontanny. Światła, muzyka i woda sprawiają, że udział w tym wydarzeniu jest czymś wyjątkowym. Niespodzianką oraz zaskoczeniem może być muzyka – rock, muzyka klasyczna czy z filmów Walta Disneya – nigdy nie wiadomo na co się trafi. Przekonajcie się sami!

Udział w obozie Hiszpania – Costa Brava 2017 zapewni wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci i ubarwią długie jesienno-zimowe wieczory wypełnione nauką oraz innymi obowiązkami. Życzymy udanej zabawy!

społeczność

certyfikaty