Obozy młodzieżowe za granicą – plażowanie czy zwiedzanie?

2015.05.01 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady

Obozy młodzieżowe za granicą, to zazwyczaj piękne plaże, z których korzystamy w ciągu dnia oraz wieczorne dyskoteki dla młodzieży. Taka forma letniego wypoczynku wydaje się być idealna. Jednak nie dla każdego. Ci nieco ambitniejsi (a jest ich coraz więcej) chętnie poznają kulturę danego kraju korzystając z wycieczek. Również rodzice, mając znaczące słowo przy wyborze oferty, często sugerują się programem turystycznym.

Połączeniem odpoczynku, zabaw młodzieżowych oraz zwiedzania jest obóz młodzieżowy pod nazwą „Włochy Adriatyckie”.

KoloseumNa tym obozie młodzież odpoczywa przez 6 dni na Wybrzeżu Adriatyckim korzystając z uroków tego miejsca. Pięknie zagospodarowane plaże, ciepłe morze, tłumy turystów sprawiają, że wypoczynek jest wymarzony. Podczas tych kilku dni lenistwo jest tylko pozorem. Młodzież odwiedza starówkę w Cesenatico (niegdyś żył tu i pracował Leonadro da Vinci) oraz Rimini, gdzie oprócz zwiedzania miasteczka, ci starsi (powyżej  16 lat), mogą bawić się w miejscowych dyskotekach. Są to typowe dyskoteki w których bawią się uczestnicy kolonii i obozów z całej okolicy.

Inną formą rozrywki jest wypad do Mirabilandii – największego włoskiego parku rozrywki, który oferuje 44 różne atrakcje, tak aby każdy znalazł cos dla siebie.

Wypoczywając na Wybrzeżu Adriatyckim nie sposób pominąć atrakcję jaką jest San Marino. Państwo to uznaje się za najstarszą republikę świata. Kraj, który turystom proponuje ciekawą historię oraz liczne zabytki. Oprócz walorów turystycznych, kusi korzystnymi cenami na wiele produktów (perfumy, alkohole), kupowanych jako pamiątki.

MirabilandiiKiedy czas wypoczynku nad morzem dobiega końca, pakujemy się i wyruszamy w kierunku Rzymu. Zanim jednak tam dotrzemy, odwiedzamy Asyż zwany kamiennym miastem.  Celem wycieczki do Asyżu jest oczywiście Bazylika św. Franciszka, licznie odwiedzana przez turystów w każdym wieku. Urocze uliczki i zabytki franciszkańskie, mury obronne miasta, liczne wieże i kościoły dają poczucie zatrzymanego czasu w średniowieczu. Miasto w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym punktem programu kolonii we Włoszech jest Rzym oraz Watykan. Nie ma na świecie innego miasta niż Rzym o takim bogactwie kulturalnym, historycznym czy architektonicznym. Zwiedzanie zaczynamy od Watykanu i Bazyliki św. Piotra oraz spaceru po placu. Dalej odwiedzamy najważniejsze miejsca w Rzymie, takie jak: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, zobaczymy fontannę di Trevi, plac Wenecki, Forum Romanum oraz Colosseum.  Rys historyczny oraz informacje na temat zwiedzanych obiektów przekazuje przewodnik, który towarzyszy nam podczas spaceru po Rzymie.

Kilkudniową wyprawę do Włoch zakończymy wizytą w jedynej w swoim rodzaju Wenecji. Miasto przez wielu okrzyknięte najpiękniejszym na świecie. Uczestnicy obozy młodzieżowego do centrum udają się kanałem wodnym, a następnie spotykają się z przewodnikiem, który oprowadzi grupę po mieście dostarczając przy tym ciekawych informacji na temat historii oraz zabytków. Oprócz zabytków, urok miasta tworzą labirynt uliczek, kanały wodne, gondole oraz przepiękne maski karnawałowe, które wracają jako pamiątka niemalże z każdym turystą do domu.

Wypoczynek na koloniach i obozach młodzieżowych za granicą coraz częściej ma formę łączącą plażowanie ze zwiedzaniem. W zależności od kierunku, zwiedzanie może odbywać się  jako dobrowolne i dla chętnych – tzw. wycieczki fakultatywne lub jako wycieczki programowe, w których uczestniczą wszyscy koloniści /obozowicze. Dziś jest coraz mniej rozterek pod tytułem plażowanie czy zwiedzanie, ponieważ młodzież chce poznawać i poszerzać horyzonty, a kolonie i obozy zagranicą są do tego idealną okazją.

społeczność

certyfikaty