Obozy młodzieżowe - blisko i z gwarantowaną pogodą

2015.05.21 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady

Kolonie i obozy młodzieżowe blisko i z gwarantowaną pogodą nad morzem – gdzie to jest?

Na kolonie lub obóz młodzieżowy za granicą? Chętnie! Bo będą piękne plaże, słoneczna pogoda i wiele innych wakacyjnych atrakcji. Tylko dlaczego trzeba tak daleko jechać? Czas dojazdu i powrotu często nas przeraża. Wielogodzinna podróż autokarem nie należy do atrakcji wyjazdu. Jest jednak miejsce osiągalne w znaczne krótszym czasie niż Włochy, Hiszpania, Grecja czy Bułgaria. To miejsce to Chorwacja – mały kraj na WIELKIE WAKACJE.

plazaKiedy już przedostaliśmy się przez nasz ukochany (za jego drogi oczywiście) kraj i zabraliśmy ostatnich kolonistów w Katowicach, późnym wieczorem (ok. 22:00) wyruszyliśmy z kompletem uczestników do Chorwacji. Nocka w autokarze minęła nam szybko, bo prawie wszyscy spaliśmy.
Docieramy do hotelu ok.11:00 dnia następnego i możemy się kwaterować. Ale ulga pod prysznicem:) Zaraz obiad i omówimy z dziećmi program naszego pobytu:

1 Pojedziemy na wyspę KRK - największą wyspę na Adriatyku - odwiedzimy stolicę wyspy, miasto Krk, gdzie przespacerujemy się po placu Kamplin z imponującym zamkiem Frankopańskim, na którym organizowanych jest wiele imprez kulturalnych; zobaczymy również okazałą starowieczną Bazylikę Najświętszej Maryi Panny i Plac “Vela Placa” pełen kawiarni i restauracji. Następnie udamy się do miejscowości Baska, która słynie z najpiękniejszych plaż nad Adriatykiem. Tu odpoczniemy na pięknej plaży w Baskiej. Na wyspie Krk znajduje się wiele pięknych plaż, ale na czele stoi plaża w Baskiej.

2 Odwiedzimy miasto Crikvenica - kurort słynący ze słonecznych plaż (najbardziej nasłoneczniona część Adriatyku) i czystości morza, o czym  świadczy Błękitna Flaga – symbol czystości morza, bezpiecznej i przyjemnej plaży, a także przyjaznego środowiska wakacyjnego, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Większość dzikich plaż nie posiada niebieskiej flagi tylko dlatego, że nie zostały przetestowane, ale zazwyczaj woda morska jest tak czysta i jasna jak na plażach z niebieską flagą.zabytki

3 Pojedziemy do Rijeki - trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Znajduje się tu największy port w kraju, centrum miasteczka stanowi Korzo, plac wokół którego znajdują się ciekawe budowle, min: XIX wieczny ratusz, XIV wieczny kościół Hieronima, brama miejska i najstarsza budowla w mieście Stara Brama (pozostałość rzymskich fortyfikacji);

4 Chętni mogą zobaczyć jeden z kilku Parków Narodowych jaki znajduje się w Chorwacji - Narodowy Park Jezior Plitwickich – słynący z szesnastu pięknych, niedużych jezior położonych na różnych poziomach, powiązanych aż 92 wodospadami. jezioraPark jest jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji, figuruje na liście UNESCO. Oprócz spaceru po parku będzie również rejs statkiem po największym z jezior. Ciekawostka: park posłużył jako lokalizacja scen z filmu „Winnetou”.

5 Parki rozrywki zawsze cieszą się zainteresowaniem wśród kolonistów. My również możemy wybrać się do wodnego parku rozrywki Istrialandia – park o powierzchni 4500 m2, który oferuje ponad 1,2 km zjeżdżalni wodnych, najwyższa zjeżdżalnia „Free Fall” - 27 m wysokości,  największy basen z falami nad Morzem Śródziemnym: 2500 m2, dwu-poziomowy basen z hydromasażem dla dorosłych: 900m2, basen dla dzieci z zamkiem i zjeżdżalniami.

Oprócz głównych atrakcji jakimi są wyjazdy będziemy plażować, bawić się w różne gry i zabawy rekreacyjne i integrujące grupę. A na koniec, w dniu wyjazdu, odbędzie się rejs wzdłuż wybrzeża i wyspy Krk.

Po takiej dawce atrakcji w Chorwacji nadchodzi czas powrotu, na szczęście nie mamy daleko do domu. Wyjeżdżając z Chorwacji ok. 20:00, będziemy w Katowicach ok. 10:00 rano. A dalej witajcie „autostrady w kraju”. Mając jednak głowę pełną wrażeń i miłych wspomnień, a aparat pełen śmiesznych zdjęć, nie myślimy już o podróży, bo jesteśmy jeszcze trochę w Chorwacji chociaż już w Polsce.

społeczność

certyfikaty