Wakacje w nowoczesnym wydaniu

2018.01.03 Zespół Szarpie Travel Aktualności, Ciekawostki

Co robiłeś w czasie wakacji? – Miałem wspaniałe kolonie w górach! Strzelałem z łuku, jeździłem segwayem, grałem w niesamowite mega gry. – Nieeeźle! A ja przeszedłem prawdziwe szkolenie survivalowe, nauczyłem się chodzić po linie i spróbowałem niesamowitych akrobacji na eurobungee.

Taką rozmowę można było usłyszeć w tramwaju na początku września, gdy wracający do szkoły uczniowie dzielili się swoimi wakacyjnymi wspomnieniami. Jak bardzo rozmowa dzisiejszych trzynastolatków różni się od kolonijnych wspomnień ich rodziców?
Wychowani w latach 70. czy 80. nawet nie wyobrażaliśmy sobie, jakie atrakcje mogą czekać na nasze dzieci w przyszłości.

Obecnie organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży prześcigają się w wymyślaniu i dodawaniu do programów kolonii coraz to nowszych zajęć. Wybierając obóz młodzieżowy w górach, kolonie nad morzem lub kolonie na Mazurach coraz większą uwagę zwracamy, obok standardu ośrodka, również na organizację samego wypoczynku – to, czy program zawiera wycieczki krajoznawcze, aktywność sportową oraz zyskujące coraz większą popularność zajęcia aktywne. Dzięki ciekawej, nowoczesnej formule prowadzenia zajęć uczestnicy mogą spróbować swoich sił na takich atrakcjach, jak park linowy, waterball, w którym ćwiczyć będą utrzymywanie równowagi w ogromnej dmuchanej kuli umieszczonej na wodzie, potyczki paintballowe lub szkolenie survivalowe.

Organizatorzy inwestują w nowoczesny sprzęt i urządzenia, aby wypoczynek dzieci i młodzież był jak najciekawszy. Ścianka wspinaczkowa, przejażdżki segwayem albo jazda quadem po specjalnie przygotowanych torach, szkolenie kosmonauty z wykorzystaniem żyroskopu lub walki na piankowej macie w strojach wojowników sumo to tylko kilka z cieszących się największym zainteresowaniem atrakcji. W najlepszych ośrodkach kolonijnych bloki zajęciowe prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów lub przeszkolonych wychowawców i opierają się na autorskich scenariuszach, dzięki czemu rodzice oraz uczestnicy kolonii i obozów mają gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

Jednym z najważniejszych elementów udanego wypoczynku jest przyjazna atmosfera, możliwość poznania mających podobne zainteresowania rówieśników z całej Polski oraz ciekawy program kolonii lub obozu. Profesjonalni organizatorzy największy nacisk kładą jednocześnie na bezpieczeństwo uczestników, jakość wykorzystywanego sprzętu oraz szkolenie kadry kolonijnej. Te trzy elementy w połączeniu ze sprawdzonym i ciekawym programem dają pewność niezapomnianych kolonijnych wspomnień.

społeczność

certyfikaty