Ciekawostki - blog kolonijno-obozowy

Obozy Paintballowe

Nie od dziś wiadomo, że mali i duzi chłopcy lubią bawić się w "wojnę". Któż z nas Panowie, nie miał w dzieciństwie ulubionego żołnierzyka, pistoletu czy czołgu? Od kilku lat na koloniach i obozach króluje "wojna na niby", czyli Paintball. Ta zabawa przyszła do nas z zachodu i bardzo szybko znalazła miejsce w czołówce zabaw rekreacyjnych, a obozy paintballowe cieszą się stale rosnącą popularnością.

2015.03.26 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Smyki na wakacjach, czyli kolonie dla dzieci

Coraz młodsze dzieci wybierają się na kolonie, coraz więcej ofert wakacyjnego wypoczynku skierowana jest właśnie do maluszków. Jak siedmiolatek poradzi sobie na wakacjach? W jaki sposób zorganizować wypoczynek dla najmłodszych aby był dla niego atrakcyjny?

2015.03.15 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Co łączy Paryż, Eurodisneyland i Camp Nou?

Paryż- stolica i zarazem największe miasto Francji, położone nad rzeką Sekwaną w centrum rozległej niziny zwanej Basenem Paryskim. Przez wiele osób uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast świata oraz stolicę światowej mody, które odwiedza każdego roku ponad 20 mln turystów. Stanowi ważny punkt  wielu wycieczek, kolonii i obozów oraz indywidualnych wypraw. Wraz z grupą przyjaciół postanowiliśmy sprawdzić, czy słynne miasto nad Sekwaną, naprawdę kryje w sobie tyle uroku?

2015.03.12 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe – czyli jak sprostać oczekiwaniom nastolatka

Obóz młodzieżowy to forma wakacyjnego wypoczynku dla młodzieży w przedziale wiekowym między 14 a nawet 18 rokiem życia. Jak podaje Wikipedia „Obóz” to miejsce tymczasowego pobytu (zwykle pod namiotami).

2015.03.07 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Grecja - Z chaosu do raju?

Na początku był Chaos, z którego wyłonili się pierwsi bogowie Gaja – ziemia i Uranos – niebo, a dalej to już jakoś poszło. O bogach i bohaterach greckich opowiadają mity greckie, które służą dziś jako bardzo dobry materiał do fabuły kolonii i obozów organizowanych w Grecji. O walorach estetycznych przeczytać można na wielu portalach turystycznych.

2015.03.05 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

SUMMER CHALLENGE – wakacyjne wyzwania w organizowaniu kolonii i obozów

Czy 15 lat to dużo? W turystyce dziecięcej i młodzieżowej na pewno! Co zmieniło się w ofercie kolonii i obozów? Jak wyglądały kolonie kiedyś a jak dziś?

2015.02.28 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Dobre praktyki organizatorów kolonii

Każdy touroperator kolonijny zobowiązany jest do przestrzegania ustawy, która reguluje wymogi i sposoby organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. Ustawa ta gwarantować ma, że rodzic oddając pod opiekę swoją pociechę może być spokojny o jej bezpieczeństwo i dobrą zabawę. Z doświadczenia jednak wiemy, że w przepisach zapisane jest tylko minimum.


Dlaczego kolonie i obozy z fabułą są ciekawsze?

Jest to znakomity sposób na spędzenie wakacyjnego wyjazdu przeznaczony nie tylko dla najmłodszych dzieci, rozwijający ich wyobraźnię. W ostatnim czasie na rynku usług turystycznych można zauważyć coraz więcej ofert kolonii i obozów opartych na różnorodnych fabułach. Organizatorzy częściej dostrzegają zalety tych form wypoczynku.


Kolonie aktywne bardziej, dzieci nie chcą się nudzić

Kolonia kiedyś? Nuda, siedzenie w pokojach, kiepskie warunki, brak atrakcji. Tak było dawno temu. Dzisiaj organizatorzy prześcigają się w zapełnieniu czasu dzieci od rana do nocy, ale też dokłada się wszelkich starań, by zajęcia na kolonii to było coś "extra". Coraz częściej touroperatorzy kolonii i obozów oferują aktywne formy wypoczynku. Na czym to polega?


społeczność

certyfikaty