Kulka nie stoi w miejscu

2019.04.02 Robert Zienkiewicz Aktualności, Wywiady, Ciekawostki

O zmianach w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka na Mazurach, najlepszym miejscu na Zielone Szkoły oraz na kolonie i obozy młodzieżowe, mówi Andrzej Kindler, członek zarządu Biura Podróży Szarpie Travel, które jest właścicielem ośrodka.

- Czy doskonały ośrodek, jakim jest Kulka na Mazurach, można jeszcze udoskonalić?

Andrzej Kindler- Naszą ambicją zawsze było oferowanie najlepszych, najciekawszych, najnowszych atrakcji, które od dwóch dekad przyciągają dzieci i młodzież do tego ośrodka. Uczestnicy mogą wybierać spośród kilkudziesięciu różnych programów i gotowych scenariuszy, zdecydować się na wygodną dla nich formę zakwaterowania oraz zrealizować dowolne zajęcia fakultatywne. Kulka uczy współpracy w grupie, ale szanuje indywidualność każdej osoby. W każdym sezonie wprowadzamy nowe rozwiązania dotyczące programu, bezpieczeństwa, wyżywienia, zakwaterowania oraz przygotowania kadry i sprzętu, dzięki czemu satysfakcja uczestników naszych Zielonych Szkół i kolonii utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W 2019 roku zrobiliśmy to jeszcze mocniej, wręcz rewolucyjnie! To początek dużych zmian w naszym ośrodku. Kto stoi w miejscu, ten się cofa, a przecież Kulka, jak sama nazwa wskazuje, musi się toczyć dalej niż inni.

- Opowiedzmy zatem, co nowego na Kulce…

- Przede wszystkim możemy pochwalić się całkowitą modernizacją budynku mieszkalnego numer 1. Ta inwestycja wyznaczy na najbliższe lata standard zakwaterowania w pokojach w naszym ośrodku. Uczestników przywita nowoczesny design, oparty na charakteryzującym się jasnymi kolorami i prostymi formami stylu skandynawskim, a jednocześnie niestroniący od kolorowych elementów wykończeniowych. Nowy wystrój pokoju w KulceW tym stylu zaprojektowaliśmy praktyczne łóżka, pod którymi zmieszczą się walizki, pojemne i funkcjonalne szafy oraz półki, świetne łazienki, zupełnie nowe podłogi, efektownie oświetlone korytarze, kulkowe kolory. Wszystko jest nieprzypadkowe i przemyślane, a doświadczenia i opinie uczestników, które zdobędziemy w tym roku, pozwolą nam na doskonałe przygotowanie budynków numer 2 i 3 w następnym sezonie. Pod koniec września zaczynamy kolejną fazę inwestycji, w tym nadbudowę piętra w budynku mieszkalnym numer 3. Dzięki temu będziemy kontynuować proces przenoszenia miejsc zakwaterowania z namiotów do budynków mieszkalnych. Ogólna liczba miejsc na Kulce będzie w przyszłym sezonie podobna, zakwaterowanie w pawilonach powiększy się kosztem miejsc w namiotach.
Od zakwaterowania przejdźmy do stołówki, gdzie też zmiany. Dla wygody naszych gości powiększyliśmy ją o kilkadziesiąt miejsc, dzięki czemu możemy wprowadzić nowe rozwiązania organizacyjne, takie jak stół szwedzki w czasie śniadań i kolacji, usprawniające i uprzyjemniające spożywanie posiłków. Dodajmy też, że nieustająco pracujemy nad urozmaicaniem naszych smacznych posiłków.

- Zanim jednak uczestnicy udadzą się do stołówki i do pokojów, skorzystają z nowych atrakcji. Czego mogą się spodziewać?

- Zapraszamy na zupełnie nowy, powiększony dwukrotnie, park linowy. Na dwóch trasach, dolnej i górnej, umieściliśmy łącznie czternaście oryginalnych przeszkód, przejście których da satysfakcję każdemu, niezależnie od wieku. Dzięki tzw. systemowi asekuracji ciągłej podnieśliśmy na jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwo. Uczestnika, ubranego w uprząż, instruktor wpina specjalnym karabinkiem do trasy parku i od tego momentu dziecko jest całkowicie i bez przerwy asekurowane, aż do opuszczenia trasy. Chciałbym podkreślić, że to rozwiązanie, w którym uczestnik nie musi się nieustająco przepinać na każdej przeszkodzie, ma niewiele parków. Powiększony park i nowy system powodują również, że więcej osób może korzystać jednocześnie z atrakcji, więc zabawa jest jeszcze lepsza.

- Co ponadto?

- Kolejne miejsca programowe zyskały zadaszenia, uniezależniając korzystanie z nich od pogody. Zwiększyliśmy liczbę kajaków i rowerków wodnych, by uczestnicy jeszcze bardziej mogli cieszyć się z tego, że są na Mazurach. Przygotowaliśmy dwa przeszklone pawilony programowe, w których można prowadzić zajęcia w zamkniętym pomieszczeniu, np. edukacyjne, mając jednocześnie przyrodę na wyciągnięcie ręki. Skoro już o przyrodzie mowa, to od tego sezonu zapraszamy do lasu na wyjątkową ścieżkę edukacyjną. Przebudowaliśmy także tor quadowy, nadając mu nowy wygląd. Duże zmiany również na miejscu poza ośrodkiem, nazywanym poligonem, które uczestnicy kochają za terenowe wersje paintballu, quadów, segwaya, przejażdżki vikingiem, zorbę, wojskowy tor przeszkód. Wyposażyliśmy je w zadaszenia dla oczekujących i inne udogodnienia.
To wszystko sprawia, że ciągle jesteśmy najlepszym miejscem na Mazurach na aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży. Nie stoimy w miejscu!

społeczność

certyfikaty