Porady - blog kolonijno-obozowy

Pierwsza kolonia, czyli jak przeżyć rozłąkę

Dla dziecka pierwsza kolonia jest rozpoczęciem niesamowitej przygody. Jednakże dla rodziców jest to bardzo ciężki okres, wiążący się z kilkunastodniowym zamartwianiem się o swojego brzdąca. By przekonać się, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo można się z nim skontaktować na dwa sposoby: telefonicznie bądź osobiście.

2015.01.12 Łukasz Ślężak Porady Czytaj więcej

Gdzie najlepiej na kolonię?

Pamiętaj, że decyzję o wyjeździe na kolonię i obóz powinieneś podjąć wspólnie ze swoim dzieckiem. Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie wyjazdu do wieku i zainteresowań Twojego dziecka.

2014.12.28 Maciej Micielski O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Kiedy puścić dziecko na kolonię? W jakim wieku? Jak je przygotować?

Dziecko chce jechać na kolonię? Nie masz pewności, czy to już ten odpowiedni moment i czy na pewno sobie poradzić? Skąd wziąć sensowne informacje na ten temat? Na te i wiele innych pytań bardzo ciężko jest odpowiedzieć rodzicom dzieci, które wybierają się na swój pierwszy samodzielny wyjazd.

2014.10.06 Zespół Szarpie Travel Porady Czytaj więcej

Co zabrać na kolonie?

Wyjazd na kolonię to stres nie tylko dla dziecka, ale też dorosłego. Jest on odpowiedzialny za przygotowanie dziecka do wyjazdu i martwi się, jak pociecha poradzi sobie w nowym otoczeniu. Jeśli akurat zastanawiasz się nad tym, co zabrać na kolonię powinno Twoje dziecko, to mam dla ciebie kilka wskazówek.

2014.09.17 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

społeczność

certyfikaty