Kiedy puścić dziecko na kolonię? W jakim wieku? Jak je przygotować?

2014.10.06 Zespół Szarpie Travel Porady

Dziecko chce jechać na kolonię? Nie masz pewności, czy to już ten odpowiedni moment i czy na pewno sobie poradzić? Skąd wziąć sensowne informacje na ten temat? Na te i wiele innych pytań bardzo ciężko jest odpowiedzieć rodzicom dzieci, które wybierają się na swój pierwszy samodzielny wyjazd.

Ciężko ocenić, w jakim wieku dzieci powinny zacząć jeździć na kolonie. Generalnie jest to kwestia indywidualna i to rodzic powinien najlepiej wiedzieć, kiedy przychodzi odpowiedni moment. Dziecko warto uczyć samodzielności już od najmłodszych lat. To przygotuje je na dorosłe życie. Kolonia to jedno z najbezpieczniejszych miejsc, do jakich możemy posłać swoje pociechy.

Jeśli dziecko wspomina o wyjeździe, to nie powinniśmy specjalnie zastanawiać się nad tym, czy powinno jechać. Jego chęć jest najlepszym znakiem. W sytuacji, kiedy dziecko jest starsze, ale wydaje nam się, że nie wykazuje wystarczającej samodzielności, tym bardziej powinniśmy posłać je na taki wyjazd. To pomoże nauczyć się odpowiedzialności i podejmowania indywidualnych decyzji.

Jeśli kolonia składa się z małych dzieci, organizatorzy wymagają, aby opiekunowie mieli doświadczenie w byciu wychowawcą kolonijnym. Dzięki temu zyskują pewność, że sobie poradzą. Co więcej, informacje o doświadczeniu opiekuna zawsze można zweryfikować przed wyjazdem.

Na kolonie przyjmuje się dzieci od szóstego roku życia, aż do pełnoletności. Grupy z małymi dziećmi są z zasady mniejsze, więc opiekun ma nad nimi większą kontrolę. Można zacząć posyłać dziecko na wyjazdy bardzo wcześnie. Taka kolonia to prawdziwa przygoda dla dzieci i wspaniałe wspomnienia na wiele lat.

społeczność

certyfikaty