Gdzie najlepiej na kolonię?

2014.12.28 Maciej Micielski O koloniach i obozach, Porady

Pamiętaj, że decyzję o wyjeździe na kolonię i obóz powinieneś podjąć wspólnie ze swoim dzieckiem. Najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie wyjazdu do wieku i zainteresowań Twojego dziecka.

POLSKA:

  • Kolonie na Mazurach– zielone lasy, czyste jeziora i przepiękne malownicze krajobrazy. Przyszli koloniści oraz ich rodzice mogą wybierać spośród bardzo bogatej oferty zajęć tanecznych, muzycznych, warsztatowych. Dużą popularnością cieszą się również obozy żeglarskie, survivalowe lub militarne.
  • Obozy w górach– polskie góry to jeden z najbardziej obleganych kierunków kolonijnych. To propozycja dla dzieci i młodzieży, która lubi aktywnie spędzać czas, wędrując po górskich szlakach. Wielu organizatorów wypoczynku młodzieżowego w ramach programu proponuje ciekawe wycieczki krajoznawcze.
  • Kolonie nad morzem– Morze Bałtyckie to miejsce na wypoczynek dla osób lubiących słońce i wodne atrakcje. Przy wyszukiwaniu należy zwrócić uwagę jakie atrakcje poza plażowaniem przewiduje program obozu lub kolonii. Im bardziej napięty grafik zajęć tym większa szansa że dziecko wróci z wyjazdu zadowolone

WYJAZDY ZAGRANICZNE:

Podróże zagraniczne znacznie wpływają na poszerzanie horyzontów przez młodego człowieka. Włochy, Hiszpania, Chorwacja czy Bułgaria to najbardziej oblegane kierunki wakacyjnych wyjazdów. Warto przed wyjazdem dokładnie sprawdzić hotele, w których zakwaterowane będą dzieci. Wszystkie dodatkowe udogodnienia (basen przy hotelu, klimatyzacja w autobusie, ilość posiłków) powinny być dokładnie sprawdzone.

PAMIĘTAJ!
Wakacje to przede wszystkim czas relaksu i odpoczynku dla Twojego dziecka, mimo to przy wyborze oferty warto wziąć pod uwagę i jej edukacyjny charakter tzn. wycieczki, zwiedzanie historycznych miejsc, pomników natury, ćwiczenie umiejętności pracy w grupie oraz rozwój fizyczny i umysłowy.

społeczność

certyfikaty