O koloniach i obozach - blog kolonijno-obozowy

Chorwackie wakacje

Malownicze krajobrazy, przyjemny śródziemnomorski klimat, piękne Parki Narodowe, najczystsze w regionie wody Adriatyku zachęcające do kąpieli. Tak krótko można zareklamować Chorwację. Ten niewielki kraj zauroczył już niejednego turystę. Dziś przedstawiamy wyjazd na obóz młodzieżowy do Chorwacji oczami jednego z wychowawców.

2016.01.13 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach Czytaj więcej

Obóz młodzieżowy za granicą – wspomnienia z Bella Italia!

Za oknem mróz i śnieg a ja wracam wspomnieniami do skąpanego słońcem i przepełnionego muzyką obozu młodzieżowego we Włoszech Adriatyckich. Przypominam sobie niesamowity klimat panujący na kolonii, wesołe zabawy w gronie nowopoznanych, życzliwych ludzi i krajobrazy zapierające dech w piersiach. Ale zacznijmy od początku…

2015.12.17 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe - blisko i z gwarantowaną pogodą

Kolonie i obozy młodzieżowe blisko i z gwarantowaną pogodą nad morzem – gdzie to jest? Na kolonie lub obóz młodzieżowy za granicą? Chętnie! Bo będą piękne plaże, słoneczna pogoda i wiele innych wakacyjnych atrakcji. Tylko dlaczego trzeba tak daleko jechać? Czas dojazdu i powrotu często nas przeraża. Wielogodzinna podróż autokarem nie należy do atrakcji wyjazdu. Jest jednak miejsce osiągalne w znaczne krótszym czasie niż Włochy, Hiszpania, Grecja czy Bułgaria. To miejsce to Chorwacja – mały kraj na WIELKIE WAKACJE.

2015.05.21 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe za granicą – plażowanie czy zwiedzanie?

Obozy młodzieżowe za granicą, to zazwyczaj piękne plaże, z których korzystamy w ciągu dnia oraz wieczorne dyskoteki dla młodzieży. Taka forma letniego wypoczynku wydaje się być idealna. Jednak nie dla każdego. Ci nieco ambitniejsi (a jest ich coraz więcej) chętnie poznają kulturę danego kraju korzystając z wycieczek. Również rodzice, mając znaczące słowo przy wyborze oferty, często sugerują się programem turystycznym.

2015.05.01 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Porady Czytaj więcej

Kolonie nad morzem wciąż na topie

Kolonie i obozy organizowane w nadmorskich miejscowościach należą do tych najchętniej wybieranych. Nad polskim morzem dobrą bazę do organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży oferuję między innymi Świnoujście. Dzięki położeniu na wyspach, przeprawie promowej młodzież może poczuć się jak na greckich wyspach. Najpiękniejsza i najszersza plaża w kraju daje możliwość udanego wypoczynku i integracji dzieci i młodzieży.

2015.04.24 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach Czytaj więcej

Obozy młodzieżowe czyli młodzież na obozie

Obozy młodzieżowe organizowane za granicą jak i w Polsce to świetny pomysł na wakacje nastolatka, który nie jest już dzieckiem ale dorosłym jeszcze się nie stał.  Zwykła kolonia nie będzie dobrym rozwiązaniem gdyż nasz nastolatek chce się czuć trochę „poważniej” i przebywać w gronie rówieśników. Ważna jest świadomość dla uczestników jak rodziców, że obóz młodzieżowy rządzi się zupełnie innymi prawami niż zwykła kolonia.

2015.04.15 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy na Mazurach – idealne miejsce na wypoczynek!

Czemu obozy młodzieżowe i kolonie dla dzieci organizowane na Mazurach cieszą się taka popularnością? Od zawsze wiadomo, że Mazury – cud natury to świetne miejsce aby odpocząć od zgiełku wielkich miast.  Kraina Wielkich Jezior to również kraina wielkiej przestrzeni, która jako zielone płuca Polski stanowią ciekawą bazę wypoczynkową. Góry i morze, często zatłoczone, nie będą nigdy tak urokliwie naturalne i  piękne jak Mazury.

2015.04.09 Zespół Szarpie Travel Aktualności, O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Obozy Paintballowe

Nie od dziś wiadomo, że mali i duzi chłopcy lubią bawić się w "wojnę". Któż z nas Panowie, nie miał w dzieciństwie ulubionego żołnierzyka, pistoletu czy czołgu? Od kilku lat na koloniach i obozach króluje "wojna na niby", czyli Paintball. Ta zabawa przyszła do nas z zachodu i bardzo szybko znalazła miejsce w czołówce zabaw rekreacyjnych, a obozy paintballowe cieszą się stale rosnącą popularnością.

2015.03.26 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

Smyki na wakacjach, czyli kolonie dla dzieci

Coraz młodsze dzieci wybierają się na kolonie, coraz więcej ofert wakacyjnego wypoczynku skierowana jest właśnie do maluszków. Jak siedmiolatek poradzi sobie na wakacjach? W jaki sposób zorganizować wypoczynek dla najmłodszych aby był dla niego atrakcyjny?

2015.03.15 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Porady, Ciekawostki Czytaj więcej

Co łączy Paryż, Eurodisneyland i Camp Nou?

Paryż- stolica i zarazem największe miasto Francji, położone nad rzeką Sekwaną w centrum rozległej niziny zwanej Basenem Paryskim. Przez wiele osób uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast świata oraz stolicę światowej mody, które odwiedza każdego roku ponad 20 mln turystów. Stanowi ważny punkt  wielu wycieczek, kolonii i obozów oraz indywidualnych wypraw. Wraz z grupą przyjaciół postanowiliśmy sprawdzić, czy słynne miasto nad Sekwaną, naprawdę kryje w sobie tyle uroku?

2015.03.12 Zespół Szarpie Travel O koloniach i obozach, Ciekawostki Czytaj więcej

społeczność

certyfikaty