Obóz Super Militarny 

Zostań członkiem elitarnej jednostki

Obóz Super Militarny to kolonie w militarnym stylu przygotowanym dla chłopaków i dziewczyn. Przejdziesz szkolenie kryptograficzne i odbędziesz dynamiczny trening snajperski. Nauczysz się poruszać w różnych szykach i formacjach. Zdobytą wiedzę wykorzystasz z grupą podczas Operacji Desantowej Przyczółek, w czasie której odbijecie wybrzeże oraz w czasie gry fabularyzowanej Nocny Desant. Dodatkowo rozegrasz rozgrywki paintballowe oraz wyruszysz quadem na off road. Kolonie zakończysz przejściem wojskowego toru przeszkód, który sprawdzi nabyte umiejętności. Organizujemy przejazdy bezpośrednie (Olsztyn i Warszawa) oraz dojazdy antenowe (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Białystok i inne miasta).

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

100%
 

zakwaterowanie

99%
 

wyżywienie

94%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 973 opinii uczestników

Młodzieżowy obóz dziewczyn i chłopaków, którzy chcą się dobrze bawić w militarnym stylu.

MISJA „KOMANDOS”

 • pokonasz nowoczesny park linowy
 • będziesz wspinać się na wieżę ze skrzynek, którą samodzielnie zbudujesz
 • wejdziesz na ściankę wspinaczkową (8,6 m) z czterema drogami o różnych poziomach trudności
 • odbędziesz dynamiczny paintballowy trening snajperski
 • rozegrasz dwie taktyczne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej Tippmann
 • na poligonie czeka Cię ekstremalna gra power paintball
 • łącznie na tym obozie otrzymasz 650 kulek!
 • poznasz budowę łuku i sprawdzisz swoją celność
 • czeka Cię szkolenie i trening celności z użyciem wiatrówki
 • na wojskowym torze przeszkód sprawdzisz nabyte w czasie obozu umiejętności

MISJA „DESANT”

 • jadąc po specjalnym torze quadem legendarnej marki Polaris, wykonasz zręcznościowe zadania
 • przejdziesz szkolenie na żyroskopie
 • tylko na tym obozie weźmiesz udział w Operacji Desantowej Przyczółek i odbijesz przeciwny brzeg jeziora
 • czeka Cię wodne wyzwanie podczas wyprawy kajakiem
 • gra terenowa Szpion
 • Błędny Azymut – gra terenowa, podczas której nauczysz się posługiwać kompasem
 • gra terenowa Nocny Desant z elementami kamuflażu i maskowania
 • gra terenowa Szkolenie Medyka z elementami pierwszej pomocy

MISJA „ZWIADOWCA”

 • podstawy taktyki i strategii – poruszanie się w wybranych formacjach i szykach
 • rozszerzony kurs przetrwania: podstawy survivalu i jego rodzaje, puszka survivalowca, schronienie w trudnych warunkach, stosy ogniskowe, rozpalanie ognia i pozyskiwanie wody
 • weźmiesz udział w zajęciach łącznościowych z wykorzystaniem telefonów polowych
 • Mafia – podczas nocnej gry terenowej spróbujesz odkryć, czy wśród Was nie ma przestępcy

MISJA „KOSZARY”

 • gladiatorzy – spróbujesz strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
 • z całą grupą zaprojektujesz i wykonasz flagę Waszego obozu
 • Awantura o Wiedzę – wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania dotyczące wojskowości
 • weźmiesz udział w Letnim Trójboju Obronnym
 • musztra
 • codzienna zaprawa poranna

MISJA „ROZRYWKA”

 • w kinie sferycznym 3D zanurzysz się w trójwymiarowej projekcji na specjalnej kopule ogromnych rozmiarów
 • wyruszysz na wyprawę rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka
 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na kosmicznym Poziomie X
 • Talent Show, podczas którego zaprezentujesz swoje umiejętności lub będziesz podziwiać występy innych uczestników
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • plażowanie i kąpiele
 • gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji

DODATKOWO

 • Na początku otrzymasz militarną bluzę polową, a na koniec obozu (uwaga!, nowa tradycja od tego roku), spersonalizowany identyfikator.

Spocznij!

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Ekstra Aktywny

6 niesamowitych atrakcji!
W ramach tego pakietu:  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi  pokonasz segwayem tor w wersji Cool i sprawdzisz swoje umiejętności na wirtualnych dywanach  wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – pojazdem terenowym z napędem 4x4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  zorbing – będziesz przemieszczał się w wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

159 zł
Pakiet Eksta Paintballowy

Paintball na trzy sposoby!
Specjalnie dla fanów paintballu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann (do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank)  odbędziesz paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Wycieczka do Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur
Olsztyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obejmować będzie: Zamek Kapituły Warmińskiej – dziedziniec zamkowy i międzymurze, park Podzamcze z wodospadem, Wysoką Bramę i katedrę oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczkę Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, most na Łynie. Czas na zakup pamiątek.

159 zł
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub pociągiem.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
219 zł
 
Elbląg
219 zł
 
Gdańsk
219 zł
 
Katowice
249 zł
 
Olsztyn
119 zł
 
Warszawa
219 zł
Super Koszulka KULKA 2023

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Camp namiotowy, namioty harcerskie 10-osobowe (po 6–7 osób w namiocie) wyposażone w drewnianą podłogę, łóżka polowe, materace, koce, półki na rzeczy osobiste. Murowany pawilon sanitarny: WC, umywalki, prysznice. Zabierz ze sobą śpiwór i ewentualnie poduszkę „jaśka”.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem przeciwsłoneczny z filtrem, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, śpiwór i ewentualnie małą poduszkę (jaśka), przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.).
Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas wszystkich poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka. Od strony północnej graniczy z malowniczym jeziorem Łęsk o I klasie czystości wód. Najbliższe miejscowości oddalone są o hektary zielonych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w Ośrodku Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Turnus Namioty harcerskie

1

24.06.2023 - 04.07.2023

1 499zł

brak miejsc

2

05.07.2023 - 15.07.2023

1 499zł

brak miejsc

3

16.07.2023 - 26.07.2023

1 499zł

brak miejsc

4

27.07.2023 - 06.08.2023

1 499zł

brak miejsc

5

07.08.2023 - 17.08.2023

1 499zł

brak miejsc

6

18.08.2023 - 28.08.2023

1 499zł

brak miejsc

“Według mnie obóz w Kulce to świetna i zorganizowana impreza, ponieważ pomimo tak długiego pobytu tutaj nie tęskniłam aż tak bardzo za rodziną, gdyż zajęcia zorganizowane są w taki sposób aby nie było dużo czasu wolnego, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Pożywienie to bardzo ważna część do przeżycia, ale w dzisiejszych czasach dużo osób (w tym ja) jest wybrednych. Nie mogę powiedzieć, że jedzenie było złe. Wiem, że każdy znalazł coś dla siebie. Najważniejsza na kolonii jest dobra atmosfera. Nie mogę powiedzieć złego słowa na temat tego ośrodka wypoczynkowego, gdyż instruktorzy oraz wychowawcy (w szczególności p. Paulina B.) byli bardzo mili i wyrozumiali, przez co zajęcia wykonywało się z uśmiechem na twarzy.”

Amelia - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Kadra jest świetnie przygotowana na przyjęcie dzieci w każdym wieku. Panie ze stołówki dbają by nikt nie chodził głodny. Atrakcje jak zawsze były ciekawe i zaplanowane tak by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Atmosfera była bardzo przyjemna, nikt nie miał problemów z nawiązaniem nowych znajomości.”

Magdalena - 18 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Wyjazd oceniam jako udany. Profesjonalne podejście wychowawców (w szczególności Pana Macieja) połączone z odrobiną luzu i wyrozumiałości tworzyło rodzinną atmosferę, w której każdy mógł czuć się bezpiecznie. Atrakcje i elementy fabularyzowane oddawały militarny klimat, na jaki liczyłam rezerwując pobyt.”

Aleksandra - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Zajęcia były bardzo ciekawe i starannie przygotowane. Instruktorzy byli mega mili i bardzo ciekawie opowiadali. Ich wczucie w role było niesamowite. Osoby z grupy były kozackie, można było z nimi pogadać na wiele ciekawych tematów. Osoby z drugiej grupy militarnej były niesamowite. Najlepiej mi się z nimi rozmawiało. Nocny Desant był przeprowadzony epicko. Instruktorzy odwzorowali swoje role perfekcyjnie. Gdyby nieogarnięte osoby bardziej się wczuły byłoby perfekcyjnie.”

Nikola - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Kolonie były bardzo fajne, ale rzeczy w sklepiku były droższe niż rok temu i szkoda, że nie można płacić kartą. Była bardzo fajna atmosfera, fajni instruktorzy i wychowawcy, Pan Tomek i pan Wiktor to najlepsi instruktorzy. Bardzo podobał mi się desant nocny w którym mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym wojsku.”

Jan - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo podobały mi się atrakcje takie jak: park linowy, quady, smocza łódź. Atrakcje te zostaną długo w mojej pamięci, gdyż nigdy wcześniej nie miałam styczności, możliwości z czymś takim. Czymś nowym i niesamowitym dla mnie był desant i cała jego otoczka, czyli zaj. przygotowawcze. Najbardziej spodobał mi się entuzjazm i zaangażowanie wszystkich instruktorów. Każdy z nich starał się za wszelką cenę, aby była dobra zabawa i wspomnienia.”

Angelika - 17 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Uważam, że jedną z najciekawszych atrakcji była awantura o kasę, ponieważ mogłem poczuć się jakbym był w prawdziwym teleturnieju. Yamaha Viking była też jedną z najfajniejszych atrakcji. Podziwiam ludzi, którzy stworzyli tą atrakcję. Ostatnią rzeczą którą podziwiam była dynamiczna strzelnica paintballowa. Szkoda, że tylko były jedna zajęcia.”

Piotr - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Bardzo dobre jedzenie, po prostu nigdy nie wychodziłem z niej głodny, pracownicy stołówki byli uprzejmi i mili. Atmosfera na zajęciach tematycznych pasowała do naszego obozu, pełna profeska. Szacun dla p. Tomasza i Wiktora. Wychowawca (w mojej opinii) był wystarczająco surowy, by utrzymać dyscyplinę, ale nie był "tyranem". Ogólnie pozdro 600.”

Marek - 15 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Pani Paulina B. była bardzo kochaną i odpowiedzialną wychowawczynią, która zapewniła nam wiele miłego czasu i opieki. Na pewno zapamiętam kolonie w bardzo pozytywnym świetle. Zajęcia na Kulce co roku są bardzo przemyślane i dobrze wykonane, przez co mamy możliwość cieszenia się każdą ich chwilą. Instruktorzy wykazali się profesjonalizmem i dobrym poczuciem humoru, dodawało to uroku naszemu pobytowi. Sami również byli bardzo urokliwi.”

Amelia - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo podobało mi się całe zakwaterowanie, w namiotach było ciepło i komfortowo. Nigdy mi się nie nudziło ani nie było zbyt dużo zajęć. Zajęcia były świetnie zorganizowane i zawsze każdy był zainteresowany. Chciałabym docenić panie kucharki za smaczne jedzenie, a w szczególności za naleśniki. Także nasza pani Paulina B. zasługuje na wielkie gratulacje za bycie najlepszą, najmilszą najkochańszą wychowawczynią na świecie. Instruktorzy byli świetni, a w szczególności pan Maks, który idealnie prowadził zajęcia i wyglądał pięknie. Generalnie wszyscy mieli super poczucie humoru i byli mega sympatyczni. 10/10. Ps. Pan Wiktor był mega. Desant był niesamowity i niezapomniane przeżycie. Wszystko było świetnie zagrane, a my dobrze przygotowani. Gromkie brawa dla instruktorów.”

Olivia - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty