Aktywne Wakacje 2022

Przeżyj tego lata prawdziwą przygodę

Aktywne Wakacje to kolonie 2022 dla osób pragnących przeżyć prawdziwą przygodę. Obozy młodzieżowe, na których czekają na Ciebie m.in. zajęcia na nowoczesnym parku linowym, atrakcje wodne, przejażdżka quadem po specjalnie przygotowanym torze, pełne adrenaliny starcie łuczników podczas innowacyjnej i bezpiecznej rozgrywki Archery Challenge. Atrakcyjne gry terenowe i nocne zintegrują Twoją grupę. Baw się również na niezapomnianych ogniskach oraz dyskotekach (w dwóch różnych salach!). Do zobaczenia w Kulce na Mazurach! Organizujemy przejazdy bezpośrednie (Olsztyn i Warszawa) oraz dojazdy antenowe (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Białystok i inne miasta).

ogólne wrażenie

100%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

99%
 

wyżywienie

96%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 2 175 opinii uczestników

Ośrodek Kulka to liczne atrakcje i miejsca programowe. Korzystając z nich przygotowaliśmy dla Ciebie wszechstronny obóz pełen różnorodnych aktywności.

NA ZIEMI

 • quadem renomowanej firmy (japońską yamahą lub amerykańskim polarisem) przejedziesz po specjalnym torze
 • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę na dwuśladowym pojeździe elektrycznym
 • sumo – w stroju japońskiego wojownika stoczysz zabawny pojedynek na specjalnej arenie. Na tym obozie weźmiesz także udział w aktywnych grach terenowych:
 • Błędny Azymut (nauczysz się posługiwać kompasem)
 • Enigma (poznasz sposoby szyfrowania wiadomości)
 • Mazurska Pułapka oraz Bitwa Plemion (gry fabularyzowane)
 • Ranny Lotnik (gra z elementami pierwszej pomocy)
 • Mafia (nocna gra, podczas której spróbujesz odkryć, czy wśród Was nie ma przestępcy).
 • Ponadto ruszysz na leśną ścieżkę edukacyjną, gdzie poznasz rodzaje mazurskich i polskich lasów oraz ich faunę i florę oraz spróbujesz swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych i wystartujesz na olimpiadzie.

W POWIETRZU

 • przejdziesz nowoczesny park linowy
 • będziesz wspinać się na wieżę ze skrzynek, którą samodzielnie zbudujesz
 • eurobungee – wykonasz szalone akrobacje z asekuracją na specjalnych trampolinach
 • Archery Challenge – w specjalnym sprzęcie staniesz do pełnego emocji i bezpiecznego starcia łuczników
 • czeka Cię trening celności z użyciem wiatrówki
 • spróbujesz swoich sił w szkółce cyrkowej (m.in. ucząc się chodzić na szczudłach).

NA WODZIE

 • wyruszysz na wyprawę kajakami po malowniczym jeziorze Łęsk
 • rowerami wodnymi przepłyniesz wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka.
 • Ponadto czekają Cię warsztaty doskonalenia technik pływackich oraz plażowanie i kąpiele.

DODATKOWO

 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na kosmicznym Poziomie X
 • podczas Talent Show zaprezentujesz swoje umiejętności lub będziesz podziwiać występy innych uczestników
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek.
 • Ponadto gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji (m.in. piłka na opak, czyli korfball i passball).

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Aktywny

Tylko w ramach tego pakietu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi. Ponadto wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – bezpiecznie pokonasz pojazdem terenowym z napędem 4x4 (amerykański ranger polaris lub japońska yamaha) najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  przejażdżka terenową wersją segwaya po specjalnie przygotowanym torze  zorbing – przemieszczanie się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa!

159 zł
Pakiet Mega Paintball

Rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann. Do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank. Bonus! Dodatkowo odbędziesz specjalny paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, strzelanie w ciemno, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Przejazdy bezpośrednie

Realizowane są pod opieką konwojenta dedykowanym autokarem lub busem.

 
Olsztyn
89 zł
 
Warszawa
189 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub pociągiem.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
179 zł
 
Bydgoszcz
179 zł
 
Elbląg
179 zł
 
Gdańsk
179 zł
 
Gdynia
189 zł
 
Katowice
199 zł
 
Koszalin
189 zł
 
Kraków
199 zł
 
Poznań
189 zł
 
Szczecin
199 zł
 
Toruń
179 zł
 
Wrocław
199 zł
Super Koszulka KULKA 2022

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie modernizacji zakończonej w 2022 roku.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.). 
Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas dwóch poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin. Ośrodek od strony północnej otoczony jest malowniczym jeziorem rynnowym Łęsk o I klasie czystości wód. Od najbliższych miejscowości dzieli nas kilka hektarów czystych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.
Rodziców i opiekunów przywożących uczestników osobiście pierwszego dnia kolonii zapraszamy do specjalnej strefy programowej, gdzie będzie można obejrzeć i skorzystać z kilku naszych atrakcji, w tym także poznać te najnowsze. Z przyczyn organizacyjnych prosimy o obecność w strefie maksymalnie dwóch osób odwożących dziecko.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w OW Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

25.06.2022 - 05.07.2022

1 897zł

brak miejsc

2

06.07.2022 - 16.07.2022

1 897zł

brak miejsc

3

17.07.2022 - 27.07.2022

1 897zł

brak miejsc

4

28.07.2022 - 07.08.2022

1 897zł

brak miejsc

5

08.08.2022 - 18.08.2022

Program nierealizowany w tym terminie

6

19.08.2022 - 29.08.2022

1 897zł

brak miejsc

“Na Kulce bardzo smakuje mi jedzenie, są super atrakcje. Pobudki były dla mnie zbyt wcześnie, mogły być na przykład o godzinie 7. Łóżka były bardzo wygodne a łazienka ładna i funkcjonalna. Instruktorzy są bardzo mili, a opiekunowie troskliwi i mili. Pani Ania jest super!”

Michalina - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Bardzo podobał mi się park linowy, fajne było również to że można było wchodzić wiele razy. Fajne było plażowanie i inne atrakcje wodne takie jak: kajaki, rowerki wodne, smocza łódź itd. Bardzo podobała mi się również podróż pociągiem i autokarem, fajni opiekunowie oraz mili rówieśnicy.”

Lena - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Pobyt w ośrodku "Kulka" był moją pierwszą kolonią, wrażenia niezastąpione, bardzo ciekawe atrakcje. Najbardziej podobał mi się park linowy, ściana wspinaczkowa. Instruktorzy dobrze wytłumaczyli jak zakłada się sprzęt. Śniadania, obiady i kolacje były bardzo dobre i smaczne.”

Jakub - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Atrakcje były bardzo kreatywne i mogłem spróbować czegoś czego nigdy nie robiłem w życiu. A poza tym instruktorzy jak i wychowawcy są bardzo mili. Jedzenie było smaczne a zwłaszcza śniadania i kolacje, ponieważ każdy mógł spróbować czego chciał. Pokoje były duże i wygodne, ale trochę twarde materace.”

Jakub - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Kiedy przyjechałem tu pierwszy raz to myślałem, że będzie nudno. Ale gdy zobaczyłem ośrodek to tak się ucieszyłem. Było super jak i w tym roku. Dobre jedzenie, pełno atrakcji i fajne pakiety. Wychowawca pani Julia była super. Tak jak inni instruktorzy. Poznałem wiele przyjaciół. Po prostu super, mam nadzieję że tu przyjadę.”

Bartosz - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Wychowawczyni bardzo miła, najbardziej podobały mi się zajęcia strzelania z łuku. Na ośrodku jest bardzo dużo atrakcji, które bardzo mi się podobały. Jedzenie bardzo dobre, ale panie kucharki trochę niemiłe. Jest bardzo duży wybór jedzenia, co jest bardzo fajne. Wszystko fajnie zorganizowane. Bardzo mi się tu podobało.”

Lena - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Podobało mi się szczególnie eurobungee z Panią Natalią, kajaki 2-osobowe, segway był najlepszy. Nie podobała mi się grupa ponieważ jest straszny rozstrzał wiekowy. Miałem bardzo przyjemną wychowawczynię. Jedzenie na kolonii oceniam dobrze bo były nie smaczne zupy ale parówki z twarogiem albo naleśniki były przepyszne.”

Bartosz - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Moja opinia jest dobra, bardzo fajnie, wszyscy są mili, nasz wychowawca jest bardzo miły i dobry. Przeżyłem tutaj niesamowity czas i zabawę. Wszystko mi się podobało: ścianka, park linowy, kajaki, plażowanie. Lubię bardzo panią kierownik, jest miła i wyrozumiała, przybija nam żółwiki.”

Kacper - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Nie nudziłem się w ogóle bo było bardzo dużo zajęć. Pani Ewa (dyrektorka) jest bardzo miła i pani Hania (moja wychowawczyni) też bardzo miła. Jedzenie super, bo zawsze było coś pysznego. Pawilony fajne, wygodne łóżka i dużo miejsca na ubrania. I pod łóżkami dużo miejsca na walizkę. Fajna muzyka w Cool Club i pyszne jedzenie z Cool Baru i pani Oliwia (sprzedawczyni z Cool Baru). Ogólnie fajna kolonia, za rok przyjadę ponownie.”

Aleksander - 10 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Najlepszym wychowawcą moim zdaniem była Pani Joanna K. Najlepszym deserem były naleśniki z polewą toffe. Moim zdaniem warto przyjechać na tą kolonię dlatego, bo można uczestniczyć w super zajęciach i są mili wychowawcy i instruktorzy.”

Antoni - 10 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

złe

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty