Kulka Open 2022

Przeżyj te wakacje w swoim stylu!

Kulka Open to obozy młodzieżowe 2022 w Ośrodku Wypoczynkowym Kulka pełne swobody działania. Uczestnicy biorą udział w ustalaniu części planu dnia. Czeka na Ciebie wiele atrakcji, m.in. wyprawa rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka, nauka strzelania z łuku zakończona zawodami, przejażdżka terenowymi quadami i rangerem, strzelnica paintballowa połączona z rozgrywką paintballową na polu oraz wiele innych atrakcji do wyboru. Obóz zapewnia zajęcia realizowane w wyjątkowy, innowacyjny sposób. Organizujemy przejazdy bezpośrednie (Olsztyn i Warszawa) oraz dojazdy antenowe (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Białystok i inne miasta). Kolonie na Mazurach 2022 czekają!

ogólne wrażenie

98%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

97%
 

wyżywienie

81%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 267 opinii uczestników

STREFA GWARANTOWANEJ ZABAWY

Tylko na tym obozie zajęcia realizowane są w wyjątkowy, innowacyjny sposób (część z nich odbędzie się na naszym specjalnym terenie, czyli poligonie):

 • CZAS ADRENALINY: quady – czeka Cię przejazd z dreszczykiem emocji po trudnym terenie oraz ranger – bezpiecznie pokonasz pojazdem terenowym z napędem 4x4 (amerykański ranger polaris lub japońska yamaha) najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia
 • CZAS PRZYGODY: odbędziesz wyprawę rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka
 • CZAS SNAJPERÓW: rozegrasz paintballową fabularyzowaną grę taktyczną z użyciem markerów marki Tippmann (do wyboru wiele wyjątkowych scenariuszy, 150 kulek) poprzedzoną paintballowym treningiem snajperskim (stanowisko strzeleckie, cztery tarcze)
 • CZAS STRZELCÓW: przejdziesz trening celności z użyciem wiatrówki i weźmiesz udział w zawodach z wykorzystaniem zaawansowanej technologicznie wiatrówki PCP
 • CZAS ŁUCZNIKÓW: Archery Challenge – staniesz do pełnego emocji i bezpiecznego starcia łuczników poprzedzonego nauką strzelania z łuku na specjalnie przygotowanym stanowisku łuczniczym
 • CZAS ODKRYWCÓW: popłyniesz na trzygodzinną wyprawę kajakami po jeziorze Łęsk
 • CZAS INTEGRACJI: czeka Cię rozszerzony pakiet gier i zabaw integracyjnych
 • CZAS ARTYSTÓW: przygotujesz swoją pamiątkową bransoletkę.

STREFA WYBORU

dziesięć zajęć do wyboru! Każdego dnia wspólnie z grupą wybierzesz zajęcia do realizacji z wielu najlepszych propozycji:

 • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę na dwuśladowym pojeździe elektrycznym
 • kosmiczny żyroskop – zabawa na symulatorze wrażeń panujących podczas lotu
 • przejdziesz nowoczesny park linowy
 • wejdziesz na ściankę wspinaczkową (8,6 m) z czterema drogami o różnych poziomach trudności
 • skrzynki – będziesz wspinać się na wieżę, którą samodzielnie zbudujesz
 • w stroju japońskiego wojownika sumo stoczysz pojedynek na specjalnej arenie
 • gladiatorzy – starając się utrzymać równowagę, będziesz próbować strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
 • waterball – spróbujesz utrzymać równowagę w kuli dryfującej po wodzie
 • piłka na opak
 • zagrasz w piłkę w wodzie, czyli waterpolo
 • przeprawisz się samodzielnie zbudowaną tratwą
 • mega gry (twister, scrabble, jenga, bierki)
 • Gry Świata
 • podczas karaoke sprawdzisz, że śpiewać każdy może
 • wspólnie z grupą stworzysz flagę obozu
 • poznasz podstawy survivalu
 • zdobienie techniką decoupage’u

oraz gry terenowe:

 • Kulkowe Podchody
 • Tajna Misja z GPS-em
 • Błędny Azymut z nauką posługiwania się kompasem
 • Mazurska Pułapka
 • Enigma
 • Mafia.

STREFA RELAKSU

 • plażowanie i kąpiele
 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na kosmicznym Poziomie X
 • podczas Talent Show zaprezentujesz swoje umiejętności lub będziesz podziwiać występy innych uczestników
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • gry i zabawy, konkursy.

 

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Aktywny

Tylko w ramach tego pakietu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi. Ponadto wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – bezpiecznie pokonasz pojazdem terenowym z napędem 4x4 (amerykański ranger polaris lub japońska yamaha) najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  przejażdżka terenową wersją segwaya po specjalnie przygotowanym torze  zorbing – przemieszczanie się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa!

159 zł
Pakiet Mega Paintball

Rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann. Do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank. Bonus! Dodatkowo odbędziesz specjalny paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, strzelanie w ciemno, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Przejazdy bezpośrednie

Realizowane są pod opieką konwojenta dedykowanym autokarem lub busem.

 
Olsztyn
89 zł
 
Warszawa
189 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub pociągiem.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
179 zł
 
Bydgoszcz
179 zł
 
Elbląg
179 zł
 
Gdańsk
179 zł
 
Gdynia
189 zł
 
Katowice
199 zł
 
Koszalin
189 zł
 
Kraków
199 zł
 
Poznań
189 zł
 
Szczecin
199 zł
 
Toruń
179 zł
 
Wrocław
199 zł
Super Koszulka KULKA 2022

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie modernizacji zakończonej w 2022 roku.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, suchy prowiant na drogę dojazdową. Dla obozów pod namiotami – śpiwór i ewentualnie poduszkę „jaśka”.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas dwóch poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin. Ośrodek od strony północnej otoczony jest malowniczym jeziorem rynnowym Łęsk o I klasie czystości wód. Od najbliższych miejscowości dzieli nas kilka hektarów czystych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.
Rodziców i opiekunów przywożących uczestników osobiście pierwszego dnia kolonii zapraszamy do specjalnej strefy programowej, gdzie będzie można obejrzeć i skorzystać z kilku naszych atrakcji, w tym także poznać te najnowsze. Z przyczyn organizacyjnych prosimy o obecność w strefie maksymalnie dwóch osób odwożących dziecko.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w OW Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

25.06.2022 - 05.07.2022

1 997zł

brak miejsc

2

06.07.2022 - 16.07.2022

1 997zł

brak miejsc

3

17.07.2022 - 27.07.2022

1 997zł

brak miejsc

4

28.07.2022 - 07.08.2022

1 997zł

brak miejsc

5

08.08.2022 - 18.08.2022

1 997zł

brak miejsc

6

19.08.2022 - 29.08.2022

Program nierealizowany w tym terminie

“Według mnie kolonie są bardzo dobrze zorganizowane. Wracam tu co roku. Bardzo pozytywni instruktorzy (szczególnie Pan Gabriel S. i Kornel K.). Dzięki nim zajęcia były ciekawe. Przytulne pokoje. Mały minus - brak słuchawki w kabinie prysznicowej.”

Małgorzata - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moim zdaniem kolonia była świetna pod względem miejsca i atrakcji jakie się tutaj znajdowały. Nie podobało mi się to, że gdy byliśmy w pokojach nie mogliśmy otworzyć okna na oścież pomimo tego że temperatura na zewnątrz była wysoka. Pod koniec chciałbym podziękować za taką super wychowawczynię - Panią Agatę G.”

Aleksander - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Pani Laura to bardzo odpowiedzialna, zabawna, pomocna i szybko rozwiązująca problem wychowawczyni. Można na nią liczyć (1000/10). Towarzystwo w pokoju bardzo interesujące i czasem problematyczne w czystości, 2 osoby z pokoju narzekały na inną, że nie sprząta mimo iż sprzątały mniej od tej osoby. Jedzenie bardzo dobre, lecz sklepik powinien być lepiej wyposażony w sensie owoce i bardziej zwiększony wybór.”

Alicja - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moim zdaniem obóz jest świetnie zorganizowany i posiada wiele interesujących atrakcji. Podawane jedzenie tutaj jest naprawdę pyszne i świetnie, że jest również opcja wyboru czegoś innego z wegańskiej karty. Instruktorzy są mili i umieją dobrze wytłumaczyć.”

Dominika - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moim zdaniem kolonia ta była idealnym wyborem, ponieważ nie mieliśmy bardzo dużo zajęć, ale się nie nudziliśmy. Pokoje są bardzo przytulne i miło spędza się w nich czas. Wszystkie zajęcia są bardzo fajne i dobrze się bawiliśmy.”

Lena - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Instruktorzy i wychowawcy są super, sprzęt też super, kolejna rzecz którą muszę pochwalić to wytrwałość tych ludzi, są świetni, zawsze pomogą. Jedzenie jest świetne zwłaszcza naleśniki, obiady też są dobre, najlepsze jest to, że można poprosić o jedzenie bez jakiejś jego części. Coolbar także jest mega, atmosfera która tam jest niesamowita jak na kolonie jest ogromny wybór produktów.”

Aleksander - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Uważam, że kolonie jako całokształt były fajne. Ogromnym plusem byli wszyscy instruktorzy oraz wychowawcy, którzy byli przemili i pomocni. Uważam również, że większość obiadów było naprawdę pysznych. Rzeczą która nie do końca mi się podobała to było przez dłuższy czas brak piłek do siatkówki oraz czasami brak mioteł. Pomimo tych minusów, które nie zawsze można było ogarnąć uważam, że wszystko było dobrze zorganizowane.”

Maja - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Miejsce pobytu jest zadbane. Warunki są super. Ogółem jest bardzo przyjemnie. Ciągle są zajęcia, jest to dobre, ponieważ często nie mogłam oderwać się od telefonu. Teraz nie mam na to czasu. Zajęcia pomagają mojemu rozwojowi. Jedyna rzecz, którą bym zmieniła to poszewki na kołdry (najlepiej z guzikami na końcach).”

Amelia - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo dobre jedzenie, ponadto możliwość wyboru nawet podczas obiadu. Zajęcia prowadzone są przez charyzmatycznych i wykwalifikowanych instruktorów, przez co na zajęciach czułam się bezpiecznie i komfortowo. Mogłoby być mniej zajęć z wychowawcą.”

Anna - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Pobyt mi się bardzo podobał poznałam dużo nowych wspaniałych znajomych z którymi mam nadzieję, że spotkam się jeszcze w przyszłym roku. Jedzenie mi smakowało bardzo, miło ze strony organizatorów że dali również niesłodzoną herbatę bo często zdarzało im się przesłodzić. Moja pani wychowawczyni była bardzo miła i uprzejma, cieszę się że właśnie na nią trafiłam.”

Iga - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

 

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty