Kulka Open 2024

Przeżyj te wakacje w swoim stylu!

od2 369 zł

Kulka Open to obozy młodzieżowe 2024 w Ośrodku Kulka pełne swobody działania. Uczestnicy biorą udział w ustalaniu części planu dnia. Czeka na Ciebie wiele atrakcji, m.in. wyprawa rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka, nauka strzelania z łuku zakończona zawodami, przejażdżka terenowymi quadami i rangerem, strzelnica paintballowa połączona z rozgrywką paintballową na polu oraz wiele innych atrakcji do wyboru. Obóz zapewnia zajęcia realizowane w wyjątkowy, innowacyjny sposób. Widzimy się już niebawem! Organizujemy przejazdy antenowe (Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Białystok, Katowice).

ogólne wrażenie

98%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

97%
 

wyżywienie

82%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 440 opinii uczestników

STREFA GWARANTOWANEJ ZABAWY

Właśnie na tym obozie zajęcia realizowane są w wyjątkowy, innowacyjny sposób (część z nich na naszym specjalnym terenie, czyli poligonie):

  • CZAS ADRENALINY: quadem pokonasz trudny teren a pojazdem terenowym ranger z napędem 4x4 przejedziesz przez najtrudniejsze przeszkody
  • CZAS SNAJPERÓW: paintball – gry taktyczne z użyciem broni barwiącej (150 kulek), paintballowy trening snajperski na stanowisku strzeleckim, trening celności z użyciem wiatrówki i zawody z wykorzystaniem zaawansowanej technologicznie wiatrówki PCP
  • CZAS PRZYGODY: wyprawa rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka
  • CZAS ODKRYWCÓW: trzygodzinna wyprawa kajakami po jeziorze Łęsk
  • CZAS ŁUCZNIKÓW: poznasz budowę łuku i sprawdzisz swoją celność a korzystając ze zdobytych umiejętności, staniesz do Archery Challenge, czyli pełnego emocji i bezpiecznego starcia łuczników
  • CZAS INTEGRACJI: specjalnie przygotowane konkurencje i zabawy integracyjne
  • CZAS ARTYSTÓW: wykonasz własną przypinkę, stworzysz dzieło metodą quillingu i przygotujesz swoją pamiątkową bransoletkę
  • CZAS GIER: Ranny Lotnik – gra fabularna z elementami pierwszej pomocy
  • CZAS ZAGADEK: Kulkowa Akademia Wiedzy – wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania
  • CZAS ROZRYWKI: plaża party, czyli wyjątkowa impreza nad jeziorem z kolorowymi proszkami holi
  • CZAS NA ORBICIE: podczas seansu w kinie sferycznym 3D zanurzysz się w trójwymiarowej projekcji na kopule ogromnych rozmiarów.

STREFA WYBORU

dziesięć zajęć do wyboru! Wspólnie z grupą wybierzesz zajęcia z naszych propozycji:

  • kosmiczny żyroskop, czyli symulator wrażeń startu do gwiezdnego lotu
  • ścianka wspinaczkowa (8,6 m) z czterema drogami o różnych poziomach trudności
  • park linowy z najbezpieczniejszym systemem asekuracji ciągłej
  • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę
  • w przebraniu zawodnika sumo stoczysz pojedynek na arenie
  • gladiatorzy – spróbujesz strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
  • będziesz wspinać się na wieżę ze skrzynek, którą zbudujesz z zespołem
  • mega gry (twister, scrabble, jenga lub bierki)
  • szkółka cyrkowa (m.in. szczudła i dziwny rower)
  • podstawy survivalu
  • Błędny Azymut – gra fabularna z kompasem
  • spacer leśną ścieżką edukacyjną
  • świetliki poprowadzą Cię nocną trasą, na której wykonasz zadania z naukową fabułą
  • dance! dance! dance! – nauka tańców nowoczesnych
  • ratownik zapozna Cię z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy
  • rozgrywki na wirtualnych dywanach

STREFA RELAKSU

  • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
  • odlotowa impreza na kosmicznym Poziomie X
  • plażowanie i kąpiele
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek
  • Talent Show
  • gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Ekstra Aktywny

6 niesamowitych atrakcji!
W ramach tego pakietu:  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi  pokonasz segwayem tor w wersji Cool i sprawdzisz swoje umiejętności na wirtualnych dywanach  wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – pojazdem terenowym z napędem 4x4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  zorbing – będziesz przemieszczał się w wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

159 zł
Pakiet Ekstra Paintballowy

Paintball na trzy sposoby!
Specjalnie dla fanów paintballu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann (do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank)  odbędziesz paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Wycieczka do Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur
Olsztyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obejmować będzie: Zamek Kapituły Warmińskiej – dziedziniec zamkowy i międzymurze, park Podzamcze z wodospadem, Wysoką Bramę i katedrę oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczkę Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, most na Łynie. Czas na zakup pamiątek.

159 zł
Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Bezpieczeństwa Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

• Przejazd autokarem, busem lub pociągiem pod opieką konwojenta. • Liczba miejsc w transporcie ograniczona, zalecamy wybór miejsca wyjazdu podczas rezerwacji, późniejsze zmiany możliwe przy dostępności miejsc. • W razie braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty (do 50 zł) przy transporcie realizowanym częściowo PKP (Gdańsk, Białystok i Katowice).

 
Białystok
239 zł
 
Gdańsk
239 zł
 
Katowice
269 zł
 
Olsztyn
139 zł
 
Warszawa
239 zł
Super Koszulka KULKA 2024

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie niedawno zakończonej modernizacji.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca i grupy są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, suchy prowiant na drogę dojazdową. Dla obozów pod namiotami – śpiwór i ewentualnie poduszkę „jaśka”.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas wszystkich poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka. Od strony północnej graniczy z malowniczym jeziorem Łęsk o I klasie czystości wód. Najbliższe miejscowości oddalone są o hektary zielonych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga uprzednio dostarczonego pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w Ośrodku Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która wspólnie z wychowawcą dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie kwalifikacyjnej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca zakwaterowania oraz miejsca w grupach są już przydzielone.

 

Turnus Pokoje z łazienkami

1

22.06.2024 - 02.07.2024

Program nierealizowany w tym terminie

2

03.07.2024 - 13.07.2024

Program nierealizowany w tym terminie

3

14.07.2024 - 24.07.2024

Program nierealizowany w tym terminie

4

25.07.2024 - 04.08.2024

Program nierealizowany w tym terminie

5

05.08.2024 - 15.08.2024

6

16.08.2024 - 26.08.2024

2 369zł

brak miejsc

“Instruktorzy byli mili i fajni, zwłaszcza pan Korneliusz i pan Szymon. Atrakcje były bardzo fajne. Poznałam bardzo dużo znajomych.”

Nikola - 14 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Pani Aleksandra była świetną wychowawczynią. Instruktorzy byli bardzo mili, a szczególnie Pan Gabryś. Najlepszymi atrakcjami były: wieża ze skrzynek, kajaki, dyskoteka.”

Nadia - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Instruktorzy byli bardzo mili szczególnie pani Kaja. W porównaniu do innych kolonii jedzenie było dużo lepsze. Najlepszą atrakcją na Kulce był paintball.”

Julia - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Instruktorzy byli mili, szczególnie pan Gabriel. Najlepszymi atrakcjami były kajaki, paintball i park linowy. Jedzenie jest smaczne.”

Laura - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Na kolonii poznałem bardzo dużo fajnych kolegów. Bardzo mili instruktorzy. Najlepszym instruktorem według mnie był pan Szymon. Pani kierownik była bardzo miła i wyrozumiała.”

Łukasz - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

złe

wyżywienie

bardzo dobre

“Wychowawca bardzo miły, pomocny. Instruktorzy dbają o nasze bezpieczeństwo podczas różnych atrakcji. Najlepsze zajęcia, które wspominam najlepiej to park linowy oraz skrzynki.”

Agata - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Pomocni instruktorzy i wychowawcy, bardzo mili. Smaczne jedzenie, duża różnorodność. Ciekawe atrakcje, zapewnione bezpieczeństwo podczas zajęć.”

Gabriela - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Moją ulubioną atrakcją był paintball. Instruktorzy byli zabawni i mili. Jedzenie było smaczne a pokoje przyjemne do "mieszkania".”

Pola - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo miła wychowawczyni Pani Zuzia. Sympatyczni instruktorzy (wszyscy, z którymi miałam zajęcia). Bardzo dobre jedzenie.”

Zuzanna - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Instruktorzy i opiekunowie mają dobre podejście do młodzieży i są sympatyczni, bez wyjątków. Cały pobyt czułam się bezpiecznie, wszystko było dobrze zorganizowane. Atrakcje są ciekawe i różnorodne, każdy znajdzie coś co mu się spodoba.”

Izabela - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

 

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty