Summer Challenge 2022

 • premium

Podejmij wakacyjne wyzwanie Kulki

Summer Challenge to obóz zawierający wszystkie główne aktywne atrakcje ośrodka Kulka. Każdego dnia sprawdzisz się w różnych zajęciach. W Rider Challenge doświadczysz przyjemności, jaką daje terenowa jazda takimi pojazdami, jak quady i ranger z napędem na cztery koła. W ramach Water Challenge sprawdzisz swoje umiejętności na wodzie, m.in. podczas wypraw po jeziorze dwoma różnymi rodzajami kajaków. Odkryjesz nasze kino sferyczne 3D, to będzie dla Ciebie Fun Challenge. To tylko niektóre z atrakcji, które oferują kolonie w Kulce. Sprawdź czy podołasz wszystkim! Organizujemy przejazdy bezpośrednie (Olsztyn i Warszawa) oraz dojazdy antenowe (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Białystok i inne miasta).

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

98%
 

wyżywienie

96%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 1 982 opinii uczestników

Program realizowany w standardzie Premium, charakteryzującym się najlepszym wyborem atrakcji.

RIDER CHALLENGE

 • ranger – bezpiecznie pokonasz pojazdem terenowym z napędem 4x4 (amerykański ranger polaris lub japońska yamaha) najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia
 • quadem yamaha lub polaris przejedziesz po trudnym terenie
 • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę na dwuśladowym pojeździe elektrycznym.

WATER CHALLENGE

 • wyrusz w starożytny rejs smoczą łodzią
 • popłyniesz kajakami po jeziorze Łęsk
 • weźmiesz też udział w miniregatach nowoczesnych kajaków bezburtowych sit on top
 • odbędziesz wyprawę rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka
 • waterball – spróbujesz utrzymać równowagę w kuli dryfującej po wodzie.
 • Ponadto zagrasz w piłkę w wodzie, czyli waterpolo.

HEROES CHALLENGE

 • przejdziesz nowoczesny park linowy
 • wejdziesz na ściankę wspinaczkową (8,6 m) z czterema drogami o różnych poziomach trudności
 • zabawa na kosmicznym żyroskopie, czyli symulatorze wrażeń panujących podczas lotów na orbitę
 • skrzynki – będziesz wspinać się na wieżę, którą samodzielnie zbudujesz
 • eurobungee – wykonasz szalone akrobacje z asekuracją na specjalnych trampolinach
 • zorba – będziesz przemieszczał się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli.

SNIPER CHALLENGE

 • przejdziesz trening celności z użyciem wiatrówki
 • będziesz rozwijać swoje umiejętności strzeleckie podczas zajęć łuczniczych
 • korzystając ze zdobytych umiejętności, staniesz do pełnego emocji i bezpiecznego starcia łuczników, czyli Archery Challenge.

FUN CHALLENGE

 • leżąc wygodnie pod kopułą sferycznego kina 3D weźmiesz udział w odlotowym seansie
 • czekają Cię niesamowite rozgrywki na wirtualnym dywanie
 • w stroju japońskiego wojownika sumo stoczysz pojedynek na specjalnej arenie
 • gladiatorzy – starając się utrzymać równowagę, będziesz próbować strącić przeciwnika z podestu za pomocą gąbkowej lancy.
 • Zajrzysz także do szkółki cyrkowej (m.in. szczudła, dziwny rower) oraz podczas karaoke przekonasz się, że śpiewać każdy może.

DODATKOWO

 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza taneczna na kosmicznym Poziomie X
 • podczas Talent Show zaprezentujesz swoje umiejętności lub będziesz podziwiać występy innych uczestników
 • plażowanie i kąpiele
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji (np. gry terenowe z nauką posługiwania się kompasem i mapą, piłka na opak, czyli korfball i passball).

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Aktywny

Tylko w ramach tego pakietu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi. Ponadto wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – bezpiecznie pokonasz pojazdem terenowym z napędem 4x4 (amerykański ranger polaris lub japońska yamaha) najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  przejażdżka terenową wersją segwaya po specjalnie przygotowanym torze  zorbing – przemieszczanie się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa!

159 zł
Pakiet Mega Paintball

Rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann. Do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank. Bonus! Dodatkowo odbędziesz specjalny paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, strzelanie w ciemno, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Przejazdy bezpośrednie

Realizowane są pod opieką konwojenta dedykowanym autokarem lub busem.

 
Olsztyn
89 zł
 
Warszawa
189 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub pociągiem.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
179 zł
 
Bydgoszcz
179 zł
 
Elbląg
179 zł
 
Gdańsk
179 zł
 
Gdynia
189 zł
 
Katowice
199 zł
 
Koszalin
189 zł
 
Kraków
199 zł
 
Poznań
189 zł
 
Szczecin
199 zł
 
Toruń
179 zł
 
Wrocław
199 zł
Super Koszulka KULKA 2022

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie modernizacji zakończonej w 2022 roku.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.). 
Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas dwóch poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin. Ośrodek od strony północnej otoczony jest malowniczym jeziorem rynnowym Łęsk o I klasie czystości wód. Od najbliższych miejscowości dzieli nas kilka hektarów czystych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.
Rodziców i opiekunów przywożących uczestników osobiście pierwszego dnia kolonii zapraszamy do specjalnej strefy programowej, gdzie będzie można obejrzeć i skorzystać z kilku naszych atrakcji, w tym także poznać te najnowsze. Z przyczyn organizacyjnych prosimy o obecność w strefie maksymalnie dwóch osób odwożących dziecko.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w OW Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

25.06.2022 - 05.07.2022

2 097zł

brak miejsc

2

06.07.2022 - 16.07.2022

2 097zł

brak miejsc

3

17.07.2022 - 27.07.2022

2 097zł

brak miejsc

4

28.07.2022 - 07.08.2022

2 097zł

brak miejsc

5

08.08.2022 - 18.08.2022

2 097zł

brak miejsc

6

19.08.2022 - 29.08.2022

2 097zł

brak miejsc

“Wyjazd bardzo mi się podobał, większość zajęć była super, ale zdarzyły się takie mniej lubiane np. eurobungee, rowery wodne czy smocza łódź. Z wielką chęcią powtórzyłabym "Baloniadę", "Archery" lub 'kajaki turystyczne". Myślę, że cisza nocna powinna następować trochę później, ponieważ zajęcia trwają bardzo często do 21.45, zaś cisza nocna rozpoczyna się o 22.00 i przez to nie możemy się integrować z naszą grupą po skończonych zajęciach. Uważam, że grupa jest świetnie dobrana i mega zgrana, z pewnością odjadę z tego miejsca z masą wspaniałych wspomnień oraz z nowymi znajomościami.”

Julia - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moimi ulubionymi atrakcjami były przejazd vikingiem i ścianka wspinaczkowa. Te atrakcje były bardzo ekscytujące. Wszystkie atrakcje były bardzo ciekawe i fajne. Osoby w grupie były bardzo fajne. Z koleżankami w pokoju spędziłam dużo dobrych chwil. Wszyscy byli dla mnie mili. Nasza wychowawczyni była miła. Instruktorzy dobrze wszystko tłumaczyli. Z każdym instruktorem/wychowawcą można było porozmawiać o wszystkim.”

Amelia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo podobały mi się kolonie, mimo to że czasem popłynęła łezka. Obiady, śniadania i kolacje: wszystko wspaniale smakowało. Kulki nie umiem ocenić nawet za pomocą 1 000 000 słów: wychowawcy i instruktorzy są bardzo mili, zawsze potrafią pomóc i są bardzo doświadczeni. Pakiety są warte swojej ceny, no może są warte więcej... na pewno są! Sprzęt się nie psuje i jest we wspaniałej jakości. Oceniam 10/10.”

Marta - 10 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Jestem tutaj pierwszy raz i bardzo mi się podobało, ponieważ nie miałem pojęcia, że ten ośrodek jest tak rozbudowany. Moim zdaniem wszyscy wychowawcy, instruktorzy itd. są świetni i mili. Dla mnie najlepsza atrakcja to był park linowy, ponieważ kocham się wspinać i przechodzić przez przeszkody, nawet obóz wybierałem pod park linowy.”

Szymon - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Zajęcia prowadzili bardzo fajni instruktorzy, m.in. pan Maks, pan Krzychu ratownik oraz pani Weronika była najlepszym wychowawcą. Jedzenie było bardzo dobrze i starannie przygotowane, a posiłki były dobre i smakowały mi codziennie. Pokoje mieszkalne są dobrze i porządnie sprzątane codziennie, dzięki czemu można komfortowo i wygodnie w nich żyć.”

Damian - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Jedzenie było bardzo dobre, w szczególności obiady. Najlepszym z wszystkich pakietów jest paintball. Można się bardzo dobrze bawić z przyjaciółmi i doznać ciekawych doświadczeń. Nigdy wcześniej nie strzelałam z markerów i mimo strzelnicy jeszcze fajniej jest na polu paintballowym. Jednym z najlepszych sportów wodnych są dwuosobowe kajaki.”

Nikola - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Instruktorzy jak i wychowawcy są świetni! Bardzo dobrze wykonują swoją pracę, są opiekuńczy i mają świetne poczucie humoru. Ośrodek jest zrobiony tak, że czuję się tutaj jak w domu. Super atmosfera, zawsze się coś dzieje i łatwo zawiązuje się przyjaźnie nawet na całe życie. W pościeli przydałyby się guziki!”

Jagoda - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Instruktorzy jak i wychowawcy bardzo pomocni, przyjaźni. Zajęcia były interesujące, świetnie się bawiłam. Jedzenie na stołówce było dobre, świeże. Dzięki szwedzkiemu stołowi jest sporo do wyboru. Ludzie, których tu poznałam to najlepsze osoby pod słońcem. Pomocni, warci zaufania, zabawni. Wszystko było i nadal jest idealnie prowadzone, a te osoby tworzą ten obóz jeszcze lepszy.”

Karolina - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Atmosfera bardzo przyjazna, pełno miłych wychowawców i instruktorów (najlepsza wych. - pani Sandra, a instruktorka - pani Kamila). Jedzenie jest w porządku. Bardzo fajnie, że na śniadaniach można dostać owoce. Zakwaterowanie świetne, ale według mnie brakuje guzików w pościeli oraz nieco lepszego wyposażenia łazienki.”

Alicja - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Jedzenie było bardzo smaczne. Najsmaczniejszy był kotlet schabowy. Cały obóz jest świetny, projekt całego obozu jest bardzo ciekawy. Kolonia Kulka (Summer Challenge) jest bardzo ciekawa i rozwijająca. Wychowawca - nauczyciele byli bardzo mili. Jedyny minus jest taki, że brakuje tutaj mopa do mycia podłogi. Polecam dla innych.”

Filip - 11 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty