Summer Challenge 2023

 • premium

Podejmij wakacyjne wyzwanie Kulki

Summer Challenge to obóz 2023 zawierający wszystkie główne aktywne atrakcje ośrodka Kulka. Każdego dnia sprawdzisz się w różnych zajęciach. W Rider Challenge doświadczysz przyjemności, jaką daje terenowa jazda takimi pojazdami, jak quady i ranger z napędem na cztery koła. W ramach Water Challenge sprawdzisz swoje umiejętności na wodzie, m.in. podczas wypraw po jeziorze dwoma różnymi rodzajami kajaków. Odkryjesz nasze kino sferyczne 3D, to będzie dla Ciebie Space Challenge. To tylko niektóre z atrakcji, które oferują kolonie 2023 w Kulce. Sprawdź czy podołasz wszystkim! Organizujemy przejazdy antenowe (Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Elbląg, Białystok, Katowice).

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

98%
 

wyżywienie

96%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 2 394 opinii uczestników

Program realizowany w standardzie Premium, charakteryzującym się najlepszym wyborem atrakcji.

RIDER CHALLENGE

 • quadem legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz trudny teren w specjalnej wydzielonej strefie
 • pojazdem terenowym ranger z napędem 4x4 Polaris bezpiecznie przejedziesz przez najtrudniejsze przeszkody w wydzielonej strefie
 • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę na dwuśladowym pojeździe elektrycznym

WATER CHALLENGE

 • wyruszysz w rejs starodawną smoczą łodzią
 • wyruszysz na wyprawę rowerami wodnymi wzdłuż rezerwatu przyrody Kulka
 • waterball – spróbujesz utrzymać równowagę w kuli umieszczonej na wodzie
 • popłyniesz kajakiem turystycznym po malowniczym jeziorze Łęsk
 • weźmiesz też udział w miniregatach nowoczesnych kajaków bezburtowych sit on top
 • zagrasz w waterpolo, czyli piłkę w wodzie

HEROES CHALLENGE

 • wejdziesz na ściankę wspinaczkową (8,6 m) z czterema drogami o różnych poziomach trudności
 • przejdziesz nowoczesny park linowy
 • wykonasz szalone akrobacje z asekuracją na trampolinach eurobungee
 • będziesz wspinać się na wieżę ze skrzynek, którą samodzielnie zbudujesz
 • zorba – będziesz przemieszczać się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli
 • poznasz podstawy survivalu i jego rodzaje, dowiesz się do czego służy puszka survivalowca i jak ją zrobić, zbudujesz prowizoryczne schronienie
 • Mafia – podczas nocnej gry terenowej spróbujesz odkryć, czy wśród Was nie ma przestępcy

SNIPER CHALLENGE

 • czeka Cię szkolenie i trening celności z użyciem wiatrówki
 • poznasz budowę łuku i sprawdzisz swoją celność
 • korzystając ze zdobytych umiejętności, staniesz do Archery Challenge, czyli pełnego emocji i bezpiecznego starcia łuczników

FUN CHALLENGE

 • w przebraniu zawodnika sumo stoczysz pojedynek na specjalnej arenie
 • gladiatorzy – spróbujesz strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
 • spróbujesz swoich sił w szkółce cyrkowej (m.in. szczudła i dziwny rower)
 • Akcja Integracja, czyli szalona zabawa z wielonartami, wielospodniami i przeciąganiem liny
 • piłka na opak, czyli korfball i passball
 • Awantura o Wiedzę – wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania
 • gra terenowa Enigma – poznasz sposoby szyfrowania wiadomości
 • Błędny Azymut – gra terenowa, podczas której nauczysz się posługiwać kompasem

SPACE CHALLENGE

 • Strefa UFO – przekroczysz bramę tajnej bazy, wejdziesz do kokpitu spodka, zobaczysz film o historii Kosmicznych Mazur, a w Laboratorium przetestujesz urządzenia kosmitów i osiągniesz najwyższy stopień wtajemniczenia
 • podczas niesamowitego seansu w kinie sferycznym 3D zanurzysz się w trójwymiarowej projekcji na specjalnej kopule ogromnych rozmiarów
 • przejdziesz szkolenie na kosmicznym żyroskopie, czyli symulatorze wrażeń panujących podczas gwiezdnego lotu

DODATKOWO

 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na kosmicznym Poziomie X
 • plażowanie i kąpiele
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • Talent Show, podczas którego zaprezentujesz swoje umiejętności lub będziesz podziwiać występy innych uczestników
 • gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Ekstra Aktywny

6 niesamowitych atrakcji!
W ramach tego pakietu:  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi  pokonasz segwayem tor w wersji Cool i sprawdzisz swoje umiejętności na wirtualnych dywanach  wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – pojazdem terenowym z napędem 4x4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  zorbing – będziesz przemieszczał się w wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

159 zł
Pakiet Ekstra Paintballowy

Paintball na trzy sposoby!
Specjalnie dla fanów paintballu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann (do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank)  odbędziesz paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Wycieczka do Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur
Olsztyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obejmować będzie: Zamek Kapituły Warmińskiej – dziedziniec zamkowy i międzymurze, park Podzamcze z wodospadem, Wysoką Bramę i katedrę oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczkę Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, most na Łynie. Czas na zakup pamiątek.

159 zł
Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Bezpieczeństwa Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub pociągiem.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
219 zł
 
Elbląg
219 zł
 
Gdańsk
219 zł
 
Katowice
249 zł
 
Olsztyn
119 zł
 
Warszawa
219 zł
Super Koszulka KULKA 2023

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie modernizacji zakończonej w poprzednim roku.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem przeciwsłoneczny z filtrem, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.). 
Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas wszystkich poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka. Od strony północnej graniczy z malowniczym jeziorem Łęsk o I klasie czystości wód. Najbliższe miejscowości oddalone są o hektary zielonych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w Ośrodku Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

24.06.2023 - 04.07.2023

2 349zł

brak miejsc

2

05.07.2023 - 15.07.2023

2 349zł

brak miejsc

3

16.07.2023 - 26.07.2023

2 349zł

brak miejsc

4

27.07.2023 - 06.08.2023

2 349zł

brak miejsc

5

07.08.2023 - 17.08.2023

2 349zł

brak miejsc

6

18.08.2023 - 28.08.2023

2 349zł

brak miejsc

“Podobało mi się plażowanie. Moim ulubionym instruktorem był pan Gabryś. Nie podobało mi się to, że na "Mam talent" nie można było pokazać akrobatyki.”

Weronika - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Najlepszym instruktorem był pan Gabryś. Ceny w sklepiku były zbyt wysokie. Moim zdaniem najlepszą wychowawczynią była p. Magda, p. Karo i p. Weronika.”

Emilia - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Cały obóz uważam za dobrze zorganizowany i fajny. Na obozie poznałam kilku nowych przyjaciół. Dobre warunki w pokojach sprawiają, że obóz staje się lepszy.”

Aleksandra - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Na Kulce jest bardzo fajnie. Podobały mi się łuki. Fajne wychowawczynie i instruktorzy. Warunki w pokoju były dobre, jedzenie też dobre.”

Natalia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej podobały mi się zorby i quady. Podoba mi się ogólnie Kulka, są bardzo mili instruktorzy i wychowawcy. Smakowały mi najbardziej naleśniki na śniadaniu.”

Kaja - 11 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moja opinia jest pozytywna, gdyż panie były bardzo miłe i instruktorzy. Było bardzo pyszne jedzenie. Warunki w pokoju były wspaniałe.”

Maja - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Na Kulce większość zajęć była prowadzona w dobrej atmosferze. Bardzo fajni wychowawcy i instruktorzy. Atmosfera w Kulce też bardzo fajna.”

Oliwia - 11 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Kolonia jest fajna, było dużo fajnych atrakcji. Jedzenie jest bardzo dobre, szczególnie surówki i ziemniaki. Jak przyjechałem, w pokoju było czysto i ładnie.”

Ignacy - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Kulka jest fajna kolonia i zdjęcia są fajne. Jedzenie dla nas zjadalne, obiad i kolacja są dobre. Kulka jest fajna i bym chciał wrócić jeszcze raz.”

Szymon - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Według mnie grupy powinny być dobierane wiekowo i powinna być mniejsza różnica wieku. Bardzo fajni wychowawcy i instruktorzy, przede wszystkim moja wychowawczyni P. Weronika. Słaba organizacja niektórych z zajęć takich jak zajęcia na poligonie.”

Mateusz - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty