Obóz Herosów 2024

Dołącz do przyjaciół z obozu półkrwi

od2 369 zł

Obóz Herosów to obowiązkowy przystanek dla każdego fana Percy’ego Jacksona. Czekają na Ciebie letnie wyzwania godne mitologicznych bohaterów. Na początek staniesz do bitwy, która wyłoni honorowych strażników sztandaru herosów! Weźmiesz udział w walkach gladiatorów oraz nauczysz się władać mieczem. Wykazując się odwagą spróbujesz odnaleźć zaginiony piorun i przeprawisz się przez labirynt Dedala. Kolonie zakończą Wielkie Dionizje. Gotowy na niezapomniane wakacje? Herosi! Przybywajcie na obozy 2024 na Mazurach! Organizujemy przejazdy antenowe (Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Białystok, Katowice).

ogólne wrażenie

100%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

99%
 

wyżywienie

96%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 2 000 opinii uczestników

Pierwszego dnia udacie się do Świętego Lasu, żeby stanąć przed wyrocznią delficką i poznać swoje przeznaczenie.

ARENA

 • pod opieką Uranii przejdziesz szkolenie na kosmicznym żyroskopie
 • Archery Challenge – obronisz Empire State Building przed armią Kronosa w czasie pełnego emocji i bezpiecznego starcia łuczników
 • gladiatorzy – spróbujesz strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
 • Clarisse LaRue nauczy Cię posługiwać się mieczem
 • weźmiesz udział w Kulkowych Miniigrzyskach Olimpijskich
 • popularne gry w rozmiarze XXL – mega twister, mega scrabble, mega jenga lub mega bierki

AMFITEATR

 • grecki krytyk zaprosi Cię na seans w sferycznym kinie 3D, gdzie zanurzysz się w trójwymiarowej projekcji na specjalnej kopule w ogromnych rozmiarów amfiteatrze
 • warsztaty teatralne ku czci Dionizosa – poznasz tajniki pracy aktora i weźmiesz udział w przedstawieniu
 • czytanie fragmentów książek Ricka Riordana przy boskim ogniu z Hestią
 • malowanie w chmurach – wspólnie z grupą stworzysz ogromnych rozmiarów dzieło plastyczne
 • odbędziesz warsztaty tańca z Terpsychorą
 • zrobisz własny paciorek z symbolem upamiętniającym tegoroczny obóz
 • Wielkie Dionizje – bal na zakończenie obozu

PÓŁNOCNY LAS

 • park linowy z najbezpieczniejszym systemem asekuracji ciągłej – przeprawa na wysokości z Percym Jacksonem
 • Bitwa o Sztandar – gra fabularna, która wyłoni honorowych strażników flagi
 • Artemida zdradzi Ci tajniki survivalu (puszka survivalowca, prowizoryczne schronienie), a z Prometeuszem nauczysz się wzniecać ogień i pozyskiwać wodę
 • gra fabularna Zaginiony Piorun
 • nocna gra terenowa Labirynt Dedala
 • Enigma – pod okiem Hermesa nauczysz się szyfrować wiadomości

JEZIORO I PLAŻA FAJERWERKÓW

 • wraz z najadami popłyniesz kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk
 • wyruszysz w rejs starożytną smoczą łodzią
 • spróbujesz sił w szkółce cyrkowej (m.in. szczudła i dziwna machina)
 • Asklepios zapozna Cię z podstawowymi zasadami pierwszej pomocy
 • plażowanie i kąpiele
 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na kosmicznym Poziomie X
 • Talent Show
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • gry i zabawy, konkursy oraz wiele innych atrakcji

WIELKIE STARCIE HEROSÓW

Sprawdzisz swoje umiejętności herosa w trzech dyscyplinach:

 • sprawność – zdobycie ścianki wspinaczkowej
 • precyzja – zawody łucznicze
 • inteligencja – Kulkowa Akademia Wiedzy z pytaniami ułożonymi przez Apolla.

Każdy uczestnik obozu otrzyma unikalną pomarańczową koszulkę, którą może nosić tylko heros!

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Ekstra Aktywny

6 niesamowitych atrakcji!
W ramach tego pakietu:  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi  pokonasz segwayem tor w wersji Cool i sprawdzisz swoje umiejętności na wirtualnych dywanach  wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – pojazdem terenowym z napędem 4x4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  zorbing – będziesz przemieszczał się w wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

159 zł
Pakiet Ekstra Paintballowy

Paintball na trzy sposoby!
Specjalnie dla fanów paintballu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann (do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank)  odbędziesz paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Wycieczka do Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur
Olsztyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obejmować będzie: Zamek Kapituły Warmińskiej – dziedziniec zamkowy i międzymurze, park Podzamcze z wodospadem, Wysoką Bramę i katedrę oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczkę Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, most na Łynie. Czas na zakup pamiątek.

159 zł
Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Bezpieczeństwa Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

• Przejazd autokarem, busem lub pociągiem pod opieką konwojenta. • Liczba miejsc w transporcie ograniczona, zalecamy wybór miejsca wyjazdu podczas rezerwacji, późniejsze zmiany możliwe przy dostępności miejsc. • W razie braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty (do 50 zł) przy transporcie realizowanym częściowo PKP (Gdańsk, Białystok i Katowice).

 
Białystok
239 zł
 
Gdańsk
239 zł
 
Katowice
269 zł
 
Olsztyn
139 zł
 
Warszawa
239 zł
Super Koszulka KULKA 2024

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie niedawno zakończonej modernizacji.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca i grupy są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem przeciwsłoneczny z filtrem, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.). 
Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas wszystkich poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka. Od strony północnej graniczy z malowniczym jeziorem Łęsk o I klasie czystości wód. Najbliższe miejscowości oddalone są o hektary zielonych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga uprzednio dostarczonego pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w Ośrodku Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która wspólnie z wychowawcą dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie kwalifikacyjnej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca zakwaterowania oraz miejsca w grupach są już przydzielone.

 

Turnus Pokoje z łazienkami

1

22.06.2024 - 02.07.2024

Program nierealizowany w tym terminie

2

03.07.2024 - 13.07.2024

Program nierealizowany w tym terminie

3

14.07.2024 - 24.07.2024

Program nierealizowany w tym terminie

4

25.07.2024 - 04.08.2024

Program nierealizowany w tym terminie

5

05.08.2024 - 15.08.2024

2 369zł

brak miejsc

6

16.08.2024 - 26.08.2024

2 369zł

brak miejsc

“Uważam, że było bardzo fajnie, instruktorzy są kochani i zajęcia były prowadzone ciekawie i z zaangażowaniem. Bardzo podoba mi się szwedzki stół na śniadania/kolacje, ale dania obiadowe mogłyby być bardziej różnorodne (opcja wege też). Moim zdaniem rozmiary koszulek (Obozu Herosów) powinny być podawane przy zapisie, aby lepiej oszacować ile jakich kupić.”

Julia - 17 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Jest tu bardzo miła atmosfera, są wspaniali instruktorzy i wychowawcy. Są tu super atrakcje. Na stołówce jest pyszne jedzenie, super kompot i herbata.”

Anna - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Atrakcje, jedzenie i sam ośrodek, wszystko było super. Jestem tutaj drugi raz i ani trochę się nie nudziłam. Na pewno wrócę tu za rok, razem z moimi przyjaciółmi, których tu poznałam.”

Maja - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Na śniadaniu najlepsze były naleśniki z sosem malinowym. Instruktorzy są super fajni i mili, pani wychowawczyni też. Ludzie są fajni i mili.”

Matylda - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Instruktorzy są super, wychowawcy są kochani. Jedzenie jest pyszniutkie. Moja grupa jest kochana. Jedyne co bym zmieniła to żeby woda przy stołówce nie smakowała ogórkami.”

Julia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Instruktorzy są bardzo fajni, zaangażowani i pełni energii. Zupy były trochę zmarnowane, ale były dobre. Dni były bardzo dobrze zorganizowane, pełne zajęć i rzeczy do zrobienia.”

Wojciech - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Przydałyby się guziki w poszewkach. Obiady bardzo dobre, jednak ketchup dostajemy tylko na kolację. Zajęcia bardzo fajnie zorganizowane, instruktorzy fajni. Obozowicze to bardzo fajna społeczność, dużo nowych znajomości.”

Aleksander - 15 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Atmosfera i ludzie na kolonii są wspaniali. Instruktorzy również. Bardzo podoba mi się, że mogą nas zarówno uczyć, jak i po prostu z nami normalnie rozmawiać. Doceniam wege opcje - jest pyszna. Super by było, gdyby obniżono wiek do picia kawy. Uważam, że czasem jest tu za duża kontrola i niektóre restrykcje mogłyby być złagodzone.”

Laura - 17 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Było super. Dobrą opcją jest strefa makaronowa, ale mogłyby być różne sosy. Instruktorzy i wychowawcy mają super energię.”

Dominika - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Jak zawsze doceniam wszystkich instruktorów jak i wychowawców. Ich zapał do pracy i pogodne nastawienie. Pozdrawiam ich wszystkich. Jedzenie na stołówce jest lepsze niż na jakichkolwiek innych koloniach. Muszę mocno pochwalić zaangażowanie instruktorów z obozu Herosów za przepiękne wcielanie się w role greckich bogów.”

Julia - 17 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty