Kosmiczna Misja 2023

 • premium

Zostań astronautą i wypełnij zadania w bazie księżycowej

Przed Tobą kosmiczna misja! Nieziemskie kolonie 2023, w czasie których wejdziesz do tajnej Strefy UFO, pojedziesz na kosmiczną wycieczkę i przeżyjesz odlotowy seans w gwiezdnym kinie. A to dopiero początek atrakcji! Niczym w księżycowej bazie będziesz się poruszał rangerem, quadem, segwayem. Przygotowując się do misji poznasz survival, dwie odmiany paintballu, czeka Cię ścianka wspinaczkowa, zdobędziesz park linowy, doznasz kosmicznych przyspieszeń na żyroskopie i będziesz wodował na kilka sposobów. Organizujemy przejazdy antenowe (Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Elbląg, Białystok, Katowice). Ruszaj z nami na obozy młodzieżowe 2023 z kosmiczną misją!

ogólne wrażenie

98%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

98%
 

wyżywienie

91%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 234 opinii uczestników

Program realizowany w standardzie Premium, charakteryzującym się najlepszym wyborem atrakcji.

Weź udział w szkoleniu, by zostać członkiem elitarnej załogi mającej wyruszyć na Marsa. Skorzystasz ze wszystkich kosmicznych atrakcji, które określą Twoją funkcję podczas przyszłej misji.

UFO

 • Strefa UFO – przekroczysz bramę bazy, wejdziesz do spodka, zobaczysz film o Kosmicznych Mazurach, a w Laboratorium przetestujesz urządzenia kosmitów i osiągniesz najwyższy stopień wtajemniczenia
 • w związku z wizytą w strefie czekają Cię kosmiczne warsztaty
 • w kinie sferycznym 3D zanurzysz się w trójwymiarowej projekcji na ogromnej kopule
 • wycieczka sladami UFO na Mazurach – w autokarze z kosmicznym wyglądem i wyposażeniem odkryjesz miejsca związane z kosmitami (na trasie ufobusa m.in. Mikołajki, skąd blisko do rezerwatu Jezioro Łuknajno, jeziora Tałty i innych punktów z mapy odwiedzin UFO); staniesz na punkcie widokowym, który zachwycił kosmitę, w Mikołajkach zwiedzisz wioskę żeglarską, przejdziesz się promenadą, zobaczysz Fontannę Króla Sielaw i weźmiesz udział w grze, dokumentując miejsca odwiedzone przez kosmitę
 • zagadka Yazruma spróbujesz nawiązać kontakt z przedstawicielem innej cywilizacji

STREFA NAWIGACJI

Jak nie zabłądzić w lesie, trafić do najdalszych planet i wrócić do domu?

 • pojazdem terenowym ranger z napędem 4x4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz przeszkody w wydzielonej strefie
 • quadem Polaris wykonasz zręcznościowe zadania
 • segway – pokonasz tor utrzymując równowagę
 • wyprawa rowerami wodnymi
 • podstawy survivalu – puszka survivalowca, budowa schronienia
 • zajęcia łącznościowe z telefonami polowymi
 • Mafia – nocna gra terenowa

STREFA NIEWAŻKOŚCI

Kosmiczne przyspieszenie programowe zapewni Ci poczucie nieważkości!

 • kosmiczny żyroskop
 • nowoczesny park linowy
 • ścianka wspinaczkowa (8,6 m)
 • akrobacje z asekuracją na trampolinach eurobungee
 • wejdziesz na wieżę ze skrzynek
 • zorba – będziesz przemieszczać się w wielkiej dmuchanej kuli

STREFA KONDYCJI

Przed wyruszeniem do gwiazd zadbaj o kondycję nie z tej ziemi…

 • laserowy paintball – potyczki ze świetlną bronią i detektorami trafień
 • paintballowy trening snajperski na stanowisku strzeleckim
 • paintball – gra taktyczna (150 kulek)
 • popłyniesz kajakiem po jeziorze Łęsk
 • trening celności z wiatrówką
 • poznasz budowę łuku i sprawdzisz swą celność
 • staniesz do Archery Challenge, czyli starcia łuczników
 • stoczysz pojedynek w przebraniu sumo
 • galaktyczni gladiatorzy – spróbujesz strącić przeciwnika z podestu za pomocą miękkiej lancy
 • pokonasz kosmiczny tor przeszkód

STREFA KREATYWNOŚCI

Przygotuj swój umysł na niespodzianki czekające Cię w kosmosie.

 • na drukarce tekstylnej stworzysz przesłanie do obcej cywilizacji
 • wykonasz swoją przypinkę i dzieło metodą quillingu
 • warsztaty eko recyklingu

DODATKOWO

 • dyskoteka z DJ-em i super muzyką w Cool Clubie
 • odlotowa impreza na Poziomie X
 • plażowanie i kąpiele
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek
 • Talent Show
 • Na zakończenie otrzymasz specjalną kartę z oficjalną nominacją na Twoją funkcję w załodze.

Jeszcze więcej atrakcji dla najbardziej wymagających!
Możesz odpłatnie rozszerzyć program o dodatkowe zajęcia. Skierowane są do tych uczestników, którzy chcą jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć więcej wrażeń. Zajęcia fakultatywne realizowane są na poziomie rozszerzonym w stosunku do zajęć głównych. Chcesz jeszcze atrakcyjniej spędzić czas na kolonii? Skorzystaj z zajęć fakultatywnych!

Pakiet Ekstra Aktywny

6 niesamowitych atrakcji!
W ramach tego pakietu:  weźmiesz udział w pasjonujących wyścigach smoczych łodzi  pokonasz segwayem tor w wersji Cool i sprawdzisz swoje umiejętności na wirtualnych dywanach  wyruszysz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czekają na Ciebie:  terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków  poligon ranger – pojazdem terenowym z napędem 4x4 legendarnej marki Polaris bezpiecznie pokonasz najtrudniejsze leśne przeszkody i wzniesienia  zorbing – będziesz przemieszczał się w wielkiej dmuchanej kuli po kilkudziesięciometrowej rampie. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa.

159 zł
Pakiet Ekstra Paintballowy

Paintball na trzy sposoby!
Specjalnie dla fanów paintballu:  stoczysz serię pojedynków laserowego paintballu z dodatkowym wyposażeniem, m.in. bomby i miny, ładowarki amunicji i apteczki, mega karabin  rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann (do wyboru m.in. Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank)  odbędziesz paintballowy trening snajperski (strzelanie klasyczne, pojedynek snajperski). W tym pakiecie otrzymasz aż 500 kulek!

159 zł
Wycieczka do Olsztyna

Stolica Warmii i Mazur
Olsztyn – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, obejmować będzie: Zamek Kapituły Warmińskiej – dziedziniec zamkowy i międzymurze, park Podzamcze z wodospadem, Wysoką Bramę i katedrę oraz rynek ze Starym Ratuszem, ławeczkę Kopernika, amfiteatr Czesława Niemena, wiadukty kolejowe z XIX wieku, most na Łynie. Czas na zakup pamiątek.

159 zł
Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Bezpieczeństwo Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Bezpieczeństwa Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub pociągiem.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
219 zł
 
Elbląg
219 zł
 
Gdańsk
219 zł
 
Katowice
249 zł
 
Olsztyn
119 zł
 
Warszawa
219 zł
Super Koszulka KULKA 2023

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio CIRUTdesign specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła. Wszystkie budynki i pokoje przygotowane oraz wyposażone w czasie modernizacji zakończonej w poprzednim roku.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację zajęć, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW, transport pod opieką konwojenta (pociągiem, autokarem lub busem) za dopłatą zgodnie z informacją zamieszczoną powyżej.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, nakrycie głowy, krem przeciwsłoneczny z filtrem, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, przybory toaletowe (ręcznik, mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.). 
Na drogę dojazdową, zwłaszcza dalszą, należy zabrać suchy prowiant oraz wodę.

Doświadczony zespół Kulki zapewnia bezpieczny wypoczynek. Nasza kadra przechodzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy doświadczonym organizatorem kolonii, mamy m.in. Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI, znak KidZone, certyfikat Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy godło Teraz Polska.

O zdrowie uczestników kolonii i obozów całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów w ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zgodnie z aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co sprawdziło się też podczas wszystkich poprzednich wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły bez żadnych zakłóceń. Również w tym sezonie zakwaterowanie, wyżywienie, zajęcia i transport uwzględnią najnowsze wytyczne dla organizatorów.

Codzienne relacje z kolonii i obozów w Kulce

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

 Facebook: facebook.com/Kulka.Mazury

 Instagram: #Kulkanamazurach

 YouTube: youtube.com/user/szarpietravel

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka. Od strony północnej graniczy z malowniczym jeziorem Łęsk o I klasie czystości wód. Najbliższe miejscowości oddalone są o hektary zielonych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Przyjazd

Informujemy, że ośrodek Kulka to miejsce z założenia przeznaczone wyłącznie dla dzieci i młodzieży. Oprócz uczestników w miejscach zakwaterowania może przebywać tylko kadra kolonii i obozów, a także pracownicy ośrodka. Zasada ta obowiązuje bez wyjątków przez cały turnus, również w dniu wjazdowym.

Odwiedziny

W przypadku odwiedzin dziecka w czasie turnusu, spotkanie będzie możliwe w obrębie Recepcji, po uprzednim kontakcie z kierownictwem kolonii. Także zabranie uczestnika z kolonii, czasowe lub stałe, wymaga formalnego kontaktu z kierownikiem kolonii lub osobą przez niego upoważnioną. Przed odwiedzinami warto upewnić się, czy dziecko w tym czasie nie ma ważnych dla niego zajęć lub nie znajduje się poza ośrodkiem (na wycieczce, w lesie lub na „poligonie”).

Odbiór

Odbiór dziecka przez osobę inną niż rodzic lub prawny opiekun wymaga pisemnego upoważnienia.

Telefony

W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w Ośrodku Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony i podobne urządzenia powinny być wyłączone, można je również zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Lekarstwa

Uczestnicy nie mogą samodzielnie przechowywać i przyjmować lekarstw, parafarmaceutyków i podobnych środków. Dotyczy to także leków przyjmowanych na stałe – nawet jeśli dziecko jest samodzielne i odpowiedzialne, zawsze istnieje ryzyko dostania się tabletek w ręce innego uczestnika. Na koloniach zatrudniona jest wykwalifikowana pielęgniarka, która dopilnuje, aby dziecko zażywało stałe leki o wyznaczonych porach. Konieczne jest podanie w karcie obozowej informacji o wszystkich przyjmowanych przez dziecko lekach oraz chorobach (w tym o uczuleniach).

Zakwaterowanie

Prośby o wspólne zakwaterowanie uczestników należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem. W dniu przyjazdu uczestników miejsca są już przydzielone.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

24.06.2023 - 04.07.2023

2 469zł

brak miejsc

2

05.07.2023 - 15.07.2023

2 469zł

brak miejsc

3

16.07.2023 - 26.07.2023

2 469zł

brak miejsc

4

27.07.2023 - 06.08.2023

2 469zł

brak miejsc

5

07.08.2023 - 17.08.2023

2 469zł

brak miejsc

6

18.08.2023 - 28.08.2023

2 469zł

brak miejsc

“Najbardziej z atrakcji podobały mi się wiatrówki oraz park linowy. Najbardziej również podobało mi się plażowanie i dyskoteki. Polubiłam instruktorów i wychowawców.”

Aleksandra - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Największe wrażenie zrobił na mnie park linowy i doskoteka. Chciałabym aby w następnym roku również się odbyły. Dużą uwagę zwrócił na mnie nowo wyremontowany ośrodek. Nabyłam nowe znajomości z koleżankami i kolegami.”

Łucja - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej z atrakcji podobał mi się paintball. Chciałabym aby było jeszcze więcej zajęć aktywnych (typu quady). Super wychowawczyni Pani Ada.”

Hanna - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Bardzo podobały mi się atrakcje (eurobungee, ścianka wspinaczkowa, waterball). Podobał mi się ośrodek (zadbany). Jestem zadowolona z pracy mojej pani wychowawczyni Ady oraz instruktorów.”

Zofia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej podobał mi się park linowy. Kolonia bardzo mi się podobała, ale niekoniecznie współlokatorzy. Masa atrakcji i zabawy.”

Miłosz - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej podobał mi się paintball. Jestem zadowolony z kosmicznej wycieczki do Mikołajek. Chciałbym, aby za rok była również ścianka wspinaczkowa.”

Oskar - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Kolonie są bardzo dobrze zorganizowane, programy są dobierane w taki sposób, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Wychowawcy i instruktorzy zawsze byli mili. Pokoje są ładne i schludne i nie było w nich nic co by mi się nie podobało.”

Julian - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej podobał mi się paintball i park linowy. Ośrodek jest przytulny i czysty. Jedzenie było pyszne, a najbardziej smakowały mi naleśniki.”

Patryk - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Najbardziej podobał mi się paintball, normalny i laserowy. Jedzenie było dobre, ale mogłoby być lepsze. Najfajniej zajęcia prowadzi instruktor Pan Gabriel.”

Radosław - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Najlepszą atrakcją była wojna na łuki. Podobało mi się, że można było korzystać z telefonów podczas przerw w pawilonie. Bardzo fajnie prowadzili zajęcia wszyscy instruktorzy.”

Sebastian - 12 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty