Cztery Żywioły 2020

 • hit

Edukacyjny obóz przygody

od1 657 zł

Cztery Żywioły, to obóz, na którym czekają na Ciebie m.in. kajaki turystyczne, bezpieczna przeprawa własnoręcznie zbudowanymi tratwami, wejście na wieżę ze skrzynek, przejażdżka quadami po specjalnie przygotowanym torze, ognisko z pieczeniem kiełbasek. W Ośrodku Wypoczynkowym Kulka sprawdzisz się również podczas pełnego adrenaliny i bezpiecznego starcia łuczników, wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania. Kolonie 2020 to najlepszy czas na poskramianie żywiołów! Organizujemy wyjazdy z miast w całej Polsce (m.in. Olsztyn, Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław i inne). Przybywajcie, kolonie na Mazurach czekają!

ogólne wrażenie

100%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

99%
 

wyżywienie

96%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 1 394 opinii uczestników

ŻYWIOŁ I – WODA

 • czekają Cię miniregaty supernowoczesnych kajaków bezburtowych sit on top
 • bezpiecznie przeprawicie się własnoręcznie zbudowanymi tratwami
 • waterball – spróbujesz utrzymać równowagę w niesamowitej kuli wodnej
 • przejdziesz warsztaty doskonalenia technik pływackich
 • popłyniesz na wyprawę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk.

ŻYWIOŁ II – POWIETRZE

 • skrzynki – będziesz wspinać się na wieżę, którą samodzielnie zbudujesz
 • żyroskop – przejdziesz szkolenie w symulatorze lotów kosmicznych
 • przejdziesz trening celności z użyciem wiatrówki
 • zachwycisz wszystkich bańkami mydlanymi w rozmiarze XXL
 • Archery Challenge – staniesz do pełnego adrenaliny i bezpiecznego starcia łuczników
 • Ranny Lotnik – gra terenowa z elementami pierwszej pomocy
 • poduszaki, czyli zrobisz coś z niczego – NOWOŚĆ!

ŻYWIOŁ III – ZIEMIA

 • quady – przejedziesz po specjalnie przygotowanym torze (u nas tylko oryginalne quady yamaha!)
 • przyrodnicza wyprawa do lasu – poznasz zasady zachowania się w lesie oraz nauczysz się odnajdywać i rozpoznawać pozostawione w nim ślady
 • warsztaty lepienia z gliny – zrobisz magiczny talizman wybranego żywiołu
 • rzeźby ze sznurka i papieru – stworzysz prawdziwe dzieło sztuki z prostych materiałów
 • Gry Świata – poznasz gry z różnych zakątków globu
 • stoczycie pasjonujący pojedynek unihokeja.

ŻYWIOŁ IV – OGIEŃ

 • survival – nauczysz się podstawowych stosów ogniskowych oraz sposobów rozpalania ognia i pozyskiwania wody
 • Tajna Misja – posługując się GPS-em uratujesz świat przed zagładą
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek.

EDUKACYJNE WARSZTATY CZTERECH ŻYWIOŁÓW

 • Woda: wykonasz efektowne i bezpieczne doświadczenia w czasie warsztatu chemicznego pod okiem instruktora
 • Ogień: namalujesz swój witraż i spojrzysz na świat przez kolorową szybkę
 • Powietrze: Malowanie w chmurach, czyli odlotowy warsztat plastyczny – NOWOŚĆ!
 • Ziemia: Bycie eko jest OK – warsztaty ekologiczne – NOWOŚĆ!
 • Awantura o Wiedzę – wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania – NOWOŚĆ!
 • zaprojektujesz i wykonasz unikalny znaczek wybranego żywiołu
 • zdobytą wiedzę sprawdzisz podczas gry terenowej Tajemnica Czterech Żywiołów.

DODATKOWO

 • kąpiele i plażowanie
 • Cool Club – klubowe klimaty i dyskoteki z DJ-em i super muzyką oraz Wieczór Talentów
 • gry i zabawy, konkursy.

JESZCZE WIĘCEJ ATRAKCJI DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH!
Specjalnie przygotowane propozycje zajęć aktywnych realizowanych na poziomie zaawansowanym, a także ciekawa wycieczka krajoznawcza. Chcesz jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć jeszcze więcej wrażeń? – skorzystaj z atrakcji programu fakultatywnego!

Pakiet Active

Pakiet z dreszczykiem emocji: • segway – przejażdżka dwuśladowym pojazdem, który sam utrzyma Cię w stanie równowagi, nauka jazdy wstecz oraz konkurs na najdokładniejszy przejazd! • quady – przeprawa po specjalnie przygotowanym torze, nauka jazdy precyzyjnej i pokonywanie toru z przeszkodami • rowery wodne – weź udział w aktywnej przeprawie przez malownicze jezioro Łęsk i sprawdź swoje umiejętności na sprzęcie pływającym • ścianka wspinaczkowa – supernowoczesna, wolnostojąca ścianka z czterema niezależnymi trasami – zdobądź się na odwagę i pokonaj trasę wspinaczkową o wysokości 8,6 m! • żyroskop – supernowoczesne urządzenie, w którym poczujesz prawdziwe przeciążenia podobne do odczuwalnych podczas startu rakiety kosmicznej.

129 zł
Pakiet Power Active

Przeżyj ekstremalne atrakcje całego PAKIETU ACTIVE (segway, quady, rowery wodne, ścianka wspinaczkowa, żyroskop), a dodatkowo wyrusz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czeka na Ciebie dodatkowo: • terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków • zorbing – przemieszczanie się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli po specjalnie przygotowanej rampie • MEGA HIT! yamaha viking 700 – czterokołowy pojazd terenowy firmy Yamaha oraz segway X2 SE – przejażdżka terenową wersją pojazdu elektrycznego po specjalnie przygotowanym torze. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa! Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma PAMIĄTKOWĄ KOSZULKĘ KULKA 2020.

239 zł
Pakiet Mega Paintball

Rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann. Do wyboru np.: Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank. Bonus! Dodatkowo sprawdzisz swoją celność i opanowanie na strzelnicy paintballowej. W tym pakiecie uczestnik otrzyma aż 450 kulek!

129 zł
Wycieczka autokarowa do Olsztyna

W programie wycieczki: seans w Planetarium – przeniesiesz się prosto do gwiazd podczas niezwykłej projekcji multimedialnej. Prezentowane w czasie projekcji rozgwieżdżone niebo oraz ciekawe zjawiska astronomiczne na długo pozostaną w Twojej pamięci zwiedzanie Olsztyna z przewodnikiem – stare miasto, Muzeum Warmii i Mazur, zamek kapituły warmińskiej z komnatą i przyrządami astronomicznymi Mikołaja Kopernika, ławeczka z figurą Kopernika, rynek starego miasta, Targ Rybny oraz średniowieczna bazylika konkatedralna św. Jakuba Apostoła.

149 zł

Dojazd własny

0 zł
Białystok
169 zł
Bydgoszcz
169 zł
Elbląg
169 zł
Gdańsk
169 zł
Gdynia
179 zł
Gniezno
179 zł
Katowice
189 zł
Koszalin
179 zł
Kraków
189 zł
Olsztyn
79 zł
Poznań
179 zł
Słupsk
179 zł
Szczecin
189 zł
Toruń
169 zł
Warszawa
169 zł
Wrocław
189 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

49 zł
Super Koszulka KULKA 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy KULKA to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 5- i 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), instruktorów zajęć aktywnych, animatorów, opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW. Transport pod opieką konwojenta (PKP, autokarem lub busem) za dopłatą według tabeli.

Telefony – nasze zasady
W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w OW Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony powinny być wyłączone, można też je zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, suchy prowiant na drogę dojazdową.

Doświadczony i zgrany zespół pracowników OW Kulka zapewni bezpieczny i niezapomniany wypoczynek dzieci i młodzieży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że szczególnie podczas pracy z dziećmi najważniejszą kwestią jest troska o bezpieczeństwo. Nasza kadra przechodzi dodatkowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Jako jedni z nielicznych organizatorów wypoczynku mamy certyfikat ISO 9001, prestiżową Warmińsko-Mazurską Nagrodę Jakości, certyfikat jakości QI oraz znak jakości KidZone. Legitymujemy się certyfikatem Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy najbardziej prestiżowe polskie godło promocyjne Teraz Polska.

O zdrowie naszych uczestników całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów na ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

PIKNIK RODZINNY – JEDYNY W POLSCE!

Odwiedź swoje dziecko przebywające na kolonii lub obozie w ośrodku Kulka. Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych (ze względów organizacyjnych maksymalnie 2 osoby) wszystkich dzieci przebywających w OW Kulka do nieodpłatnego udziału w Pikniku Rodzinnym. Dla gości pikniku przygotowaliśmy cztery atrakcje oraz grillowy poczęstunek.

Godziny trwania pikniku: 11.00-16.00.

Terminy pikników dla poszczególnych turnusów:

 • Turnus I – piknik: 5.07.2020 r.
 • Turnus II – piknik: 12.07.2020 r.
 • Turnus III – piknik: 26.07.2020 r.
 • Turnus IV – piknik: 8.08.2020 r.
 • Turnus V – piknik: 16.08.2020 r.
 • Turnus VI – piknik: 30.08.2020 r.

Informujemy, że pobyt dorosłych na terenie ośrodka poza Recepcją przewidziany jest jedynie podczas Pikniku Rodzinnego.
W pozostałym czasie na terenie ośrodka mogą przebywać tylko uczestnicy i kadra kolonii oraz pracownicy ośrodka.

 

Codzienne relacje z Kulki

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

 

Dodatkowe informacje z życia Kulki

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin. Ośrodek od strony północnej otoczony jest malowniczym jeziorem rynnowym Łęsk o I klasie czystości wód. Od najbliższych miejscowości dzieli nas kilka hektarów czystych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

27.06.2020 - 07.07.2020

1 657zł

brak miejsc

2

08.07.2020 - 18.07.2020

Program nierealizowany w tym terminie

3

19.07.2020 - 29.07.2020

1 657zł

brak miejsc

4

30.07.2020 - 09.08.2020

1 657zł

brak miejsc

5

10.08.2020 - 20.08.2020

1 657zł

brak miejsc

6

21.08.2020 - 31.08.2020

1 657zł

brak miejsc

“Zajęcia odbywające się na tej klonii były bardzo ciekawe i interesujące. Instruktorzy byli mili i pomocni. Wychowawcy tak samo byli mili. Jedzenie, które było podawane na śniadanie, obiad, kolacje były bardzo dobre i wspaniałe. Kucharki na stołówce były bardzo miłe. Wszystko było dobre, Pokoje na koloniach były dobre lecz mogłyby być lepsze, więcej miejsca, łóżka bardziej wygodne i łazienka była zawsze czysta i sprzątana przez panie sprzątające.”

Jakub - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moim zdaniem obóz był super. Spędziliśmy razem dużo czasu. W pokoju dzieliłyśmy się obowiązkami. Wychowawca pomógł nam w trudnych sytuacjach, dyskoteki były roztańczone. Nauczyłam się tańczyć Belgijkę. Poznałam nowe koleżanki i przyjaciółki. Naleśniki z czekoladą na śniadanie były najlepsze, zajęcia były super! Najbardziej podobało mi się: quady, kajaki, zajęcia z wychowawcą, skrzynki. Za rok przyjadę ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami na obóz.”

Emilia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Było bardzo fajnie, że instruktorzy byli bardzo mili i zorganizowani, wychowawczyni była bardzo fajna, miła i najlepsza z trzeciego pawilonu, pogoda trochę zepsuła ten pobyt na kulce ale wychowawczyni nie pozowoliła nam się nudzić. Jedzenie było bardzo smaczne.”

Oliwia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Pyszne jedzenie. Dobrze ustalone godziny posiłków. Było genialnie poznałam wiele przyjaciół, z któymi na pewno będę utrzymywać kontakt Dyskoteki oraz ogniska były bardzo fajne.Pokoje były zadbane ale pawilon numer 2 i 1 miały dużo ładniejsze pokoje. Nasza pani wychowawczyni dobrze zorganizowała nam czas. Świetnie się bawiłam i dużo się doweidziałam.”

Aleksandra - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Te kolonie były super ale uważam, że spędzaliśmy zbyt wiele czasu w pokojach. Najlepsze były dyskoteki i ognisko, mogłoby być tego więcej. Nasza wychowawczyni i instruktorzy byli super. Fajnie było mieć z nimi zajęcia. Myślę, że w przyszłym roku też tu przyjadę.”

Maja - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Zajęcia były przeróżne i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nikt się nie nudził i wszyscy byli zadowoleni, cały pobyt był super ale zamieszkanie w pawilonie 3 odbiegało bardzo od innych pawilonów, pogoda skrzyżowała większość planów przez co większość czasu spędzaliśmy na robieniu rzeczy plastycznych. Jedzenie było bardzo smaczne, a czas spędzony tutaj był dla mnie przyjemnością.”

Antonina - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Moim zdaniem obóz jest bardzo przytulny. Spędziłam miło czas ze współlokatorkami na wspólnych wyzwaniach i przeżyciach. Pomimo dość częstej, zimnej pogody, naprawdę dobrze się bawiłam. Instruktorzy i wychowawcy dbali o to, by nam się nie nudziło, czasami jednak zdarzały się sytuacje, któtre skłóciły na chwilę grupkę moich nowych znajomych ale te wszystkie rzeczy, które tu się zdarzyły nauczyły mnie czegoś nowego. Podsumowujać miło spędziłam tutaj czas i jak bedę mogła to przyjadę tu za rok.”

Lidia - 14 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Kolonia była bardzo fajna tylko deszcz lekko pokrzyżował nam plany, wychowawczyni również trafiła nam się bardzo miła i fajna, jedzenie było dobre i myślę, że to fajny pomysł na wakacje jak wszystko pójdzie dobrze to myślę, że w następne wakacje również przyjadę.”

Wiktoria - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Poznałam wielu nowych przyjaciół i przyjaciółek. Wychowawczyni była bardzo miła, pomocna i opiekuńcza, zajęcia były fajne i ciekawe, a zwłaszcza zajęcia artystyczne, choć pogoda nie sprzyjała, ogólnie było bardzo fajniei myślę, że za rok też tu przyjadę.”

Katarzyna - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Cały ten obóz bardzo mi się podobał. Atrakcje tam są dobrze zorganizowane i są wykonalne dla wszystkich. Ośrodek, w którym były zorganizowane kolonie jest świetny. W pokojach jest czysto i ładnie. Podwórko ma bardzo dużo miejsca więc wszędzie zawsze będzie przestrzeń na zabawę. Ogólnie wyjazd był wart swoich pieniędzy i dobrze będzie tutaj przyjechać jeszcze raz.”

Miłosz - 13 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty