Cztery Żywioły 2021

 • bon

Edukacyjny obóz przygody

Cztery Żywioły, to obóz, na którym czekają na Ciebie m.in. kajaki turystyczne, bezpieczna przeprawa własnoręcznie zbudowanymi tratwami, wejście na wieżę ze skrzynek, przejażdżka quadami po specjalnie przygotowanym torze, ognisko z pieczeniem kiełbasek. W Ośrodku Wypoczynkowym Kulka sprawdzisz się również podczas pełnego adrenaliny i bezpiecznego starcia łuczników, wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania. Kolonie 2021 to najlepszy czas na poskramianie żywiołów! Organizujemy przejazdy bezpośrednie (Olsztyn i Warszawa) oraz dojazdy antenowe (Gdańsk, Poznań, Wrocław, Białystok i inne miasta). Przybywajcie, kolonie na Mazurach czekają!

ogólne wrażenie

100%
 

atrakcje

99%
 

zakwaterowanie

99%
 

wyżywienie

96%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 1 435 opinii uczestników

ŻYWIOŁ I – WODA

 • czekają Cię miniregaty supernowoczesnych kajaków bezburtowych sit on top
 • bezpiecznie przeprawicie się własnoręcznie zbudowanymi tratwami
 • waterball – spróbujesz utrzymać równowagę w niesamowitej kuli wodnej
 • przejdziesz warsztaty doskonalenia technik pływackich
 • popłyniesz na wyprawę kajakami turystycznymi po jeziorze Łęsk.

ŻYWIOŁ II – POWIETRZE

 • skrzynki – będziesz wspinać się na wieżę, którą samodzielnie zbudujesz
 • żyroskop – przejdziesz szkolenie w symulatorze lotów kosmicznych
 • przejdziesz trening celności z użyciem wiatrówki
 • zachwycisz wszystkich bańkami mydlanymi w rozmiarze XXL
 • Archery Challenge – staniesz do pełnego adrenaliny i bezpiecznego starcia łuczników
 • Ranny Lotnik – gra terenowa z elementami pierwszej pomocy
 • poduszaki, czyli zrobisz coś z niczego

ŻYWIOŁ III – ZIEMIA

 • quady – przejedziesz po specjalnie przygotowanym torze (u nas tylko oryginalne quady yamaha!)
 • przyrodnicza wyprawa do lasu – poznasz zasady zachowania się w lesie oraz nauczysz się odnajdywać i rozpoznawać pozostawione w nim ślady
 • warsztaty lepienia z gliny – zrobisz magiczny talizman wybranego żywiołu
 • rzeźby ze sznurka i papieru – stworzysz prawdziwe dzieło sztuki z prostych materiałów
 • Gry Świata – poznasz gry z różnych zakątków globu
 • stoczycie pasjonujący pojedynek unihokeja.

ŻYWIOŁ IV – OGIEŃ

 • survival – nauczysz się podstawowych stosów ogniskowych oraz sposobów rozpalania ognia i pozyskiwania wody
 • Tajna Misja – posługując się GPS-em uratujesz świat przed zagładą
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek.

EDUKACYJNE WARSZTATY CZTERECH ŻYWIOŁÓW

 • Woda: wykonasz efektowne i bezpieczne doświadczenia w czasie warsztatu chemicznego pod okiem instruktora
 • Ogień: namalujesz swój witraż i spojrzysz na świat przez kolorową szybkę
 • Powietrze: Malowanie w chmurach, czyli odlotowy warsztat plastyczny
 • Ziemia: Bycie eko jest OK – warsztaty ekologiczne
 • Awantura o Wiedzę – wykażesz się refleksem przy licytacji pytań i odpowiesz na ciekawe pytania
 • zaprojektujesz i wykonasz unikalny znaczek wybranego żywiołu
 • zdobytą wiedzę sprawdzisz podczas gry terenowej Tajemnica Czterech Żywiołów.

DODATKOWO

 • kąpiele i plażowanie
 • Cool Club – klubowe klimaty i dyskoteki z DJ-em i super muzyką oraz Wieczór Talentów
 • gry i zabawy, konkursy.

JESZCZE WIĘCEJ ATRAKCJI DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH!
Specjalnie przygotowane propozycje zajęć aktywnych realizowanych na poziomie zaawansowanym. Chcesz jeszcze aktywniej spędzić czas i przeżyć jeszcze więcej wrażeń? – skorzystaj z atrakcji programu fakultatywnego!

Pakiet Active

Pakiet z dreszczykiem emocji: • segway – przejażdżka dwuśladowym pojazdem, który sam utrzyma Cię w stanie równowagi, nauka jazdy wstecz oraz konkurs na najdokładniejszy przejazd! • quady – przeprawa po specjalnie przygotowanym torze, nauka jazdy precyzyjnej i pokonywanie toru z przeszkodami • rowery wodne – weź udział w aktywnej przeprawie przez malownicze jezioro Łęsk i sprawdź swoje umiejętności na sprzęcie pływającym • ścianka wspinaczkowa – supernowoczesna, wolnostojąca ścianka z czterema niezależnymi trasami – zdobądź się na odwagę i pokonaj trasę wspinaczkową o wysokości 8,6 m! • żyroskop – supernowoczesne urządzenie, w którym poczujesz prawdziwe przeciążenia podobne do odczuwalnych podczas startu rakiety kosmicznej.

129 zł
Pakiet Power Active

Przeżyj ekstremalne atrakcje całego PAKIETU ACTIVE (segway, quady, rowery wodne, ścianka wspinaczkowa, żyroskop), a dodatkowo wyrusz na ekstremalną wyprawę na „poligon”, gdzie na 6 ha specjalnie przygotowanego terenu czeka na Ciebie dodatkowo: • terenowa przeprawa quadami – jazda po torze przygotowanym dla wymagających motomaniaków • zorbing – przemieszczanie się wewnątrz wielkiej dmuchanej kuli po specjalnie przygotowanej rampie • MEGA HIT! yamaha viking 700 – czterokołowy pojazd terenowy firmy Yamaha oraz segway X2 SE – przejażdżka terenową wersją pojazdu elektrycznego po specjalnie przygotowanym torze. Wszystkie zajęcia prowadzone są pod czujnym okiem instruktora zgodnie ze standardami bezpieczeństwa! Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma PAMIĄTKOWĄ KOSZULKĘ KULKA 2021.

239 zł
Pakiet Mega Paintball

Rozegrasz ekstremalne gry paintballowe z użyciem broni barwiącej firmy Tippmann. Do wyboru np.: Uwolnić VIP-a, Terminator, Zasadzka, Counter Strike, Medal of Honor, Black Jack, Czas Apokalipsy, Napad na Bank. Bonus! Dodatkowo sprawdzisz swoją celność i opanowanie na strzelnicy paintballowej. W tym pakiecie uczestnik otrzyma aż 450 kulek!

129 zł
Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, gdyby z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie mogło wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji, wykupując uprzednio Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacjach. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, że ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej 

59 zł
Gwarancja Elastycznej Zmiany

Chcesz zarezerwować kolonie (zwłaszcza te, na których miejsca kończą się najszybciej) i spokojnie czekać na wakacje, ale w niepewnych czasach nie masz pewności, czy wszystkie okoliczności będą Ci sprzyjały?
Do 30 dni przed rozpoczęciem imprezy zapewniamy Ci całkowicie bezpłatnie możliwość zmiany terminu (nawet na kolejny sezon) lub wyboru innego programu. Czytaj więcej 

0 zł
Dojazd własny
 
Dojazd własny
0 zł
Przejazdy bezpośrednie

Realizowane są pod opieką konwojenta dedykowanym autokarem lub busem.

 
Olsztyn
79 zł
 
Warszawa
179 zł
Połączenia antenowe

Realizacja połączeń antenowych zależna od aktualnych wytycznych sanitarnych.

Realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej zastrzegamy możliwość pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 zł.

 
Białystok
169 zł
 
Bydgoszcz
169 zł
 
Elbląg
169 zł
 
Gdańsk
169 zł
 
Gdynia
179 zł
 
Katowice
189 zł
 
Koszalin
179 zł
 
Kraków
189 zł
 
Poznań
179 zł
 
Szczecin
189 zł
 
Toruń
169 zł
 
Wrocław
189 zł
Super Koszulka KULKA 2021

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla Kulki, może być Twoja.

39 zł

Ośrodek Wypoczynkowy Kulka to wymarzone miejsce dla tych, którzy chcą się świetnie bawić i wypoczywać w otoczeniu natury, z dala od zgiełku miasta. Kulka zapewnia kompleksową organizację wypoczynku, bezpieczne warunki, profesjonalnie przygotowaną kadrę oraz niesamowite atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci i młodzieży.
Więcej informacji o ośrodku na www.kulka.mazury.pl

Budynki mieszkalne, pokoje 5- i 6-osobowe z łazienkami. Pokoje wyposażone w tapczany lub tapczany i piętrowe łóżko, półki, szafy, stół i krzesła.

Prośby o wspólne zakwaterowanie należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Duża i przestronna stołówka, w której spróbujesz pysznych, domowych posiłków przyrządzonych w nowocześnie wyposażonej kuchni. Zapewniamy cztery posiłki dziennie – śniadanie, drugie śniadanie lub podwieczorek, obiad oraz kolację. Pierwszy posiłek – obiad (lub kolacja w przypadku późnego przyjazdu), ostatni – śniadanie w dniu wyjazdu.

Zakwaterowanie (10 noclegów), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną oraz medyczną (całodobowa opieka pielęgniarki i dyżury lekarza), instruktorów zajęć aktywnych, animatorów, opiekę ratowników wodnych, ubezpieczenie NNW. Transport pod opieką konwojenta (PKP, autokarem lub busem) za dopłatą według tabeli.

Telefony – nasze zasady
W celu zapewnienia bezpiecznego przebiegu atrakcji w OW Kulka obowiązuje zasada, że uczestnicy korzystają z telefonów i innych urządzeń elektronicznych w przerwach między zajęciami. Stołówka jest strefą wolną od telefonów. W czasie zajęć, posiłków oraz ciszy nocnej telefony powinny być wyłączone, można też je zdeponować u wychowawcy. Zapewniamy stały kontakt telefoniczny z wychowawcą.

Legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, obuwie i strój sportowy, kurtkę przeciwdeszczową, suchy prowiant na drogę dojazdową.

Doświadczony i zgrany zespół pracowników OW Kulka zapewni bezpieczny i niezapomniany wypoczynek dzieci i młodzieży. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, że szczególnie podczas pracy z dziećmi najważniejszą kwestią jest troska o bezpieczeństwo. Nasza kadra przechodzi dodatkowe szkolenia z zakresu bezpieczeństwa oraz metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą. Możemy pochwalić się licznymi wyróżnieniami, m.in. prestiżową Warmińsko-Mazurską Nagrodą Jakości, certyfikatem jakości QI oraz znakiem jakości KidZone. Legitymujemy się też certyfikatem Produkt Warmii i Mazur. W 2016 roku zdobyliśmy najbardziej prestiżowe polskie godło promocyjne Teraz Polska.

O zdrowie naszych uczestników całodobowo dba pielęgniarka. Lekarz przyjmuje w trakcie dyżurów na ośrodku. Ratownicy wodni stoją na straży bezpieczeństwa wszystkich zajęć odbywających się nad wodą, biorą również udział w organizacji i realizacji wodnych atrakcji.

Kolonie realizujemy zawsze zgodnie aktualnymi wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, co doskonale sprawdziło się podczas minionych, nietypowych wakacji, które w naszym ośrodku przebiegły całkowicie bezpiecznie i bez żadnych zakłóceń.

Sposób realizacji zakwaterowania, wyżywienia, programu i transportu będzie uwzględniał aktualne wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży.

PIKNIK RODZINNY - JEDYNY W POLSCE!

W tym roku Pikniki Rodzinne z powodu trwających obostrzeń sanitarnych nie odbędą się. Prosimy również o zrezygnowanie z indywidualnych odwiedzin (goście nie będą mieli wstępu na teren ośrodka).

Codzienne relacje z Kulki

Sprawdź, jak się bawi Twoje dziecko. Codzienny Cool News, czyli relacje i opisy, super filmik oraz pakiet zdjęć z każdego dnia obozu na stronie www.kulka.mazury.pl/relacje

Dodatkowe informacje z życia Kulki

Ośrodek Kulka jest położony na granicy rezerwatu przyrody Kulka, charakteryzującego się występowaniem rzadkich gatunków roślin. Ośrodek od strony północnej otoczony jest malowniczym jeziorem rynnowym Łęsk o I klasie czystości wód. Od najbliższych miejscowości dzieli nas kilka hektarów czystych lasów. Malownicze położenie sprawia, że pobyt w Kulce to niezapomniane przeżycie.

Elementem realizacji programu mogą być dobrowolne zdjęcia i filmy uczestników, które publikujemy na naszych stronach internetowych. Galeria zdjęć z Twoich wakacji

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

Turnus Pokoje z łazienkami

1

26.06.2021 - 06.07.2021

1 597zł

brak miejsc

2

07.07.2021 - 17.07.2021

Program nierealizowany w tym terminie

3

18.07.2021 - 28.07.2021

1 597zł

brak miejsc

4

29.07.2021 - 08.08.2021

1 597zł

brak miejsc

5

09.08.2021 - 19.08.2021

1 597zł

brak miejsc

6

20.08.2021 - 30.08.2021

Program nierealizowany w tym terminie

“Ogólne wrażenia sąbardzo fajne, miłe osoby, super atrakcje i zakwaterowanie. Nagorsze było to jak mięliśmy przerwę, bo nie mięliśmy co robić. Bardzo mili instruktorzy, wychowawcy i osoby pracujęce.”

Zofia - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Jestem tu czwarty raz i dalej nic się nie zmieniło, jestem szczęśliwa że tu jestem. Bardzo są tu mili instruktorzy, ratownicy i wszyscy inni z tego obozu, jest tu mnósto atrakcji. Bardzo dobrze mi się tu spędza czas i nawet moim rodzicom się tu podoba, moim zdaniem to jest najlepszy obóz.”

Helena - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo mi się podoba atrakcje, ośrodek, cała reszta bardzo mi się podoba. Pokoje są bardzo ładne i fajne a cały ośrodek: coolbar, stołówka, miejsce na gry przed pawilonami podobają mi się. Wszystkie rzeczy, które mnie tu spotkały zapamiętam i zaproszę tu wszystkie moje koleżanki. ”

Nadia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Podobają mi się atrakcje, poieważ są bezpieczne i fajnie zorganizowane. Czas pomiędzy zajęciami spędzamy bardzo kreatywnymi grami i zabawami poznając również jak dzieci na całym świecie się bawią. Kiedy mamy jakieś problemy bez zastanowienia udajemy się do wychowawcy. Kolone podobają mi się za atrakcje i czystość w pawilonach, więc za rok znowu postaram się tu przyjechać.”

Zuzanna - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo mi się podobało. Ośrodek jest ładny, zajęcia dobrze zorganizowane, a osoby pracujące w ośrodku miłe. Poznałam wiele nowych osób, a z większością dogadałam sie od razu. Nie umiem powiedzieć, które zajęcia najbardziej mi się podobały, ale najwięcej wrażeń było na kajakach”

Aleksandra - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Wyjazd był bardzo ciekawy, zabawny i pouczający. Da sę tu poznać miłe i sympatyczne osoby. Atrakcje były ekscytujące, było na nichdużo zabawnych momentów.”

Oliwia - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Kolonia ogólnie mi się podobała, a najbardziej kajaki i skrzynki oraz jak ratownicy wrzucili moją wychowawczynię panią Anetę do jeziora. Wychowawcy i instruktorzy byli mili i wyrozumiali. Dzięki temu, że ośrodek jest w środki lasu, można było odpocząć od internetu.”

Jakub - 13 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Wychowawca oraz instruktorzy są bardzo mili. Zapewniają nam dużo atrakcji i zabaw. Jedzenie jest tu bardzo dobre, ale codziennie na kolację i śniadanie jest to samo. Poznałam nowe osoby, z którymi się dobrze dogaduję. Wychowawca zorganizował zabawę, w której się lepiej poznaliśmy.”

Julia - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Ogólnie zajęcia mi się podobają, ale moim zdaniem powinno być więcej zajęć aktywnych. Pokoje oraz łazienki są bardzo ładne. Ogólnie wyjazd mi się bardzo podoba. Pani wychowawczyni była bardzo miła.”

Wiktoria - 12 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

dobre

“Najbardziej podobały mi sie zajęcia ze skrzynek, żyroskopu, parku linowego oraz wszystkie zajęcia, które prowadziła pani Weronika. Ludzie z grupy byli bardzo mili i pomocni. Jedzenie na kolonii było smaczne. Na śniadanie można było sobie wybrać co sie chce zjeść, co było wielkim plusem. Instruktorzy oraz wychowawcy pomagali w każdym problemie. U nas w pawilonie była puszczana fajna muzyka. Banki XXL były jednymi z najlepszych zajęć. W jeziorze była ciepła woda. Zabawy taneczne były przyjemne i była fajna muzyka.”

Natalia - 11 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

Podobne oferty

społeczność

certyfikaty