Grecja - Riwiera Olimpijska 

OFERTA ARCHIWALNA

Wakacje w kraju bogów, słońca i oliwek

Twoje wielkie greckie wakacje! Oczywiście na obozach młodzieżowych na Riwierze Olimpijskiej. Grecja to kolonia, na której możesz zobaczyć Ateny i Akropol, klasztory Meteora oraz górę Olimp. Tu zabawisz się podczas rejsu na Skiatos i w aquaparku. Poczujesz moc bogów Olimpu, a na plażach riwiery odpoczniesz w letnie, słoneczne dni. Zabawa i atmosfera na kolonii nie pozwoli Ci na nudę, spędzisz czas aktywnie i na wesoło. Nasze greckie kolonie mają swój początek w Polsce, w takich miastach jak: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

98%
 

zakwaterowanie

98%
 

wyżywienie

92%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 292 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd i przejazd w okolice Budapesztu. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (komunikacją miejską): plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiad i wyjazd w kierunku granicy. W czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Grecji.

DZIEŃ 3:

na czas dalszej podróży zapewniamy suchy prowiant, przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie. Zapoznanie się z bazą noclegową i okolicą. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4–9:

pobyt na Riwierze Olimpijskiej i realizacja programu:

  • wyjazd do Leptokarii – jeden z większych kurortów Riwiery Olimpijskiej otoczony wodami Zatoki Termajskiej i piaszczystymi plażami z drobnymi kamykami; czas na plażowanie, kąpiele w morzu oraz zakup pamiątek,
  • wyjazd do Paralii Katerinis – typowo turystyczne miasteczko, w którym życie zaczyna się po południu i wieczorem, spacer uliczkami z licznymi straganami, kafejkami, czas wolny na zakup pamiątek, spacer po plaży,
  • wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele w morzu i na basenie,
  • gry i zabawy sportowe, gry integrujące grupę,
  • dla chętnych wyjazd do dyskoteki (uczestnicy 16+, wstęp dodatkowo płatny ok. 15 EUR/wstęp, min. 15 uczestników),
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 10:

po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, obiad. Po obiedzie przejazd do Salonik. Miasto położone nad brzegiem Morza Egejskiego. Spacer w porcie, w którym zobaczymy m.in. nadmorski bulwar z Białą Wieżą – symbol Salonik oraz plac Aleksandra Wielkiego i plac Arystotelesa. Kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Nowego Sadu.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Aquaparku Petroland, śniadanie w postaci suchego prowiantu. Następnie 8-godzinny pobyt w Aquaparku Petroland w Nowym Sadzie. Aquapark zajmuje 7 ha i proponuje gościom 6 basenów, zjeżdżalnie, plaże. Podczas pobytu posiłek w formie fast food. Wieczorem kolacja w postaci suchego prowiantu, wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 12:

przyjazd do Polski. Przyjazd do niektórych miejscowości nastąpi w nocy 12/13 dzień.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 15 osobach chętnych.

Olimp

Spacer do wąwozu rzeki Enipeas, wizyta w miasteczku Litochoro, zwiedzanie zamku w Platamonas oraz wizyta w górskiej wiosce Paleos Panteleimonas.

20 zł
Meteory

Słynne wiszące klasztory. Z działających do dzisiaj 6 klasztorów, uczestnicy zwiedzają 1 lub 2 (dla chętnych). W malowniczym miasteczku Kalampaka można zakupić pamiątki.

32 zł
Skiatos

Rejs wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewia. Podczas rejsu załoga zadba o dobrą zabawę i wiele atrakcji, m.in. postój w Zatoce Szyszek.

45 zł
Ateny

Wycieczka do stolicy Grecji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Akropolu. Spacer po Place będzie okazją, by zobaczyć m.in. świątynię Hefajstosa, katedrę ateńską, Wieżę Wiatrów, ruiny Biblioteki Hadriana, Stadion Olimpijski.

45 zł

Białystok

169 zł
Bydgoszcz
139 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
129 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
99 zł
Opole
129 zł
Poznań
139 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
149 zł
Wrocław
129 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka LATO 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Grecja: hotel Lito położony na Riwierze Olimpijskiej w Plaka Litochoro, u stóp Olimpu i zaledwie 4 km od Leptokarii. Hotel ma 55 pokoi 3- i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i z klimatyzacją. Na terenie obiektu znajduje się basen, boisko do siatkówki i do koszykówki, małe boisko do piłki nożnej. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne. Recepcja (24 h), lobby, lobby bar, restauracja oraz Wi-Fi w lobby. Plaża piaszczysto-żwirowa, oddalona od hotelu ok. 500 m.

Nocleg tranzytowy w okolicach Budapesztu: hostel/akademik.

Trzy posiłki dziennie z napojami w czasie pobytu na Riwierze Olimpijskiej. Pierwsze świadczenie w hotelu – kolacja, ostatnie – obiad. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie.

Transport autokarowy, zakwaterowanie (7 noclegów w Grecji oraz 1 nocleg w okolicach Budapesztu), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe 49 EUR (w tym: komunikacja miejska w Budapeszcie, przewodnik w Budapeszcie, pobyt z posiłkiem w Petrolandzie, taksa klimatyczna), kaucja zwrotna w hotelu 20 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które w miarę możliwości organizacyjnych wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych.
Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

“Ogólnie kolonia mki się podobała i będę miała miłe wspomnienia. Wychowawcy są super, zawsze można się dogadać. Z hotelu jestem zadowolona, jedynie prowiant był niesmaczny. Wycieczki fakultatywne były dla mnie najlepszą częścią kolonii, szczególnie ta do Olimpu, która nie była typowo turystyczna. Przewodnicy opowiadali niezwykle ciekawie.”

Julia - 17 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo podobał mi się pobyt na Riwierze Olimpijskiej. Hotel był prześliczny i dobrze wyposażony, a codzienne wypady na basen z poznanymi tu osobami - niezastąpione. Jedzenie było bardzo smaczne i z pewnością nikt nie chodził głodny. Okolica hotelu była bardzo spokojna, szkoda że częściej nie wychodziliśmy na spacery. Spodobało mi się to, że mieliśmy zarazem duży wybór atrakcji i wycieczek fakultatywnych oraz czas wolny i swobodę, aby odpocząć po ciężkim roku szkolnym. Wracam z wyjazdu z uśmiechem i cieszę się, że tutaj przyjechałam, ale będę tęsknić za Grecją.”

Dominika - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Opiekunowie byli bardzo mili. Można było pogadać z nimi na każdy temat. Brali nasze zdanie pod uwagę. Atrakcje i zajęcia były super zorganizowane. Zawsze było ciekawie i można było się dużo dowiedzieć. Rozmaite formy wypoczynku. Ośrodek miał piękny ogród i duży basen. Było cicho i spokojnie. Pokoje były duże i przestronne.”

Marta - 16 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Cała kolonia bardzo mi się podobała. Nie było żadnych problemów organizacyjnych. Program był ciekawy i dobrze zorganizowany. Opiekunowie byli bardzo mili i koleżeńscy. Zawsze można był się do nich zwrócić o poradę lub pomoc. Mimo braku dobrej pogody opiekunowie znaleźli rozwiązanie aby nie tracić czasu.”

Oskar - 18 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Wycieczki fakultatywne były świetnie zorganizowane. Zawiedziliśmy ciekawe miejsca oraz mieliśmy mnóstwo czasu wolnego. Pan przewodnik zaraził nas pasją do podróżowania i odkrywania nowych miejsc. Był naprawdę sympatyczny i zawsze usmiechnięty. Nie mogłabym prosic o lepszych wychowawców. Przez cały czas panowała luźna atmosfera i czułam sie przy nich jak w domu.”

Natalia - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Bardzo spodobały mi się wycieczki fakultatywne, w szczególności wycieczka na wyspę Skiatos. Kolonie spedziłam w bardzo miłej atmosferze, poznałam wiele przesympatycznych osób z całej Polski. Wychowawcy kolonii doskonale zorganizowali nam czas na obozie i zapewnili bezpieczeństwo zarówno podczas podróży jak i w trakcie zwiedzania oraz pobytu w hotelu.”

Julia - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

dobre

“Kadra w Szarpie jak co roku bardzo w porządku. Pani Marzenka robi robotęę :) Hotel jest przyjemny, duży wybór jedzenia. Lokalizacja fatalna - uniemożliwia zrobić cokolwiek - od wyjścia do sklepu po wyjście na dyskotekę! Polecam wycieczki fakultatywne - wtedy kolonie są bardzo ciekawe. Ze wszystkich polecam skorzystać, opcjonalnie odpuścić Olimp. Ateny, Skiatos obowiązkowo.”

Adam - 18 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Był to mój ostatni obóz, na którym byłam i na pewno będę go pozytywnie wspominać. Szczególnie zapadnie mi w pamięci wyjazd na wyspę Skiatos i przepyszne jedzenie w hotelu. Jedynym zastrzeżeniem jest brak uwzględnienia zdania grupy w jednej sytuacji przez wychowawczynię, ale moją panią oceniam bardzo pozytywnie, a Pana Kierownika na długo będę mile wspominać i gdyby nie on nie byłoby tak miłej atmosfery.”

Weronika - 17 lat

ogólne wrażenia

dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Na obozie panowałą bardzo miła atmosfera, wychowawcy zawsze starali się pomóc i zapewnić nam ciekawie spędzony czas. Wycieczki fakultatywne były dobrze zorganizowane, nie można było się nudzić, program zawierał najciekawsze punkty jakie można zwiedzić. Jedzenie w hotelu było bardzo dobre (zwłaszcza arbuz :) ), plusem był szwedzki stół.”

Natalia - 15 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

bardzo dobre

zakwaterowanie

bardzo dobre

wyżywienie

bardzo dobre

“Wyjazd bardzo ciekawie zorganizowany. Wiele atrakcji, ciekawie spędzony czas. Kierownik był bardzo zorganizowany i poukładany. Podobało mi sięto. Moja wychowawczyni była niesamowita. Miła, sympatyczna i pomocna. Inne panie też były fajne, ale z panią Elą najlepiej. Czasami traktowali nas jak dzieci, ale nie ma się co dziwić. Niektórzy za często się spóźniali. Mimo wszystko było ciekawie. Wycieczki fakultatywne NIESAMOWITE :) Pani Ela”

Alicja - 17 lat

ogólne wrażenia

bardzo dobre

atrakcje

dobre

zakwaterowanie

dobre

wyżywienie

bardzo dobre

społeczność

certyfikaty