Grecja - Riwiera Olimpijska 

Wakacje w kraju bogów, słońca i oliwek

Twoje wielkie greckie wakacje! Oczywiście na obozach młodzieżowych na Riwierze Olimpijskiej. Grecja to kolonia, na której możesz zobaczyć Ateny i Akropol, klasztory Meteora oraz górę Olimp. Tu zabawisz się podczas rejsu na Skiatos i w aquaparku. Poczujesz moc bogów Olimpu, a na plażach riwiery odpoczniesz w letnie, słoneczne dni. Zabawa i atmosfera na kolonii nie pozwoli Ci na nudę, spędzisz czas aktywnie i na wesoło. Nasze greckie kolonie mają swój początek w Polsce, w takich miastach jak: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław.

ogólne wrażenie

99%
 

atrakcje

98%
 

zakwaterowanie

98%
 

wyżywienie

92%
 

Procent ocen bardzo dobrych i dobrych na podstawie 292 opinii uczestników

DZIEŃ 1:

wyjazd i przejazd w okolice Budapesztu. Zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2:

po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem (komunikacją miejską): plac Bohaterów, pałacyk Vajdahunyad, parlament, Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi, kościół Macieja, plac św. Trójcy. Po południu obiad i wyjazd w kierunku granicy. W czasie przejazdu kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Grecji.

DZIEŃ 3:

na czas dalszej podróży zapewniamy suchy prowiant, przyjazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie. Zapoznanie się z bazą noclegową i okolicą. Wieczorem kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4–9:

pobyt na Riwierze Olimpijskiej i realizacja programu:

  • wyjazd do Leptokarii – jeden z większych kurortów Riwiery Olimpijskiej otoczony wodami Zatoki Termajskiej i piaszczystymi plażami z drobnymi kamykami; czas na plażowanie, kąpiele w morzu oraz zakup pamiątek,
  • wyjazd do Paralii Katerinis – typowo turystyczne miasteczko, w którym życie zaczyna się po południu i wieczorem, spacer uliczkami z licznymi straganami, kafejkami, czas wolny na zakup pamiątek, spacer po plaży,
  • wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele w morzu i na basenie,
  • gry i zabawy sportowe, gry integrujące grupę,
  • dla chętnych wyjazd do dyskoteki (uczestnicy 16+, wstęp dodatkowo płatny ok. 15 EUR/wstęp, min. 15 uczestników),
  • możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 10:

po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, obiad. Po obiedzie przejazd do Salonik. Miasto położone nad brzegiem Morza Egejskiego. Spacer w porcie, w którym zobaczymy m.in. nadmorski bulwar z Białą Wieżą – symbol Salonik oraz plac Aleksandra Wielkiego i plac Arystotelesa. Kolacja w postaci suchego prowiantu. Nocny przejazd do Nowego Sadu.

DZIEŃ 11:

przyjazd do Aquaparku Petroland, śniadanie w postaci suchego prowiantu. Następnie 8-godzinny pobyt w Aquaparku Petroland w Nowym Sadzie. Aquapark zajmuje 7 ha i proponuje gościom 6 basenów, zjeżdżalnie, plaże. Podczas pobytu posiłek w formie fast food. Wieczorem kolacja w postaci suchego prowiantu, wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ 12:

przyjazd do Polski. Przyjazd do niektórych miejscowości nastąpi w nocy 12/13 dzień.

Program fakultatywny realizowany jest przy minimum 15 osobach chętnych.

Olimp

Spacer do wąwozu rzeki Enipeas, wizyta w miasteczku Litochoro, zwiedzanie zamku w Platamonas oraz wizyta w górskiej wiosce Paleos Panteleimonas.

20 zł
Meteory

Słynne wiszące klasztory. Z działających do dzisiaj 6 klasztorów, uczestnicy zwiedzają 1 lub 2 (dla chętnych). W malowniczym miasteczku Kalampaka można zakupić pamiątki.

32 zł
Skiatos

Rejs wzdłuż urokliwego półwyspu Pilion i wyspy Ewia. Podczas rejsu załoga zadba o dobrą zabawę i wiele atrakcji, m.in. postój w Zatoce Szyszek.

45 zł
Ateny

Wycieczka do stolicy Grecji. Zwiedzanie rozpoczniemy od Akropolu. Spacer po Place będzie okazją, by zobaczyć m.in. świątynię Hefajstosa, katedrę ateńską, Wieżę Wiatrów, ruiny Biblioteki Hadriana, Stadion Olimpijski.

45 zł

Białystok

169 zł
Bydgoszcz
139 zł
Częstochowa
129 zł
Gdańsk
179 zł
Katowice
129 zł
Łódź
149 zł
Olsztyn
99 zł
Opole
129 zł
Poznań
139 zł
Szczecin
179 zł
Toruń
139 zł
Warszawa
149 zł
Wrocław
129 zł

Połączenia antenowe realizowane są pod opieką konwojenta autobusem, busem lub PKP.
W przypadku braku ważnej legitymacji szkolnej dopłata do całego biletu w wysokości 50 zł.

Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji z Gwarancją Niezmienności Ceny

Rodzicu, w sytuacji gdy z ważnych udokumentowanych przyczyn Twoje dziecko nie może wziąć udziału w wykupionej już imprezie turystycznej, możesz zminimalizować koszty rezygnacji.
Cena zakupionej imprezy turystycznej nie powinna ulec zmianie, są jednak pewne wyjątki w nieprzewidzianych i niezależnych od biura sytuacji. W przypadku wykupienia Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy Turystycznej, klient otrzymuje nieodpłatnie gwarancję, iż ustalona cena imprezy nie zostanie podwyższona w żadnym przypadku. Czytaj więcej >>

89 zł
Super Koszulka LATO 2020

Zostań kolekcjonerem super koszulek wakacyjnych! Jedyna w swoim rodzaju koszulka, zaprojektowana przez studio GRAVITE specjalnie dla uczestników kolonii i obozów organizowanych przez Szarpie Travel, może być Twoja.

39 zł

Grecja: hotel Lito położony na Riwierze Olimpijskiej w Plaka Litochoro, u stóp Olimpu i zaledwie 4 km od Leptokarii. Hotel ma 55 pokoi 3- i 4-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i z klimatyzacją. Na terenie obiektu znajduje się basen, boisko do siatkówki i do koszykówki, małe boisko do piłki nożnej. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne. Recepcja (24 h), lobby, lobby bar, restauracja oraz Wi-Fi w lobby. Plaża piaszczysto-żwirowa, oddalona od hotelu ok. 500 m.

Nocleg tranzytowy w okolicach Budapesztu: hostel/akademik.

Trzy posiłki dziennie z napojami w czasie pobytu na Riwierze Olimpijskiej. Pierwsze świadczenie w hotelu – kolacja, ostatnie – obiad. Pozostałe świadczenia zgodnie z opisem w programie.

Transport autokarowy, zakwaterowanie (7 noclegów w Grecji oraz 1 nocleg w okolicach Budapesztu), wyżywienie, realizację programu, opiekę pedagogiczną, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę medyczną.

Prośby o wspólne zakwaterowanie w obiekcie głównym i wspólny przejazd autokarem docelowym należy zgłaszać podczas rezerwacji. Nie możemy zagwarantować spełnienia próśb zgłoszonych później niż 2 tygodnie przed wyjazdem.

Obowiązkowo ważny paszport lub dowód osobisty (dokument musi być ważny min. 3 miesiące od daty powrotu), ważną legitymację szkolną, suchy prowiant na drogę dojazdową. Obowiązkowe wydatki programowe 49 EUR (w tym: komunikacja miejska w Budapeszcie, przewodnik w Budapeszcie, pobyt z posiłkiem w Petrolandzie, taksa klimatyczna), kaucja zwrotna w hotelu 20 EUR (opiekunowie oddają kaucję w ostatni dzień pobytu po wykwaterowaniu i sprawdzeniu pokoi przez obsługę hotelu). Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera według własnego uznania (nasza sugestia 90 EUR) oraz na ewentualny program fakultatywny.

Mini relacje z kolonii

Zapraszamy do odwiedzania serwisu, w którym publikujemy w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych kilka zdjęć oraz opisów najważniejszych wydarzeń z kolonii i obozów realizowanych za granicą, nad morzem oraz w górach. Staramy się zamieszczać zdjęcia z pobytu uczestników, które przekazują nam kierownicy kolonii. Zobacz >>

Elementem realizacji programu są dobrowolne zdjęcia i filmy z uczestnikami, które w miarę możliwości organizacyjnych wykonujemy i publikujemy na naszych stronach internetowych.
Galeria zdjęć z Twoich wakacji >>

Elementem realizacji programu jest dobrowolny udział uczestników w konkursie „Wyraź swoje zdanie”. Zachęcamy, by wyrazić w ankiecie swoją opinię i ocenić nasze kolonie i obozy.

społeczność

certyfikaty