Wakacje za granicą

2019.04.25 Wioletta Besaraba O koloniach i obozach

Kiedy ferie wiosenne mamy już za sobą, przyszedł czas oczekiwania z utęsknieniem na wakacje. Lato to dla uczniów laba przez ponad dwa miesiące. To, czego najbardziej oczekują w czasie wakacji, to słońce, ciepła woda i mnóstwo pozytywnych przygód. Nikt nie chce ryzykować niepogody, dlatego tak chętnie wybierane są wakacje za granicą, na południu Europy, gdzie pogoda jest praktycznie gwarantowana.

Analitycy trendów turystycznych przed każdym sezonem informują o kierunkach, które cieszyć się będą największym zainteresowaniem wśród turystów. Analizy i prognozy na tegoroczne wakacje powinny okazać się trafne. Wśród najpopularniejszych kierunków na kolonie i obozy zagraniczne 2019 znalazły się Hiszpania oraz Włochy. Wielu organizatorów turystyki młodzieżowej nie ma już wolnych miejsc na tych kierunkach, tworzą się listy rezerwowych i alternatywnych wyjazdów. W hotelach w Lloret de Mar czy Rimini również ciężko o wolne miejsca. Podobną sytuację obserwujemy w Grecji, która od kilku lat jest na szczycie listy zainteresowań, jeśli chodzi o wakacje. Chętni na kolonie i obozy, oprócz udanej wspaniałej zabawy i ciepłego morza, oczekują, że będą zwiedzać piękne stolice i podziwiać atrakcje turystyczne, których nie brakuje po drodze do Hiszpanii czy Grecji. W drodze do Hiszpanii możemy odwiedzić Paryż oraz podparyski Eurodisneyland, a wracając zobaczymy stolicę światowego hazardu Monte Carlo. Udając się do Grecji odwiedzimy stolicę Węgier Budapeszt. Głównym celem jest jednak Grecja, która sama w sobie oferuje niezliczoną moc atrakcji turystycznych. Młodzi ludzie, którzy jadą na kolonie do Grecji, mają okazję odwiedzić Ateny, wyspę Skiathos, Olimp czy Klasztory Meteora.

W czołówce kierunków turystycznych znajdują się również kraje bałkańskie. O ile Chorwacja cieszy się popularnością od dłuższego czasu, to dołączają do niej pozostałe kraje, jak np. Czarnogóra czy Albania. Kolonie i obozy w Albanii to nowość w ofercie, jednak zainteresowanie jakie wywołuje pozwoli wejść tej destynacji do grona najatrakcyjniejszych. Tu również dbamy, aby uczestnicy wyjazdów kolonijnych mogli bliżej poznać kulturę i obyczaje tego kraju. W czasie kolonii odwiedzimy m.in. stolicę kraju Tiranę, wyspę Sazan, Kruję.

Wielki powrót do czołówki zanotowała również Bułgaria. Trend ten utrzymuje się od kilku lat i wygląda na to, że wielkich zmian nie będzie. Jest to stosunkowo niedrogi kierunek na wakacje, gdzie doskonale odnajdujemy to, czego szukamy. Ciepłe morze, wspaniałe plaże, dużo słońca, piękne miejsca do zwiedzania. Kolonie i obozy młodzieżowe w Złotych Piaskach to okazja, by zobaczyć taie miejsca, jak Warna, Bałczik i Kaliakra czy przepiękny Nessebyr. Podobnie jak w Lloret de Mar, dziś trudno o miejsca w hotelach w Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu.

Analitycy podpowiadają kierunki, organizatorzy kuszą cenami, znajomi namawiają i już nie wiadomo co wybrać, kiedy jechać i z kim. Nie dajmy się zwariować, ważne jest wiedzieć co chcemy robić w wakacje i nie zastanawiać się zbyt długo, bo okaże się, że już… po wakacjach i czas do szkoły.

społeczność

certyfikaty